Horizontalna signalizacija

Ništa manje nisu opasne smolaste "zmije", pogotovo po kiši, smola kojom popunjavaju ili krpaju pukotine na asfaltu a ovo proljeće ih ima dosta na regionalnim cestama ! :mrgreen:
 
mate said:
Cijeli život živim u Zagrebu, imam 38 godina, vozim bicikl od 3. godine tako da već 35 godina znam da su zebre i tračnice jako kliske. Ako nikad nisi vozio bicikl a motor samo toliko koliko si na forumu, a da to ni si znao, puno je. Ukratko, skoro RIP. :LOL:

E da, jesi se spreman kladit da su te crte manje kliske od recimo Nove ceste na Trešnjevci?
:spam:
 
mg749ie said:
malo duže sam u ZG, od navedenog, svake sezone se put barem jednom posmucam po plastici tek tolko da me podsjeti, vozim motor kolko ti imaš godina, (malo fali), te plastike ima više nego kaj treba a i zadnjih 20-tak godina plastificiraju, prije su farbali, i to prije nije bilo sklisko, ali se je nakon jedne sezone zgubilo (ispralo) 8)

promjeni gume
 
VooDoo said:
ovo nije tocno!
- samo sto tvrtke stede di mogu.... s cime vi bojate?
Sigurno čovjek ne zna! Zaposlio se preko barba Luke i Qca od posla ne zna i nije naučio u sve ove godine što tamo radi.
Nauči ti njega!!! Ipak je tvoj skoro RIP urodio stjecanjem silnog znanja iz navedene problematike!  :LOL:
 
meni su te bijele linije baš fora... uvijek odvrnem gas kad ju najašim, pa onda onako malo proklizi ... pa izgleda kao da mi motor ima puno konja.... i onda se svi okreću zamnom i dive mi se ...  8)
 
High 46 said:
A jbg....kod mene nema crta  :(

Ko ti kriv kad se ne drogiraš  :mrgreen:
 
rajicsb said:
Ko ti kriv kad se ne drogiraš  :mrgreen:
Si siguran. Pogle nick  :mrgreen:

On topic
Pa šta je čudno u tome što je signalizacija skliska?
Skliska signalizacija-više nesreća-više love u proračun/manje vozila na cestama dok traje popravak.
Meni bi bilo čudno da je signalizacija hrapava.
Da su ceste sve manje upotrebljive, to je postalo gotovo zakonitost. Šahtovi, hupseri, poprečne grabe, grebanje ceste u zavojima, krpanje katranom, posipavanje šutom po zimi, oni stupići posred ceste...Baš me zanima kaj budu slijedeće izmislili  :?
 
Ajd sahtovi..moraju biti..ali kvragu, nova cesta i ne stave ih u sredinu nego tak da autom direktno u njega i tak svakih 50m..dal saht izraste iz asvalta? Ili se cesta slegne? Ili saht utone a cesta se digne?
Pa jeba ih smotane koji je to problem!
Pa zaobilazis ih pa ispadas pijan, smijesan kaj ja znam!
Grozim se zebra u raskrizju osim kad sam spreman za zajebanciju, a pune crte u zavojima uopce nisu problem kad covek pozna cestu..samo onak lijepo lagano prosiri putanju :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Sigurno čovjek ne zna! Zaposlio se preko barba Luke i Qca od posla ne zna i nije naučio u sve ove godine što tamo radi.
Nauči ti njega!!! Ipak je tvoj skoro RIP urodio stjecanjem silnog znanja iz navedene problematike!  :LOL:
da nisi ti neki referent nabave za takve? :mrgreen:

ako kazem da nije tocno,onda nije tocno...
postoje boje  za koje i on zna da postoje samo prica gluposti (skoro ko ja :mrgreen: )

nego sa pravne strane...postoji li institucija poput ZIK-a koja bi mogla kontrolirati rad npr. cestara,odnosno materijala s kojima rade?
 
VooDoo said:
...
nego sa pravne strane...postoji li institucija poput ZIK-a koja bi mogla kontrolirati rad npr. cestara,odnosno materijala s kojima rade?
Sigurno da postoji, ali iz vlastitog iskustva znam na koji način se rješavaju prolazne ocjene atestiranja.
Ne konkretno na primjeru horizontalne signalizacije, već jedne druge branše (pod ingerencijom ZIK-a), ali princip je vjerujem isti.

U svakom slučaju... kako god okreneš, krajnji korisnik ostaje jeb*na stranka.

(y)
 
ilegalac said:
Si siguran. Pogle nick  :mrgreen:


Sad mi pade na pamet  :mrgreen:


Nemože ih ni biti kad je sve pošmrko kroz 100$  :LOL:





Nego crte na cesti su baš super pogotovo kad tek počne padati kiša  :wink:
 
ona izgrebana u zavojima cesta je za gume odlična  :LOL:

kolko ima zavoja od ZG - ST  :mrgreen:
 
duxx said:
ona izgrebana u zavojima cesta je za gume odlična  :LOL:

kolko ima zavoja od ZG - ST  :mrgreen:
          ..........mislim da samo jedan zavoj manje od ST - ZG ili  :misli: tako nešto ali nevažno
                    bitna je širina,dubina i visina izgrebanosti  :mrgreen:
 
mg749ie said:
malo duže sam u ZG, od navedenog, svake sezone se put barem jednom posmucam po plastici tek tolko da me podsjeti, vozim motor kolko ti imaš godina, (malo fali), te plastike ima više nego kaj treba a i zadnjih 20-tak godina plastificiraju, prije su farbali, i to prije nije bilo sklisko, ali se je nakon jedne sezone zgubilo (ispralo) 8)

38 godina si na motoru i smetaju te crte, pješački, strelice...?  :shock:

Kad mi se skliže vozim se po crtama, kad mi se ne skliže izbjegavam ih.

Slično je i sa izgrebanim asfaltom, zavoji koji su izgrebani prije toga su bili špigl - znači bolji su izgrebani...
... a možemo raspravljati o tome gdje je nestao novac za novi sloj asfalta

Na kraju krajeva da su sve ceste sa savršenim asfaltom i crtama koje drže gdje bi bila zabava?  :mrgreen:
 
mate said:
Cijeli život živim u Zagrebu, imam 38 godina, vozim bicikl od 3. godine tako da već 35 godina znam da su zebre i tračnice jako kliske. Ako nikad nisi vozio bicikl a motor samo toliko koliko si na forumu, a da to ni si znao, puno je. Ukratko, skoro RIP. :LOL:

E da, jesi se spreman kladit da su te crte manje kliske od recimo Nove ceste na Trešnjevci?
:shock: :shock: Kaj fali Novoj cesti ?? Po gradu se ionak vozim "normalno", osim između auti, tak da mi hrapavost asfalta i nije toliko bitna, pogotovo na ravnim ulicama. Mene više brinu regionalne i županijske ceste, recimo ova prema Tuhelju koju su pokrpali sa onom jebenom smolom ("zmije") pa kod 120-130 po suhom, po kiši da ne spominjem, imaš filing ko da si na ledu !!! :mrgreen:
 
mladen59 said:
:shock: :shock: Kaj fali Novoj cesti ?? Po gradu se ionak vozim "normalno", osim između auti, tak da mi hrapavost asfalta i nije toliko bitna, pogotovo na ravnim ulicama. Mene više brinu regionalne i županijske ceste, recimo ova prema Tuhelju koju su pokrpali sa onom jebenom smolom pa kod 120-130 imaš filing ko da si na ledu !!! :mrgreen:

Kad bi jednom probao pravi motor vidio bi da vrti u prazno do četvrte.  :jesus:
 
mate said:
Kad bi jednom probao pravi motor vidio bi da vrti u prazno do četvrte.  :jesus:
(y) (y) (y) Sve mi je jasno, misliš od 150ks na više sa nekoliko RRRRRRRRR u nazivu ! :misli: (y)