Izgubljena tablica

Ja sam baš prošli mjesec izgubil novu tablicu na novom skuteru (nije izdržala niti 24 h nakon montiranja - dobar su posal napravili u servisu).
Telefonski sam kontaktiral službenicu u Heinzelovoj i predbilježil se za izradu nove tablice.Drugi dan sam došal tam ispunil formular + 40 kn biljezi + 87 kn izrada nove tablice i to je to. (y)
 
cobRRa said:
mozda na ovoj lokaciji di si ti je tak :LOL: :wink:, meni u zg sve zivo izmjenili, svasta je moguce u nasoj RH.
ovisi i o tome jesi prijavio gubitak ili ukradenu plocicu, s tim da kod ukradene, moras sve promjeniti, jer se stara proglasava nevazecom.
 
DeXtEr_5 said:
ovisi i o tome jesi prijavio gubitak ili ukradenu plocicu, s tim da kod ukradene, moras sve promjeniti, jer se stara proglasava nevazecom.

vjerovatno je tako. osobno da izgubim plocicu sa motora trazio bih novi broj jer nebi bas bio na cisto sa spoznajom da netko ima reg. plocicu sa istim brojem kao i ja i da ju moze zloupotrijebiti sto mi moze poprilicno zakomplicirati zivot.
zamisli samo da neki krimosi stave tu moju izgubljenu plocicu na motor i odu u pljacku banke a meni doma za 20 minuta uletavaju deseci nabrijanih specijalaca. :pandur: :pandur: :skriven:
 
Evo decki ja danas bio u Heinzlovoj :wink:....Ovako je na stvari...Kupio formular,35kn za biljege,35kn za novu prometu,53 kn za plocicu i sutra moram doci u 10h kad donesu dosije,tak je rekla,jer im stoje na drugoj adresi pa ga je morala naruciti da ga dostave...Stisnuti slovo D,napisati izjavu i onda bum vjerojatno dobio nove plocice... :misli:
 
Choky-Zg said:
Evo decki ja danas bio u Heinzlovoj :wink:....Ovako je na stvari...Kupio formular,35kn za biljege,35kn za novu prometu,53 kn za plocicu i sutra moram doci u 10h kad donesu dosije,tak je rekla,jer im stoje na drugoj adresi pa ga je morala naruciti da ga dostave...Stisnuti slovo D,napisati izjavu i onda bum vjerojatno dobio nove plocice... :misli:

znaci ak je nova prometna onda su i novi brojevi na reg. plocici!? ili...?
 
biker4life said:
U HR slijedi ozbiljna kazna za home-made tablice (krivotvorenje sluzbene isprave).
A jel?  :mrgreen:
Slijedi kaznena prijava. A to je nešto jako daleko i apstraktno prema pravomoćnoj sudskoj sankciji.  :wink:

Inače, što se izdavanja zamjenske tablice tiče...
Tu je natrkeljano kojekakvih gluposti.
S obzirom da sam još samo nekoliko dana najbolji forumaš, uzet ću si tu slobodu da ne odgovorim na pitanje jer mi je tlaka dokazivati ljudima da su u krivu ili samo djelomično u pravu  :jesus:
Već ću autoru teme sugerirati da mu je sigurnije, pouzdanije i brže da nazove 01/6333-333 i traži šalter informacija o prometnim ispravama.  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
A jel?  :mrgreen:
Slijedi kaznena prijava. A to je nešto jako daleko i apstraktno prema pravomoćnoj sudskoj sankciji.  :wink:

Inače, što se izdavanja zamjenske tablice tiče...
Tu je natrkeljano kojekakvih gluposti.
S obzirom da sam još samo nekoliko dana najbolji forumaš, uzet ću si tu slobodu da ne odgovorim na pitanje jer mi je tlaka dokazivati ljudima da su u krivu ili samo djelomično u pravu  :jesus:
Već ću autoru teme sugerirati da mu je sigurnije, pouzdanije i brže da nazove 01/6333-333 i traži šalter informacija o prometnim ispravama.  :mrgreen:

sta je pjesnik htio s ovime reci... dali on uopce zna!? :misli:
 
cobRRa said:
sta je pjesnik htio s ovime reci... dali on uopce zna!? :misli:
Zna pjesnik. Ovlašteni tužitelj napiše kaznenu prijavu zbog osnovane sumnje da je počinjeno kazneno djelo opisano u čl. 311 KZ-a i proslijedi je na ODO, a ODO je u najvećem broju slučajeva odbaci.
Jasnije?
 
Hrvoje said:
Zna pjesnik. Ovlašteni tužitelj napiše kaznenu prijavu zbog osnovane sumnje da je počinjeno kazneno djelo opisano u čl. 311 KZ-a i proslijedi je na ODO, a ODO je u najvećem broju slučajeva odbaci.
Jasnije?

tak sam i shvatio tvoju recenicu ali nisam bio siguran jer ispada da te ne osude zbog toga ili u najmanju ruku da je daleko do presude sto mi je jos uvijek ne shvatljivo!? sta ju odbace jer je to obicna hebena tablica koju si sam na brzinu izradio jer si morao hitno, i sad samo pusti mastu na volju zasto, a sudac ti u principu vjeruje jer je ona u biti kao original vazeca pa nisi nikoga zakinuo. :neznam:
 
cobRRa said:
tak sam i shvatio tvoju recenicu ali nisam bio siguran jer ispada da te ne osude zbog toga ili u najmanju ruku da je daleko do presude sto mi je jos uvijek ne shvatljivo!? sta ju odbace jer je to obicna hebena tablica koju si sam na brzinu izradio jer si morao hitno, i sad samo pusti mastu na volju zasto, a sudac ti u principu vjeruje jer je ona u biti kao original vazeca pa nisi nikoga zakinuo. :neznam:
U slučaju da si izradio tablicu koja je istovjetna originalu, dakle nisu prepravljane brojke i slova, i ako ti tablica nije oduzeta kažu da nije ostvareno biće kaznenog djela. :neznam:

Znači shvaćaju to na način kao da nisi imao namjeru krivotvoriti i time ostvariti neku materijalnu korist ili pravo koje ti ne pripada nego si se samo malo poigrao iz estetskih razloga.  :mrgreen:

Pitaj pravnike. Ili Sipa :LOL:

Ja sam samo jedan priučeni hobit! :LOL:
 
cobRRa said:
znaci ak je nova prometna onda su i novi brojevi na reg. plocici!? ili...?

Kula frendo,vjerojatno je tak :misli:,jer sam ja tak i shvatio,posto sam morao platiti pristojbu od 35kn za prometnu izmedju ostalog...Danas bio na salteru D,donio znaci te uplatnice 35kn za prometnu+53kn za tablicu,formular i biljege od 35kn...Mlada gospodicna mi dala da ispunim izjavu kako sam i kada izgubio tablicu,te sam dobio novu tablicu,novu prometnu i upisala je u Knjizicu vozila da od danas vozilo ima novu tablicu sa registracijom koju mi je izdala!!!!!!
Potragu je ona raspisala,ja sa tim nemam nista i u slucaju da pronadjem tablicu,moram je dostaviti u MUP.....Eto,to je cijela nauka i jos jednom hvala svima na sudjelovanju u temi.... (y)
 
Choky-Zg said:
Kula frendo,vjerojatno je tak
Nije.
Ako npr. izgubiš prometnu, a tablicu imaš dobivaš novu prometnu na iste tablice.

 
Choky-Zg said:
Kula frendo,vjerojatno je tak :misli:,jer sam ja tak i shvatio,posto sam morao platiti pristojbu od 35kn za prometnu izmedju ostalog...Danas bio na salteru D,donio znaci te uplatnice 35kn za prometnu+53kn za tablicu,formular i biljege od 35kn...Mlada gospodicna mi dala da ispunim izjavu kako sam i kada izgubio tablicu,te sam dobio novu tablicu,novu prometnu i upisala je u Knjizicu vozila da od danas vozilo ima novu tablicu sa registracijom koju mi je izdala!!!!!!
Potragu je ona raspisala,ja sa tim nemam nista i u slucaju da pronadjem tablicu,moram je dostaviti u MUP.....Eto,to je cijela nauka i jos jednom hvala svima na sudjelovanju u temi.... (y)

velim, ja sam to dozivil i zato i pisem u temi a i cista logika govori tak. super da si resil... sretno! (y)

p.s

ovo boldano... tak mi je bio nadimak u ratu, kaj se znamo? mozemo na PP. :wink:
 
:zid: :LOL: :LOL: nemrem vjerovat di se mi " sretnemo "! (y) (y)

aj kljucaj temu i dodji dat krv u subotu da se ispricamo ko ljudi! :wink:
 
placam obilan rucak ako slucajno netko nadje tablicu ZG 6000 CB...  :mrgreen: ispala mi par km prije naplatnih kučica od Krčkog mosta na onom spustu... skup sa komadom custom made drzaca tablice.... i zmigavcima.... i komadom undertaila..... :LOL: ode sve u k***....
 
deny-zg said:
placam obilan rucak ako slucajno netko nadje tablicu ZG 6000 CB...  :mrgreen: ispala mi par km prije naplatnih kučica od Krčkog mosta na onom spustu... skup sa komadom custom made drzaca tablice.... i zmigavcima.... i komadom undertaila..... :LOL: ode sve u k***....

Pazi, možda je jeftinija varijanta napraviti novu tablicu  :mrgreen:

 
smarty said:
Pazi, možda je jeftinija varijanta napraviti novu tablicu  :mrgreen:
ali moji zmigavci....  :cry:

isao sam danas u heinzlovu i imaju ljetno radno vrijeme od 08-17 pa da se ne provozate uzalud ko ja...
 
smarty said:
Pazi, možda je jeftinija varijanta napraviti novu tablicu  :mrgreen:
397kn samo za tablicu.  :mrgreen: