HONDA VARADERO1000

bok svima..
2017 nam je krenula, predpostavljam nekima motori spavaju, neki su još uvijek u sedlu...
Ja osobno krenuo ovih dana sa pripremama za sezonu...planova dosta iako zdravlje posluži biti će dosta kilometara...
Gume sam kupio,čekam neki slobodan dan da i ih namontiram, a osim redovnog servisa tam negdje za cca.dva tri mjeseca(ovisi o vremenu) razmišljam o zamjeni disk pločica. Pa evo ako netko ima više iskustava,molim pomoć.
Trenutno je meso debljine nešto više od 2 mm. Ne znam koliko su istrošene jer nemam podatak koliko na novima ima ¨mesa¨tj. koja je debljina novih. Ovo pitam jer možda niti ne trebam mijenjati bar još ovu sezonu. Napominjem da ¨osječaj¨ za kočenja .
Ajde savijet ako je tko upučen u ovu problematku.
Hvala unaprije
 
Znam da je na automobilima sve ispod 3mm za promjenu. Ne znam da li je isti kriterijum za motore.

Elem, ovo mi treba biti prva sezona na Varaderu. Uzeo sam SD02 2005 godina sa ABS-om.

Prije sam bio na Fazeru i to 400, tu sam bio prezadvoljan za Michelin Pilot Road, pa me interesuje koju gumu preporucujete za Varadera, ne vjerujem da cu igdje silaziti sa asfalta, bitno je da dobro lijepi. Vidim da ima Michelin Pilot Road 4 Trial varijanta za ove teskase.

Koja se ponosnim vlasnicima Varadera do sada pokazala kao super izbor?
 
Sa Brembom ne bi trebalo da bude promasaja. Ne znam kakav je TRW.
 
ima li ih u trebinju za kupit.
sto se ticu guma sledece su mi definitvno metzeler
probao sam sve od michelina bridgestona ali mislim da su tourance metzeler vrh
 
TRW mogu sigurno nabaviti, jer jedan nas dobavljac je zastupnik TRW-a. A za Brembo mogu da se raspitam.

Jos neko mi je nahvalio Metzeler, bem li ga , nisam nikkad vozio ovoliko kljuse, pa ne znam koju gumu definitivno.
 
Vjeruj mi vozim evo 8 godina Varadera ali su mi se metzeler odlićno pokazale.
Ja ih kupujem u Dubrovniku ko Đuraša.
On ima dobru cijenu i vrši profesionalnu ugradnju a i blizu ti je.
Br. tel.0959137349
ili 020/418955
 
Ako neko moze nek pomaže. Naime prijatelj mi ima problem sa varaderom 2007.g. cesto mu se desi da motor nece da upali, kada da kontakt ne ugasi se F1 lampica i nemoze upaliti. nije do koda kljuca jer je sa drugog Varadera skidao bravicu i CDI i isto se desava nekada pali a nekad ne. motor je uvezen iz Švicarske i dobio je 4 kodirana ključa što znači da se taj problem dešavao i prije pa su mislili da je do ključa. Ima li neko ideju gdje bi mogao biti problem?
 
xl600v said:
Ako neko moze nek pomaže. Naime prijatelj mi ima problem sa varaderom 2007.g. cesto mu se desi da motor nece da upali, kada da kontakt ne ugasi se F1 lampica i nemoze upaliti. nije do koda kljuca jer je sa drugog Varadera skidao bravicu i CDI i isto se desava nekada pali a nekad ne. motor je uvezen iz Švicarske i dobio je 4 kodirana ključa što znači da se taj problem dešavao i prije pa su mislili da je do ključa. Ima li neko ideju gdje bi mogao biti problem?

i mene ovo zanima....
 
koje akumulatore stavljate u Vaš varadero?
razmišljam o akumulatoru YUASA YTX20CH-BS  (cijena cca 950kn)
imate kakvu preporuku da je omjer kvalitete i cijene dobar?
hvala
 
grejp4 said:
i mene ovo zanima....

Evo vam odgovor. Promenite ovaj dio (puls generator) i problema više nema. I meni se to dešavalo, promenio sam dio na Motorjetu u Mariboru in sada radi bez problema. Nije skupo. Odgovor možete potražiti i na ostalim int. forumih.

ssss.jpg



Pozdrav iz Maribora