Hrvatski izum - Kisik iz auspuha

moover said:
ni tableta sumameda nije u proizvodnji bila skupa, ali na polici u ljekarni...  :misli:

istina,
ali je razvoj kostao vrag i dva,
 
sid said:
istina,
ali je razvoj kostao vrag i dva,
pouzdano znaš ili samo nagađaš ? 

neke stvari je jednostavno dese .... ....
 
moover said:
ja sam shvatio da on koristi neku tehnologiju nakon izgaranja koja odvaja kisik iz co2...

btw, nije me zanimalo hoće li proći u hrvatskoj, za to sam siguran da je osuđeno na propast (i sam čovjek je rekao da prodaje vani tehnologiju), nego hoće li naftni lobi dozvolit komercijalnu upotrebu toga (ako sistem stvarno šljaka u praksi)?

Ili će bit skupo ko vrag pa neće nitko htjeti koristiti (nešto kao hibridna vozila)...

pa ovo i nema neki poseban uticaj na prodaju nafte.... vozila koja bi ovo koristila, i dalje moraju točiti gorivo u istoj kolčini .... ili ?  :misli:
 
Čini mi se da je ovo na razini onih magičnih kutijica koje se stave na lajtung koji vodi gorivo i onda magnetiziranjem uštediš 25% goriva.
 
markookram said:
pouzdano znaš ili samo nagađaš ? 

neke stvari je jednostavno dese .... ....

znam princip, pouzdano, pa ako je ovo iznimka  (y)
 
Dok ne pokaže kojom se to alkemijskom reakcijom CO2 pretvara u kisik, nije me uvjerio.
Ako ta naprava stvara ozon, kako joj ime govori, time radi samo štetu, jer je ozon otrovan. Potreban je jedino u stratosferi gdje apsorbira UV zračenje.
 
zokx said:
Čini mi se da je ovo na razini onih magičnih kutijica koje se stave na lajtung koji vodi gorivo i onda magnetiziranjem uštediš 25% goriva.
navodno?????
 
A i ovaj izum mu je prejak:

Novi izum bit će lom! Riječ je o muštikli koja poništava sve otrove cigaretnog dima. San svih pušača. Nema dima, nema nikotina, katrana, a imaš osjećaj kao da pušiš. Stvar je u toplini tijela, vlazi i jednom malom regulatoru – zagonetno veli Jakobović.

Samo čekam da izmisli i revolucionarni set noževa koji reže pršut, drvo, metal i keramičke pločice i pokrene TV prodaju  :mrgreen:
 
zokx said:
Čini mi se da je ovo na razini onih magičnih kutijica koje se stave na lajtung koji vodi gorivo i onda magnetiziranjem uštediš 25% goriva.




Ote mi misao (y)...Ovo je neki alkemičar..ono željezo u zlato đir...Vjerovatno je neki postotak i dobija, ali je puno veču reklamu od toga napravija za firmu. Več se otimaju strane firme, je li  :LOL:...Ali i ako je istina, treba ga zatuč...Još malo pa če nam stavljat katalizatore na guzicu.
 
Ghostrider-SB said:
Obzirom da znam Ivana za pretpostavit je da stvar šljaka, a kad to proda amerima eto ti ga kroz koju godinu kod nas samo 1000% skuplje, a samo zato jer su naši drkadžije "prebogati i preponosni" da kupuju patente hrvata smrtnika, al će kupit hrvatski patent od debilnog amera, kineza ili tko zna koga sve ne samo po pedeseterostruko većoj cijeni, kao i sve dosad, al što ćeš tako je to u lijepoj našoj, čim netko nešto napravi ajmo ga razapet zbog jala, zavisti ljubomore, jer šta ako se obogati, sucks  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
još nisam čuo da netko kupuje patente osim šnajdera, a kamoli od amera :mrgreen:. a što se tiče hrvata pa nismo ludi kupovati patente za nešto jer onda to moramo i proizvoditi (pa ko je lud uopče nešto proizvoditi), jer nama je budućnost u trgovini i turizmu ma što vi mislili o tome. kao prvo, proizvodnja je skupa i neprofitabilna u prvih godinu dvije, kao drugo nismo mi nacija i nemamo mentalitet proizvođača, a treće i ono najvažnije ne zagađujemo našu okolinu.
što se tiče tvoje opaske da su ljudi ljubomorni na tvog "prijatelja", mislim da ako se on obogati nama svima je bolje.
ma ustvari uopče neznam zašto se javljam u ovu temu ali me podsjetila na onu temu: tražim vozača za taxi čoper.
 
daj koji lom, pa vidite samo nastavak teksta:
Muštikla za pušače

Novi izum bit će lom! Riječ je o muštikli koja poništava sve otrove cigaretnog dima. San svih pušača. Nema dima, nema nikotina, katrana, a imaš osjećaj kao da pušiš. Stvar je u toplini tijela, vlazi i jednom malom regulatoru – zagonetno veli Jakobović.
pa nisam znao da je san svih pusaca udisanje toplog zraka, pa to mogu doma badava nad loncem kipuce vode  :lolcry:

cek, idem brzo patentirat lonac kipuce vode :LOL:
 
Meni ovo lići na one pegle što smiješ sipati običnu vodu u njih i na kraju samo izvadiš kameni sapunčić iz nje kad obaviš posao  :uff:
A možda se ugljik nakuplja u auaspuhu u obliku grafita recimo  8)
 
Alen said:
Ova je vijest bila objavljena 1. Aprila, samo neki portali kasne sa prenošenjem...

Onda je frajer već u full lovi, a od 01.01.10. EU uvodi obvezu za sva vozila. Al' će biti kisika..
 
moover said:
http://www.monitor.hr/clanci/revolucionarni-izum-iz-hrvatske-ozonski-auspuh-izbacuje-kisik-umjesto-co2/25028/

Što velite na ovo?

stablo ispred moje kuce je od ljubomore i muke upravo napravilo samoubojstvo,...  :mrgreen:
idemo posjec sve sume i napravit trkalista,... mozda nam vrate i spa    :misli:  8)