HONDA CBR 1100XX koliko nas ima

Pavo ove godine je druženje vlasnika Xeva u Velikoj nemoj da mi dođu samo jedan ili dva slavonca sa XX evima. Ak si ga vozio naleti i ti. I odmah da ti uvalim zadatak da ih pokreneš ako znaš ostale kaj ih voze.
 
Pinta 001 JA said:
Pavo ove godine je druženje vlasnika Xeva u Velikoj nemoj da mi dođu samo jedan ili dva slavonca sa XX evima. Ak si ga vozio naleti i ti. I odmah da ti uvalim zadatak da ih pokreneš ako znaš ostale kaj ih voze.
Naravno da ih poznam, to je moja ekipa, i dalje se vozimo skupa. Doći će tri XX-a, jedan VFR i još par drugih Hondica. Vidimo se sigurno. 😀👍
 
Ajde,baš me veseli. Dugo slušam priče kako ima dosta Xeva u Osijeku, a nikako da nam neko dođe na druženje. (y)
 
Pinta 001 JA said:
Ajde,baš me veseli. Dugo slušam priče kako ima dosta Xeva u Osijeku, a nikako da nam neko dođe na druženje. (y)

Dolazi 4 XX-a i mi ostali.  :D
 
Ovo nam mora biti na pameti  :?

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1wegl_hzrNQU8nNZV3DoVnMrRP8vdBiKe&ll=44.54591044933758%2C16.25635509999995&z=7
 
A sad nesto tehnickih pitanja.... Naime nakon statora kaj sam promijenio dal sam stelat ventile.... E sad posle toga... A opet netreba bit vezano uz to dogada se sljedece... Jjutro kad je hladan zapalim sve ok.... Al u prvih 10ak sek..tam nekaj udari neki cudan zvuk. U motoru . Probal sam snimit al nemre se cut bas kak treba na mobu... Nadalje u voznji prvih 15 min vise se cuje pri naginjanju lijevo desno znqci zavoji onak isto neki pohabani zvuk neuobicajeni...kuplung kad je hladan kad stiskam. I otpustam cuje se prilicno vise..al posle kad se zagrije ne cuje se razlika u leru.. Mislim sa stisnutim kuplungom i s otpustenim.. Pri ubrzanju od manjih okr tam negdje u 3 kad po nem ubrzavat na 2000okr isto neuobicajeni zvuk.. Jel imai tko nesto takvo slicno... Inace kuplung sljaka ok nemam problema nibu jednoj brzini.. Bez obzira koja turaza
 
na leru dok je hladan i ak ga upališ bez čoka mora lupati ko ducati, ak se korpa ne čuje nekaj ne valja :mrgreen:
ja ga uglavnom palim bez čoka i odmah krenem, ako ga baš ostavim upaljenog onda dignem čok da ne klepeče bezveze, ako je u pitanju korpa, to te ne mora zabrinjavati jer se čuje na svima na kojima nije zamijenjena ili reparirana, znači na valjda 98% xx-eva i x11..

isto tak, u vožnji se zna čuti i španer lanca koji prozvrči dok olabavi opruga pa stvara neugodan zvuk, to je također relativno normalan zvuk i to ne samo na xx-evima nego na većini motora, privremeno se relativno lako da našpanati feder da više ne zvrči, ali ako ti fazni lanac ima 50+ tkm razmisli o zamjeni (y)

svi ostali eventualni zvukovi nisu normalni
 
ovak ...nisam napisal prije ..x je 2005 godiste--znaci  einspritz  ,,,sad ima 73000 km  ...kupljen  s 5000km  ....ovo da lupa ko ducati  da nije bas tolko  al  cuje se kad je hladan ,,,ona razlika stisnut/otpusten  kuplung ...fazni lanac  ...bas sam sad pital  kad mi je lik  stelal ventile ,,,veli  da se ne cuje  ....sad bum skoro mjenjal lanac pogonski  celi  set al brijem da to nema s tim  veze ....makar je prednji  lacanik  malo  izdeformiran
 
pričamo o faznom lancu i španeru faznog lanca, da nebi bilo zabune (y)
ne čuje se fazni lanac, nego španer, motor je kod tebe skoro cijeli životni vijek, ako do sada nisi promijenio španer, onda se on čuje, i to ne sto, nego milijun posto, a i fazni lanac ti je lagano "za zamjenu" bez obzira što ti majstor veli da se "ne čuje" :mrgreen:
 
španer ti se cuje tamo između 3500 i 4000 okretaja ,on vise kao roštanje neko se cuje ,nalazi se sa desne strane
novi u top motu je 638kn ,promjeni se za 2 minute i traje između 50 i 80 000 svaki
fazni lanac po meni nema potrebe dirati ako ima motor ispod 100 000 i ako ne lupa jako
lanac i lancanike samo u setu nove stavljas naravno 
kaj se korpe i lupanja tice,to je normalno ,pogotovo ako motor stoji tjedan-dva ili duze da jace zalupi par puta ,nema potrebe za brigom ,samo ga treba vozit malo i onda ce prestat  (y)
 
Ma da... Lanac set je vec narucen.. Did i jt lancanici..
A spaner nije.... Velim ovo se cuje kad je zagrijan u zavojima i pri ubrzanju na nizim okr.. Dok je hladan.. Kad promijenim lanac set.. Znal bum vise. Jbg jos mi nije doso
 
isto tako sam se i ja pokidao da skužim šta je problem na mom Z750 prije par godina. Slušam mašinu, rastavljam sve što bi moglo biti sumnjivo, sve da ne bi našao šta se čudno čuje i već se pomirio sa zvukom i čekam kad će krepati motor. Taman bili lančanici i lanac za zamjenu i promijenim ja njih i kad ono ništa se više ne čuje  :mrgreen: :mrgreen:
 
Izvidio sam mjesto za XX dan ove godine i mogu reći da je super. Također sam dobio i kontakt od čovjeka kojeg sam tamo upoznao, a koji nam može pomoći oko prasenceta i tako to.

Radi se o kampu Duboka kod mjesta Velika koji nam je predložen od kolege iz Osijeka.

Vrijeme je da polako počnemo brojati sudionike ovogodišnjeg XX dana.

 
1. Pinta
2. zlogi
3. jopa
4. Dule
5.
6.
7.
8.
9.
10.
99.  :mrgreen: