Hrvatski izum - Kisik iz auspuha

moover

Active member
http://www.monitor.hr/clanci/revolucionarni-izum-iz-hrvatske-ozonski-auspuh-izbacuje-kisik-umjesto-co2/25028/

Što velite na ovo?
 
nista revolucionarno...svaki automobil sa sjebanim(progorenim) ispusnim sistemom..ili kolektorom ce imati postotak kisika preko 3.00.....Jaka stvar..... :mrgreen:
 
mislio sam da će se naći netko tko će i argumentirati svoje mišljenje... zašto mislite da neće postati hit?
 
pa sam Jakobović veli da "nitko nije zainteresiran kod nas"...samo neke strane tvrtke,koje će pokrast ideju,a Jakobović će poput Tesle postat slavan vjerojatno poslije smrti
 
A tko bi kod nas uopće i mogao biti zainteresiran ...

1.)ekologija u nas 'rvata postoji samo u riječniku,
2.)nemamo auto industriju,
3.)nemamo moto industriju,
4.)nemamo avio industriju
5.)ovih nekoliko giganata sa visokim dimnjacima, pogledaj pod točku 1.

 
Kome je u interesu da se to izumi, samo običnom puku.
Kad nema onečišćenja, nema ni para za razne poreze, ko sad u francuskoj za porez o okolišu.
Sve se svodi na to, da jedan uska grupacija ljudi extremno zarađuje, a drugi se snalazite.

Ista stvar ko s autima na pogon vodu/vodik. Izmišljeno sve ima 50-60 godina, ali se zataška, jer ko će kupovat naftu.

Lijep je ovaj svijet, sa još ljepšim ljudima.- NE
 
Pa ni za Teslin izum nisu bili zainteresirani kod nas , pa šta je čovjek napravio.
Jedino bi bili zainteresirani da čovjek napravi tvornicu i proizvodi , pa da se velika lova vrti
tu bi se već svi stvorili , a ovako će kroz distributere i uvoz uzet svoju maržu!
 
ko bude ima ovakav auspuh na tehnickom jos 200 kunica :mrgreen:
 
moover said:
Što velite na ovo?

Velim da su neuki novinari nasjeli po x-ti puta. Veliki postotak O2 je dokaz da je loše izgaranje  ili točnije da je siromašna smjesa . Puno CO2 znači da je dobro izgaranje i što ga je više to bolje. Ako iz ispuha izađe puno O2,a istovremeno nije riječ o siromašnoj smjesi ili probušenom ispuhu, onda znači da nama je iz ispuha izašlo puno CO (poprilično opasan i potpuno nepoželjan) i nepoželjnih ugljikovodika. Puno O2 iz ispuha znači da se nije dobro vezao ugljik, već je ugljik stvorio puno opasnije spojeve od CO2. CO2 je neopasan, kao produkt izgaranja poželjan, na žalost stvara staklenički efekt i pospješuje kisele kiše ali je ipak boli od ostalih mogućih spojeva. Puno kisika iz ispuha je pouzdan znak lošeg (nepotpunog) izgaranja koje sa sobom donosi daleko opakije spojeve nego li je to CO2.
 
Pec said:
Velim da su neuki novinari nasjeli po x-ti puta. Veliki postotak O2 je dokaz da je loše izgaranje  ili točnije da je siromašna smjesa . Puno CO2 znači da je dobro izgaranje i što ga je više to bolje. Ako iz ispuha izađe puno O2,a istovremeno nije riječ o siromašnoj smjesi ili probušenom ispuhu, onda znači da nama je iz ispuha izašlo puno CO (poprilično opasan i potpuno nepoželjan) i nepoželjnih ugljikovodika. Puno O2 iz ispuha znači da se nije dobro vezao ugljik, već je ugljik stvorio puno opasnije spojeve od CO2. CO2 je neopasan, kao produkt izgaranja poželjan, na žalost stvara staklenički efekt i pospješuje kisele kiše ali je ipak boli od ostalih mogućih spojeva. Puno kisika iz ispuha je pouzdan znak lošeg (nepotpunog) izgaranja koje sa sobom donosi daleko opakije spojeve nego li je to CO2.
sta nije visoka koncentracija HC (nesagoreni ugljikovodici) pokazatelj loseg sagorijevanja kako i opceg loseg stanja agregata ? A visoka koncentracija kisika pokazatelj loseg stanja ispusnog sistema ?  :misli:
 
bmw m 5 said:
sta nije visoka koncentracija HC (nesagoreni ugljikovodici) pokazatelj loseg sagorijevanja kako i opceg loseg stanja agregata ? A visoka koncentracija kisika pokazatelj loseg stanja ispusnog sistema ?  :misli:
Visoka koncentracija nesagorenih ugljikovodika znači kako im i ime kaže da nisu sagorili i to je uglavnom loše. Puno O2 može značiti da ispuh vuče zrak kroz neku od nepoželjnih rupa nastalih nakon ispušnih ventila ali je i pokazatelj moguće presiromašne smjese i pokazatelj lošeg izgaranja.
 
Idem u off,ali moram. Ovo sa Teslom porediti je kao snagu Tomosa APN-a sa nekom mlađom hiljadarkom. :LOL:
 
Pec said:
Velim da su neuki novinari nasjeli po x-ti puta. Veliki postotak O2 je dokaz da je loše izgaranje  ili točnije da je siromašna smjesa . Puno CO2 znači da je dobro izgaranje i što ga je više to bolje. Ako iz ispuha izađe puno O2,a istovremeno nije riječ o siromašnoj smjesi ili probušenom ispuhu, onda znači da nama je iz ispuha izašlo puno CO (poprilično opasan i potpuno nepoželjan) i nepoželjnih ugljikovodika. Puno O2 iz ispuha znači da se nije dobro vezao ugljik, već je ugljik stvorio puno opasnije spojeve od CO2. CO2 je neopasan, kao produkt izgaranja poželjan, na žalost stvara staklenički efekt i pospješuje kisele kiše ali je ipak boli od ostalih mogućih spojeva. Puno kisika iz ispuha je pouzdan znak lošeg (nepotpunog) izgaranja koje sa sobom donosi daleko opakije spojeve nego li je to CO2.
nije mi jasno kak osu novinari nasjeli ... ako covjek to tako prezentira kako su napisali ...  :misli:
 
ja sam shvatio da on koristi neku tehnologiju nakon izgaranja koja odvaja kisik iz co2...

btw, nije me zanimalo hoće li proći u hrvatskoj, za to sam siguran da je osuđeno na propast (i sam čovjek je rekao da prodaje vani tehnologiju), nego hoće li naftni lobi dozvolit komercijalnu upotrebu toga (ako sistem stvarno šljaka u praksi)?

Ili će bit skupo ko vrag pa neće nitko htjeti koristiti (nešto kao hibridna vozila)...
 
moover said:
ja sam shvatio da on koristi neku tehnologiju nakon izgaranja koja odvaja kisik iz co2...

btw, nije me zanimalo hoće li proći u hrvatskoj, za to sam siguran da je osuđeno na propast (i sam čovjek je rekao da prodaje vani tehnologiju), nego hoće li naftni lobi dozvolit komercijalnu upotrebu toga (ako sistem stvarno šljaka u praksi)?

Ili će bit skupo ko vrag pa neće nitko htjeti koristiti (nešto kao hibridna vozila)...

nemože bit tolko skupo da se na glavu okreneš  :mrgreen:
 
paky said:
nemože bit tolko skupo da se na glavu okreneš  :mrgreen:
ni tableta sumameda nije u proizvodnji bila skupa, ali na polici u ljekarni...  :misli: