"i tako ti mi za Afriku" Motoplisnavci u Morocco 2018...

Sviđa mi se putopis...ruta poznata i sjećam se riganja pri prelasku Atlasa prema Quarzazate. Zanima me dalje jer ubrzo geografski počinje ozbiljnija pustinja. :mrgreen:
 
mate said:
Sviđa mi se putopis...ruta poznata i sjećam se riganja pri prelasku Atlasa prema Quarzazate. Zanima me dalje jer ubrzo geografski počinje ozbiljnija pustinja. :mrgreen:
ovo je vec povratak, u ozbiljnijoj pustinji smo bili prije dva dana (Merzouga) sama granica sa Alžirom... a rigao si vjerovatno prilikom voznje po Tizi n Tichka passu... on spaja Marakes i Ouarzazate... ta dionica sljedi u sljedecem danu...  (y)

infinity said:
Sta si riga mate...naskodia ti hašiš? :mrgreen: Ovde ni riči o tome...
To je ka poć u Rim i ...
Marokanski hašiš oli ti ga "shit" smo degustirali jos u prošlom stoljecu davne 1997 god. U ovom stoljecu gdje vladaju milenijevci promoviramo iskljucivo zdrav zivot, žitarice, ne masnu hranu, zabranu pusenja i fitness...  (y)
 
paranoid said:
ovo je vec povratak, u ozbiljnijoj pustinji smo bili prije dva dana (Merzouga) sama granica sa Alžirom... a rigao si vjerovatno prilikom voznje po Tizi n Tichka passu... on spaja Marakes i Ouarzazate... ta dionica sljedi u sljedecem danu...  (y)
Marokanski hašiš oli ti ga "shit" smo degustirali jos u prošlom stoljecu davne 1997 god. U ovom stoljecu gdje vladaju milenijevci promoviramo iskljucivo zdrav zivot, žitarice, ne masnu hranu, zabranu pusenja i fitness...  (y)
I gulaš kod Lunje i Maria!

:mrgreen:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Moram na kratko zaspamat temu ali brišem ako treba. :mrgreen: Dakle, ne podnosim vožnju po jačim zavojima i meni neprirodnoj nadmorskoj visini kad nisam za volanom. Međutim, dan ranije sam u Marakešu lika na tržnici tražio hašiš, više iz zajebancije, i kad se nakon 15min vratio s grumenom veličine dječje šake, usro sam se i nisam htio uzeti. :mrgreen:

I da, paranoid je pogodio mjesto. (y) :mrgreen:
 
Mate tisi softić...


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Shepa said:
I gulaš kod Lunje i Maria!

:mrgreen:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
da,  njihov gulas ali samo uoci blagdana...  :mrgreen:
P.S. gulas je bio par exellance...  :0648: u iscekivanju reprize...
 
Dan 8. 06.10.2018.

Ouarzazate-Tizi n Tichka-Marakeš



Budimo se posljednji put u Markou, tada to nismo znali ali na kraju će tako biti.  :mrgreen: Sada već rutinerski odlazimo na doručak, pakiranje, posljednja litra ulja u Tenerke, veži opremu i put pod kotače. Danas preko Tizi n Tichka passa idemo za Marakeš, našu prvu i posljednju destinaciju u Maroku.
Tizi n Tichka pass spaja Marakeš i Ouarzazate. Između prosinca i ožujka zna se desiti da na vrhu padne snijeg, visine je 2260 metara i to je najviši pass u sjevernoj Africi. Iskreno najviše smo očekivali od Tizi n Tichka passa jer je najpoznatiji i najrazvikaniji a na kraju je od svih passeva ispao najlošiji. Iako u njegovu obranu veliki dio passa je u rekonstrukciji i obnovi i jednom kada ga završe biti će par exellance. Ovako na nas i nije ostavio neki velebni dojam, zbog radova na cesti je bila gužva i blato, nismo mogli spojiti dva zavoja a da se u koloni ne drkeljamo iza nekog. Na samom vrhu passa nalaze se suvenirnice i caffe bar gdje smo stali na okrepu i rundu fotografiranja.







Ali kako su nas trgovci iz suvenirnica maltretirali da uđemo u njihove suvenirnice jer baš za nas imaju specijalni besplatni poklon koji možeš dobiti isključivo ako uđeš u trgovinu, a i puhao je jak vjetar, sjedamo na motore i bježimo prema Marakešu i našem hotelu Almas.
Ulazimo u lude ulice Marakeša i počnemo voziti kao luđaci. Nakon par minuta te sulude i kaotične vožnje u komunikaciji Zubakis i ja dogovaramo da smirimo ritam i način vožnje, još par minuta i pred hotelom smo, uspjeli smo i ne treba se sada rasuti zadnjih par sto metara. Ali kako smo imali komunikacije koje omogućavaju da istovremeno samo dvojica komuniciraju između sebe vidimo da Joško i Šimun očito ne razmišljaju na isti način.  :LOL: Te lude i kaotične ulice Marakeša jednostavno su budile nešto ludo i kaotično u nama. E da, jako bitna stvar. U više navrata smo napravili prekršaje ispred policije, ne namjerno ali desilo se, i u Marakešu i u ostalim gradovima, selima i mjestima gdje smo bili. Kad skuže da si stranac tj. turista samo mahnu rukom peglaj dalje.  (y) Stižemo pred hotel živi, manje više zdravi ali u jednom komadu.



Dolazi i Joua aka "Stari", i lisac samo sjeda i isprobava moj i Zubakisov motor (dva koja su od samog početka bila u najgorem stanju) Joškov Tenere i Šimunov Transalp samo je vizualno pregledao. Kako nas je pratio na facebooku (poslali smo mu zahtjev još u fazi dogovaranja motora) počne sa pričom o kilometraži, kao previše kilometara, ovo ono (arapska posla) ali kako u startu nikakav limit što se kilometraže radi nije postavljen par balkanskih pogleda i malo viši ton brzo su ga resetirali i naveli da nam vrati pologe u punom iznosu.
Nakon te epizode sa "Starim" dogovaramo se kako ćemo kasni ručak a ranu večeru odraditi u onom karaoke noćnom klubu kojeg smo pronašli prvu večer u Marakešu. Naime tijekom dana u tom istom klubu imate švedski stol sa četiri-pet glavnih jela, salatama, deserti i sve to plaćate 10eura a jedete koliko možete. Kada smo se najeli naručili smo jednu baksu pivi i kao idemo u hotelski bazen i na spavanje, moramo se rano ustati avion polijeće u 06:55 sati.



Ali kako je došla jedna tako je došla i druga, a nakon druge došla je i treća. Pa kako ćemo nas četvero platiti tri bakse, daj još jednu da nam se jednostavnije raskusurat. Pa je onda u međuvremenu i pao mrak, bazen više ne radi a unutra upravo počinje program...



 
Dan 9. 07.10.2018.

Marakeš-Treviso-Zagreb-Kaštel Sućurac





I tako pala je noć, program je započeo pa smo se mi iz ljetne terase prebacili unutra za stol. Kako smo popili već dovoljno piva prelazimo na malo jače aditive i u "birtiji" provodimo vrijeme negdje do 03.00. U to vrijeme grad je krcat ljudima npr. u Mcdonaldsu se čeka red za hranu. Odlazimo u hotel, pakiranje i zovemo taxi koji nas u 04.00 vozi na aerodrom. Check in, malo trgovanja po djutiću malo kljucanja pred gate-om i eto ti leta.



Smještamo se u avion, i taman nakon što su se kotači odvojili od piste mi sinkronizirano tonemo u san. Budimo se u Italiji kada je započelo spuštanje.



Na povratku nitko se nije bunio da mu je tijesno u Ryanair-ovom avionu. U Trevisu unaprijed rezervirani i plaćeni taxi nas čeka na aerodromu i vozi do našeg Renaulta. Trpamo se unutra i gas prema domovini.

Evo ovo vam je ukratko bilo naše prošlogodišnje putovanje u Maroko.

E sada troškovi:

Kaštel Sućurac-Treviso-Kaštel Sućurac (gorivo i cestarine) 200eura
Avion 720eura
Parking Treviso 65eura
Motori 2160eura
Kilometara 1800km
Gorivo 120eura (ne računam ulje za Tenerke :mrgreen:)
Smještaji 510eura
Total: 3775eura/4=944eura
 

Ako ovo nije "low budget" moto putovanje u Maroko onda ne znam što je...  :mrgreen: Na ovo još morate nadodati naravno večere, kave, pivo, ulje  :mrgreen: i suvenire ali ti troškovi su bili osobne naravi. U svakom slučaju Maroko je jeftin za naše hrvatske prilike.

Ovo je bila naša cjelokupna ruta...



I kao šlag na kraju evo i link za naš video koji je odlično snimio, montirao i izradio naš Zubakis...

https://www.youtube.com/watch?v=HPNm7vNxUng&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1xKABH0odKoehq19Z4PNBaLHeC-JUAU8yW1sLgDWntBuZopEa0mS9mYQU

Živi mi i veseli bili...  (y)

 
 
Bravo decki (y)
Svidja mi se ova tura a i trosak nije pretjeran...
Dali ste isli preko neke agencije ili...
 
gpng said:
Bravo decki (y)
Svidja mi se ova tura a i trosak nije pretjeran...
Dali ste isli preko neke agencije ili...
agencija se zove "Plisanj tours d.o.o."  :mrgreen: :LOL:
sjeo za kompjuter, malo istrazivao, i bacio se u organizaciju ture...  (y)
JopaTheDoctor said:
Odlično,prava zajebancija!!  (y)
(y)
 
Posebno mi se sviđa što u ovoj ekipi 75% vozi normalne motore  :mrgreen: pa time i ukupni doživljaj smatram realnim. Isto tako, nije više od pola teksta klanjanje GSu ili sličnima koji se ne pojavljuju na svakoj 17-oj slici.  :jesus: :LOL: Dakle, čitamo se i u 2019.
 
Shepa said:
I gulaš kod Lunje i Maria!
:mrgreen:
paranoid said:
da,  njihov gulas ali samo uoci blagdana...  :mrgreen:
P.S. gulas je bio par exellance...  :0648: u iscekivanju reprize...

as ti pasa da ga se još sjećate  :eek:hne:  :LOL:
zahvaljujem, naravno da će bit opet, samo kad budete mogli parkirat motore  (y)
i nek ostali dalmatinci dovuku guzice  :mrgreen:

Inače , čekala sam dok sve nije bilo napisano , bravo  :naklon: :naklon: :naklon: