Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...


nigdje nije opasno za motoriste kao u Njemačkoj. ta bahata bezobrazna stoka namjerno izgurava motoriste u slučaju da ga želiš prijeći dok stoji i čeka na semaforu. kad se proguram na početak pola ih iz podivlja. ako kreneš prestizavat kolonu koja stoji, i ovi iz tvoje i iz suprotne će krenut autom na tebe.

i da bude jasno, 90 % Nijemaca NE ZNA vozit auto, u svakom selu, po našim standardima, ima najmanje 10 crnih točaka za sve koji su u prometu, a za motore duplo više. promet je u gradovima jebena katastrofa, sve je izračunato da koči promet, voziš se od semafora do semafora u nedjelju ko Bozanić kad šprica po kućama

Marušić očito zna kakva su vani pravila za motore, ovo kaj on priča postoji u mnogim zemljama. konkretno u DE, represija koju rade prema motorima je nevjerojatna. od brzine do skidanja tablice usred ničega zbog vizira na motoru koji nema TÜV. zabrane voznje po nekim cestama za vikend, do ograničenja buke zbog kojih neki serijski motori sa serijskim motorima ne smiju na cestu.

dakle lagano se pripremite na teror, ubrzo i u HR stize kretenizam



Srki

Ne boj se, sad će naši idiotići s kompleksom manjeg naroda objeručke prihvatiti sve što kod nas u Nijemaćkoj se donese.

Mi smo nekulturni balkanci, ali kad na istoku Njemačke Hans oženi rodicu Helgu iz prvog koljena, to je europska integracija.

Kažu da su i motori za njemačko tržište bolji, čak se i ne može pasti s njih. Nešto ko Nutella.

Puni kulture, samo se pitam kako se onda okreću preko duple pune u krivini, rade kolone sporom vožnjom i ugrožavaju tijek prometa, blokiraju ulice parkiranjem nasred njih, te krše javni red i mir.

Jer kod nas u Njemačkoj toga nema.
 
Da, ak sam iz Zagorja sam defaultno Dudek, nisam se maknul iz svoje kotline između dva brega i najdalja relacija mi je traktorom od doma do kleti gde se onda napijemo i koturamo kroz šumu do doma.
Evo vidiš da nisi za rasprave i da sve krivo shvačaš. Da si imalo razmislio shvatio bi što sam htio reći ali evo objasnit ću ti.
U zagorju nema stranaca koliko ih ima na obali a pošto ja živim tu ja se više susrečem s njima nego ti. Znaći svaki dan se susrečem s njima
Primjer od pred kojih sat vremena,na Riječkoj zaobilaznici vuku se po lijevoj traci i stvaraju kolonu premda nikoga ne prestižu.
To je ta prometna kultura u kojoj imaš pravo smetati svima i usporavati promet
 
Last edited:
upravo se o tome i radi, briješ odma da je „naš“ i da se tak ne ponaša negdje vani. upravo suprotno, TAKO se ponašaju vani svi pod normalno, samo kaj ti misliš da je kod nas najgore. svaki švabo misli da je njegovo pravo i dužnost zaustaviti nekog na motoru koji po njegovom radi prekršaj. i ako te udari najmjerno dok prolaziš lagano kraj njega na semaforu, murija će još biti na njegovoj strani. to se u HR nikad neće desit, još ti se ljudi miču desno kad vide motor na prolazi između kolona


Srki
Nijemci su seljački govnari koji sebi uzimaju za pravo “istjerivati pravdu” u prometu kad uoče da netko radi prekršaj i uopće ih nije briga ako pritom ugrožavaju sigurnost. Pri tom je pravo čudo naći Nijemca koji zna voziti a priča o sigurnosti se svodi na usporavanje a ne na vozačke vještine.
 
  • Like
Reactions: neven and Dene
Evo vidiš da nisi za rasprave i da sve krivo shvačaš. Da si imalo razmislio shvatio bi što sam htio reći ali evo objasnit ću ti.
U zagorju nema stranaca koliko ih ima na obali a pošto ja živim tu ja se više susrečem s njima nego ti. Znaći svaki dan se susrečem s njima
Primjer od pred kojih sat vremena,na Riječkoj zaobilaznici vuku se po lijevoj traci i stvaraju kolonu premda nikoga ne prestižu.
To je ta prometna kultura u kojoj imaš pravo smetati svima i usporavati promet
Ma nemreš mene uvrijediti, ja to onak ko malo dijete napišem iz srca, a ne s pameću. A odkud dođu svi ti stranci? Pa prvo doma (recimo u Zagorje ili kud već) a onda i na more. Kod mene je trenutno ratno stanje, sve puno stranih regi, staju bilo kud, ne jebe ih ni puna ni semafor ni mjesto za invalide, ostavi auto nasred ceste i ode u birtiju. Nisam neki lik pun predrasuda, ali kaj je previše ni s maslom nije dobro. Jutros me jedan skoro skršil, mrtav ladan gleda kak dolazim i kroz stop mi uleti namjerno na glavnu cestu pred mene.
 
  • Like
Reactions: Dene
Ma nemreš mene uvrijediti, ja to onak ko malo dijete napišem iz srca, a ne s pameću. A odkud dođu svi ti stranci? Pa prvo doma (recimo u Zagorje ili kud već) a onda i na more. Kod mene je trenutno ratno stanje, sve puno stranih regi, staju bilo kud, ne jebe ih ni puna ni semafor ni mjesto za invalide, ostavi auto nasred ceste i ode u birtiju. Nisam neki lik pun predrasuda, ali kaj je previše ni s maslom nije dobro. Jutros me jedan skoro skršil, mrtav ladan gleda kak dolazim i kroz stop mi uleti namjerno na glavnu cestu pred mene.
Možda ti se učinilo da sam te htio uvrijediti ali vjeruj mi da nisam 👍
Samo stvarno iznosim svoje mišljenje koje donosim iz vlastitog iskustva,nisu naši vozači baš med i mlijeko ali šta stranci rade po cesti ti nije normalno
 
  • Like
Reactions: Nino777
pa zato i imas ogranicenja, prometne znakove.. kojih se triba pridrzavati
Ja sam se pridržavao ograničenja,pa sam prošle godine proklizao na šoderu u zavoju i ljosnuo,i još su mi prije mjesec-dva poslali kaznu od dva i pol soma jer sam kao neprilagođenom brzinom uvjetima na cesti skrivio nesreću.Po zakonu ispada da sam ja trebao kak ptica grabljivica vidit zrnca šodera sa 100 metara daljine i usporit na 20 na sat,a to kaj nadležne institucije ne čiste šoder s ceste, kaj ne krpaju rupe u asfaltu, kaj je pola šahti po gradu ili 5 cm udubljeno ili izdubljeno u odnosu na cestu, kaj farbaju zebre farbom na kojoj se guma kliže kak na ledu,to je ok,njih ne treba kažnjavat zbog katastrofalnih uvjeta na cesti niti ih tjerat da ceste poprave.
 
  • Like
Reactions: Shepa and Dene
Ja sam se pridržavao ograničenja,pa sam prošle godine proklizao na šoderu u zavoju i ljosnuo,i još su mi prije mjesec-dva poslali kaznu od dva i pol soma jer sam kao neprilagođenom brzinom uvjetima na cesti skrivio nesreću.Po zakonu ispada da sam ja trebao kak ptica grabljivica vidit zrnca šodera sa 100 metara daljine i usporit na 20 na sat,a to kaj nadležne institucije ne čiste šoder s ceste, kaj ne krpaju rupe u asfaltu, kaj je pola šahti po gradu ili 5 cm udubljeno ili izdubljeno u odnosu na cestu, kaj farbaju zebre farbom na kojoj se guma kliže kak na ledu,to je ok,njih ne treba kažnjavat zbog katastrofalnih uvjeta na cesti niti ih tjerat da ceste poprave.

Sranja se dogadjaju al na manjim brzinama imas vise msanse izvuc ce. Sta se tice pjeska trebao si platit sudskog vjestaka i onda se sudis sa onim ko odrzava cestu. Je da je mukotrpno i dugo al ti plate stetu.
 
  • Like
Reactions: neven
Primjer od pred kojih sat vremena,na Riječkoj zaobilaznici vuku se po lijevoj traci i stvaraju kolonu premda nikoga ne prestižu.
To. Svake godine na obilaznici isti fenomen, ležerno u preticajnoj, na godišnjem smo... I onda mi prorade dinaroidni geni pa im priđem pročitat reklamu na okviru stražnje tablice. 😶 😄
 
  • Like
Reactions: Dene
Sranja se dogadjaju al na manjim brzinama imas vise msanse izvuc ce. Sta se tice pjeska trebao si platit sudskog vjestaka i onda se sudis sa onim ko odrzava cestu. Je da je mukotrpno i dugo al ti plate stetu.
I uložio sam žalbu,sad čekam poziv na sud.
Ipak,poanta je da se možeš i držat propisa,i svejedno najebat,i onda te se još tretira kao krivca dok se pravi krivci (loše ceste,odnosno oni koji ih ne održavaju) izvuku bez kazne.
 
  • Like
Reactions: Dene
Baš maloprije gledam jednog austrijanca u BMW petici kako paverslajda i pokušava paliti gume u centru grada.

Ali što mi znamo, mi smo balkanski seljaci, nismo kao europski bečki đaci.
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr and Dene
Priče kako se vani kulturno vozi su priče za malu djecu. Po Alpama se pegla kao da nema sutra sa jedinom razlikom da se u selima uspori, obično zato jer su kamere na ulazu, sredini i izlazu iz sela. Namjerno ističem Alpe jer su neki pandan omiljenim dionicama u HR.
Isto tako priče kako su naši vozači kulturni čim pređu granicu su više posljedica komunizma kada su kazne kod nas bile mizerne u odnosu na inozemstvo, nego realno stanje.
To je onaj dio kad sam napisao "passo" ...
 
Baš maloprije gledam jednog austrijanca u BMW petici kako paverslajda i pokušava paliti gume u centru grada.

Ali što mi znamo, mi smo balkanski seljaci, nismo kao europski bečki đaci.
Ako je u MA, onda je taj bosanac a ne austrijanac.. 😂
 
  • Like
Reactions: koss