Honda hornet 600 vs Yamaha fz6s

shegyman

Member
Nakon dugog i iscrpnog traženja po forumu, zanima me konkretno razlike i preporuke između ova 2 modela.
Znači kupujem rabljeni motor (financije odlučuju  :) ). fazera do 2005 (vidija san da im se kreće cijena od oko 3500E)
honda hornet 600 (ne noviji od 2005, 2006)
honda mi se pari malo niža, a fazer mi je ljepši, pari mi se udobniji za vozit.

u obir bi došao u najgorem slučaju i xt660x 04' 05' (znam da su različite koncepcije al početnik sam i gledam šta mi je bolje)

zanima me potrošnja, udobnost, iskustva sa navedenim modelima.
moja vožnja bi bila uglavnom gradska sa povremenim dužim relacijama...nije bitno kako mi motor stoji kad san isprid kafića al isto da mi ne stoji ko kravi kopačke :-D

Unaprijed zahvaljujem.
 
Ne možeš promašiti ni sa jednim ni sa drugim. Najbolje bi ti bilo da ih osobno probaš voziti prije kupovine, pa koji ti bolje "sjedne".
(y)
 
+marek+ said:
Ne možeš promašiti ni sa jednim ni sa drugim. Najbolje bi ti bilo da ih osobno probaš voziti prije kupovine, pa koji ti bolje "sjedne".
(y)

Neće promašiti ni sa trećim  (y)
 
Zahvaljujem...živcira me jedino šta u tim temama nema konkretno usporedbe između navedenih modela. i često se ide u off topic s ludostima pa mi dosadi čitat

 
hvala,
e sad. šta se tiče fazera imaju 2 modela "s" ? s2(noviji) i onaj do 2005god?
a vidimo da hondi ima više(ona stara sa zaobljenom guzicom, pa sa špicastom, i još novija sa digitalnim satom) malo sam zbunjen
 
Honda hornet :

1998-2002 - zaobljen rep
2003-2004 - špičast rep, obična vilica, i dalje analogni satovi
2005-2006 - špičast rep, digitalni sat, USD vilice
2007 - 2011(') nakon tog ima još ova nakaza, s tim da je redizajniran negdi 2011 il tako nekako?

Odličan motor, mada vjerujem da ni Fazer nije daleko od toga.

Sve u svemu, kad sve zbrojiš i oduzmeš, uzmi onaj koji ti se više svidi.
 
HONDA  :0648:
 
shegyman said:
Zahvaljujem...živcira me jedino šta u tim temama nema konkretno usporedbe između navedenih modela. i često se ide u off topic s ludostima pa mi dosadi čitat

Neće drukčije ni ovdje biti, imat ćeš navedene razloge za i protiv...
U onim temama pročitaj malo napreskokce pa probaj sam ocijeniti šta ti više odgovara.
Naravno najidealnije bi bilo sjesti i provozati i jedan i drugi a i treći navedeni motor.
Ono što ti je rečeno u postu iznad, uzmi onaj koji je u boljem stanju, očuvan, duže registriran gume u boljem stanju...
 
zahvaljujem kolegi na linku sa motopulsovim testom...do sada sam naginjao više fazeru, a sad još više. mada mi je honda financijski povoljnija (a to je danas stvar koja u većini slučajeva određuje kupnju)
 
Ako si za naked, onda definitivno Kornet i to onaj 2005-2006. Pazi, to ti đamahaš govori... :mrgreen:
 
fz6 naked mi je užasno gadan, honda naked je lipa al mi je lipši fz6S
bitno mi je i kako sidim na njemu...iman 186cm i 97kg (komad budale)
oće mi honda bit mala?
čita san da je malo manja od fazera...
 
shegyman said:
fz6 naked mi je užasno gadan, honda naked je lipa al mi je lipši fz6S
bitno mi je i kako sidim na njemu...iman 186cm i 97kg (komad budale)
oće mi honda bit mala?
čita san da je malo manja od fazera...

Bit će ti mali svaki naked...
XT odličan motor, za po gradu, malo troši i za naše ceste idealan.