Hrvatski izum - Kisik iz auspuha

hmmm,,ono daj boze da nam budu ispuhi ekolosko osvjesteni samo neka i dalje daju onaj pravi zvuk i ja ih podrzavam  (y)
 
Ghostrider-SB said:
Obzirom da znam Ivana za pretpostavit je da stvar šljaka, a kad to proda amerima eto ti ga kroz koju godinu kod nas samo 1000% skuplje, a samo zato jer su naši drkadžije "prebogati i preponosni" da kupuju patente hrvata smrtnika, al će kupit hrvatski patent od debilnog amera, kineza ili tko zna koga sve ne samo po pedeseterostruko većoj cijeni, kao i sve dosad, al što ćeš tako je to u lijepoj našoj, čim netko nešto napravi ajmo ga razapet zbog jala, zavisti ljubomore, jer šta ako se obogati, sucks  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Ne shvaćam kad naši izumitelji izume nešto "revolucionarno" ali ne vjeruju očigledno toliko u svoj izum da se sami uhvate prizvodnje. :mrgreen:

2. Trebao je patent prodat kinezima,barem bi ga kupovali jeftinije.
 
pa moja stara stojka je na eko testu imala 3% kisika pa vele da nije prosla  :LOL:
 
smokva said:
Meni ovo lići na one pegle što smiješ sipati običnu vodu u njih i na kraju samo izvadiš kameni sapunčić iz nje kad obaviš posao  :uff:
A možda se ugljik nakuplja u auaspuhu u obliku grafita recimo  8)


a mozda i pljucka dijamante  :LOL: san svakog muskarca a jos vise njihovih zena
 
Nema šanse da to krene u ozbiljniju primjenu..Sto svjetskih multinacionalnih kompanija bi igubile milijarde $$$, da bi tamo neki pojedinac (čitaj Hrvat), ih pospremio u đep....
Taj film 'nebumo gledali'...
 
Taxi said:
Nema šanse da to krene u ozbiljniju primjenu..Sto svjetskih multinacionalnih kompanija bi igubile milijarde $$$, da bi tamo neki pojedinac (čitaj Hrvat), ih pospremio u đep....
Taj film 'nebumo gledali'...

na čemu bi izgubile ?  :misli:
 
ovo je dobro za buduče generacije  (y)
 
CO2 je otrovan plin (tihi ubojica) nastaje kao nusprodukt raznih kemijskih procesa, najviše pri sagorjevanju organskih spojeva, pa čak i pri disanju svih živih bića a što se tiče izuma ako je stvaran a ne neka "patka", čovjek bi imao pravo i na slavu i na mast i bio bi sigurno cijenjen njegov trud i uradak od strane znanstvenika ili ljudi koji razumiju vrijednost svakog dobrog odnosno korisnog izuma (za opće dobro) i koliko god imao od toga materijelne koristi je malo koliko bi svi mogli imati koristi . Ja bi mu prvi poželio uspjeha. Ali nisam još nigdje saznao podatke da tako nešto postoji ili da fizikalno-kemijskom metodom je moguće simultano odvajati ugljik od kisika iz ugljičnog dioxida odnosno istovremeno sa količinama koje izlaze iz ispušnih cijevi , bilo bi super kada bi to bilo lako ostvariti. (makar i u nekom bitnijem postotku). Imalo bi široku primjenu, a ne samo u prometnim vozilima.
To što laici misle ili bi mislili o tom izumu je manje bitno. Bilo bi super ... kad bi bilo.