Horizontalna signalizacija

Super Jura said:
38 godina si na motoru i smetaju te crte, pješački, strelice...?  :shock:

Kad mi se skliže vozim se po crtama, kad mi se ne skliže izbjegavam ih.

Slično je i sa izgrebanim asfaltom, zavoji koji su izgrebani prije toga su bili špigl - znači bolji su izgrebani...
... a možemo raspravljati o tome gdje je nestao novac za novi sloj asfalta

Na kraju krajeva da su sve ceste sa savršenim asfaltom i crtama koje drže gdje bi bila zabava?  :mrgreen:
jesam od prije 1974, ali svaki put se iznenadim kad se poskliznem iz gluposti ko neki dan, opreza nikad dosta 8)
i prije crte nisu bile skliske, a i bilo ih je manje :mrgreen:
 
rajicsb said:
Di ti živiš  :misli:

U Zg  (y) gle i u faking Japanu farbaju zebre sa termo-plastikom. Kod nas se koristi 80% boja, ostatak plastika. Provjerava se jedino refleksija. vidim da tu ima jako puno pametnih pa ako netko zna neko rijesenje slobodno neka ga predstavi, ja cu to proslijediti u firmu i predat ce ponudu Gradu  (y)
 
Iber said:
U Zg  (y) gle i u faking Japanu farbaju zebre sa termo-plastikom. Kod nas se koristi 80% boja, ostatak plastika. Provjerava se jedino refleksija. vidim da tu ima jako puno pametnih pa ako netko zna neko rijesenje slobodno neka ga predstavi, ja cu to proslijediti u firmu i predat ce ponudu Gradu  (y)

Pošalji ove iz firme malo u Švicarsku nek vide kako se farbaju zebre a da nisu kliske  (y)
 
Iber said:
U Zg  (y) gle i u faking Japanu farbaju zebre sa termo-plastikom. Kod nas se koristi 80% boja, ostatak plastika. Provjerava se jedino refleksija. vidim da tu ima jako puno pametnih pa ako netko zna neko rijesenje slobodno neka ga predstavi, ja cu to proslijediti u firmu i predat ce ponudu Gradu  (y)
posalji mi u PM podatke na koje dostaviti ponudu  (y)
 
Šta se vi u ZG bunite na te crte i crtice? :misli:Imate odličan asvalt u odnosu na nas u ST, jer kod nas se kliže i po asvaltu i po crtama jednako. :x :? :palacdolje: U vašem asvaltu ima granita i dr. materijala, a ovde ima vapnenca jer je 10 puta jeftiniji, a tek kad kiša padne onda je valcer. Istina da se danas lakiraju crte, zebre odn. horiz. signalizacija, a ja se sjećam da su prije 30 g. u ST lijepili gumirane zebre i crte na najprometnijim mjestima pa se nije tu klizalo. :wink: Danas je sve u komi i najlakše je reč nema para. Ima se para, ima, ali ovo nije prioritet. Neka idu u Njemačku pogledat kako se to radi, pa neka primjene to viđeno. Ima nekoliko zanimljivih okuka od Omiša do Makarske, (inače tu je skretanje za neka mjesta) jer nasred ceste u zavoju su nacrtali 3-4 strelice za skretanje u mjesto, kao i strelice za zadržavanje pravca. :misli: :shock: :palacdolje: Tko tu dobro legne nezna da li će se dignit.
 
rajicsb said:
Pošalji ove iz firme malo u Švicarsku nek vide kako se farbaju zebre a da nisu kliske  (y)

Pa kod njih su crte sigurno od čokolade, pretpostavljam od bijele Milke. :jesus:
 
mate said:
Pa kod njih su crte sigurno od čokolade, pretpostavljam od bijele Milke. :jesus:


Tamo ti svizac farba ceste  :mrgreen:
 
mate said:
Ma to je naš Fogyca, to ja njemu iz milja. :mrgreen:

Iz milja mu digneš samopouzdanje sa SURLAŠ  :mrgreen:
 
Penez je kolega iz konkurentske firme, isto ga vidim po gradu kak postavlja zamke za motoriste  :mrgreen:

2VooDoo daj mi shibni neki link na PM da vidim o cemu se radi  (y)
 
strasilo said:
meni su te bijele linije baš fora... uvijek odvrnem gas kad ju najašim, pa onda onako malo proklizi ... pa izgleda kao da mi motor ima puno konja.... i onda se svi okreću zamnom i dive mi se ...  8)

daj ne rise, za tobom se ne bi nitko okrenuo ni da padnes  :jesus:  :mrgreen:
 
DamirK said:
daj ne rise, za tobom se ne bi nitko okrenuo ni da padnes  :jesus:  :mrgreen:

ajde ne kvari mi maštu i doživljaj... opet ću te morati brisati ...  :jesus: :LOL:
 
Da ne offamo  :mrgreen:  i ja sam cuo da su zebre smrt za motoriste, bilo je neki dan i na TV  :wink:
 
DamirK said:
Da ne offamo  :mrgreen:  i ja sam cuo da su zebre smrt za motoriste, bilo je neki dan i na TV  :wink:

:shock: :shock: :shock: jel to znači da uopće ne smijemo na zebru jer ćemo poginuti?  :nervious: :nervious:

:mrgreen:
 
GP Racer se ne sklize na linijama, ajmo svi u Dunlop po nove gume  :LOL:
 
shonyo said:
Ja prek zebre ni pješice nedem :mrgreen:

Jedino kad te mama za ručicu uhvati  :mrgreen: