HONDA XR 600R

mene kuk zabolil,od kurble :LOL: ali na povratnu šljucu sam bio spreman/mz škola :mrgreen:/
 
bocojaki said:
Evo odgovora par postova poslije  (y)

Nebrine me cestovna voznja jer kao sto rekoh motor ide na kamperu.
Bio sam na desetak lokacija tokom godine gdje sam pozelio motor pri ruci jer zena nece na bicikl. Benduro enguro bi vjerojatno solo peglo pa mislim al drek znam  :mrgreen:
To su uglavnom makadam i nesto sumskih puteva koliko sam biciklom uspio obici al da nekenjkam vise tema je xr

ma nije ni XT za kamper
onda stvarno ova 250 Honda ili DT125 npr.
to mi je bio zgodan i iznenađujuće dobar motor
i lagan
 
XR nije problem upaliti kad znaš. Treba malo prakse, ali u nekoj vožnji sa ženom ti se neće sviđati. Kođ takve vožnje često staneš, ugasiš, pogledaš, slikaš, neki put ti se motor sam ugasi, a onda žena (opet)silazi s motora, ti opet kurblaš...
XR nema fuziće za suvozača. Namjenjen je samo za jednoga
Ja ih imam ali navareni su na ramu prije puno godina. Sada to nebih napravio. Mislim da je to šteta. Top Moto ima neke nosače fuzića za suvozača koji bi kao trebali biti za XR-a, (radila ih je jedna talijanska firma), ali to uopće ne paše na taj motor. Ne ide bez 3 sata fleksanja i švasanja. Znam jer sam ih kupio i imam ih doma. Isto tako imam i jedne slične od njemačkog proizvođača. Isti drek. Poslikam sutra jedne i druge ako koga zanima.
Uglavnom, ja uživam sa XR-om, ali MOJE MIŠLJENJE je da to nije najbolji izbor za tebe.

Honda 250 je ok ali ti bude slab.
Za ono kaj tebi treba je bolji izbor TT600E ko irudov, i još bolji DRZ400. De Er Ze! Ne govorim to bez razloga.
 
Odes van i kupi DRZ-a, isplati ga se uvesti: https://www.subito.it/moto-e-scooter/suzuki-dr-z-400-2002-caserta-231475495.htm
 
Kad već ideš van .... potraži Betu Alp 4.0  (y)
I još jednu  Betu Alp 2.o  -  za ženu.  :mrgreen:

Ne rade ih više , nemam pojma kakve su cijene polovnih ... ali ZNAM da nećeš pogriješiti .
Savršen izbor za ovo što tebi treba.



Mislim ... ima i jedan bolji motor od toga - aliiii nije tema .  :mrgreen:
 
Dado33 said:
XR nije problem upaliti kad znaš. Treba malo prakse, ali u nekoj vožnji sa ženom ti se neće sviđati. Kođ takve vožnje često staneš, ugasiš, pogledaš, slikaš, neki put ti se motor sam ugasi, a onda žena (opet)silazi s motora, ti opet kurblaš...
XR nema fuziće za suvozača. Namjenjen je samo za jednoga
Ja ih imam ali navareni su na ramu prije puno godina. Sada to nebih napravio. Mislim da je to šteta. Top Moto ima neke nosače fuzića za suvozača koji bi kao trebali biti za XR-a, (radila ih je jedna talijanska firma), ali to uopće ne paše na taj motor. Ne ide bez 3 sata fleksanja i švasanja. Znam jer sam ih kupio i imam ih doma. Isto tako imam i jedne slične od njemačkog proizvođača. Isti drek. Poslikam sutra jedne i druge ako koga zanima.
Uglavnom, ja uživam sa XR-om, ali MOJE MIŠLJENJE je da to nije najbolji izbor za tebe.

Honda 250 je ok ali ti bude slab.
Za ono kaj tebi treba je bolji izbor TT600E ko irudov, i još bolji DRZ400. De Er Ze! Ne govorim to bez razloga.
Stoji sve sto si napisao  (y)
Jasno je meni da ce trebat napravit kompromis sad jel to kurbla, manje snage ili kako enduro predlaze, put od 1000 km za vidjet motor jos neznam...
 
Ja cekam da mi prodavatelj posalje slike, ako je motor vizualno ok, idem po njega: https://www.subito.it/moto-e-scooter/suzuki-dr-350-roma-232277772.htm
Sada imam isti takav, ali iz 1991 godine, S model (samo kurbla), a hocu elektro starter (SE model, 1994-1999).
 
PG said:
Kad već ideš van .... potraži Betu Alp 4.0  (y)
I još jednu  Betu Alp 2.o  -  za ženu.  :mrgreen:

Ne rade ih više , nemam pojma kakve su cijene polovnih ... ali ZNAM da nećeš pogriješiti .
Savršen izbor za ovo što tebi treba.



Mislim ... ima i jedan bolji motor od toga - aliiii nije tema .  :mrgreen:

Koliko vidim Beta Alp 4.0 ima masinu od DR-a 350 (zracnjak sa hladjenjem ulja u rami motora- suhi karter), onda moze potraziti i DR-a 350, time prosiruje izbor i mogucnosti.
 
Zato mislim da je DRZ najbolji kompromis za ono kaj tebi treba. Anlaser, dobar za dvoje, ispod 150kg, može svuda.
...ili počni maltretirati PG-a dok ti ne proda svog DR-a.  :mrgreen:
 
enduro said:
Koliko vidim Beta Alp 4.0 ima masinu od DR-a 350 (zracnjak sa hladjenjem ulja u rami motora- suhi karter), onda moze potraziti i DR-a 350, time prosiruje izbor i mogucnosti.

Da samo Alp4.0 se proizvodio tamo skroz do 2014.  Dakle ima skoro pa novih motora.
A to je skoro pa DR. Skoro .  :mrgreen:

DR polovni u dobrom stanju? Paaa ... valjda ima negdje i toga  :misli:
 
enduro said:
Ja cekam da mi prodavatelj posalje slike, ako je motor vizualno ok, idem po njega: https://www.subito.it/moto-e-scooter/suzuki-dr-350-roma-232277772.htm
Sada imam isti takav, ali iz 1991 godine, S model (samo kurbla), a hocu elektro starter (SE model, 1994-1999).

kaj bus sa svojim?
 
prpa said:
kaj bus sa svojim?
Imam dvije opcije. Prva je da prebacim masinu sa anlaserom na svoju ramu, tada ne bih legalno uvozio ovoga iz italije, vec bih da dovezao kao za dijelove. Poslozio sebi sta mi treba i ostalo prodao. Druga verzija je da ovog iz IT uvezem (unesem, jer je iz EU), a svoj motor prodam.

"DR polovni u dobrom stanju? Paaa ... valjda ima negdje i toga  :misli:"
Ima, moj je iz 1991 godine, na satu oko 50000 km, sve je na svom mjestu, i sve je u funkciji.
 
jel se sto promijenilo kod uvoza iz It,nesto si spominjao neke probleme oko toga
 
enduro said:
Imam dvije opcije. Prva je da prebacim masinu sa anlaserom na svoju ramu, tada ne bih legalno uvozio ovoga iz italije, vec bih da dovezao kao za dijelove. Poslozio sebi sta mi treba i ostalo prodao. Druga verzija je da ovog iz IT uvezem (unesem, jer je iz EU), a svoj motor prodam.

"DR polovni u dobrom stanju? Paaa ... valjda ima negdje i toga  :misli:"
Ima, moj je iz 1991 godine, na satu oko 50000 km, sve je na svom mjestu, i sve je u funkciji.

Ajd budi ljubazan pa javi ako ce tvoj ici u prodaju. Ovaj od pg-a me ne zanima, to je terano po dombama... 😁
 
..mi se čini ili ovo prelazi u temu DRZ :misli: