Izgubljena tablica

a kako ide u slucaju, ja prodavatelj, svi dokumenti u kupca aon nije odjavio. ja imam samo ugovor. kako odjviti vozilo?
 
DeXtEr_5 said:
a kako ide u slucaju, ja prodavatelj, svi dokumenti u kupca aon nije odjavio. ja imam samo ugovor. kako odjviti vozilo?
nikako.
odjavljuje se godinu dana nakon isteka registracije i to po službenoj dužnosti.
onda će te pozvati na razgovor da te pitaju gdje su dokumenti, ti samo donesi ugovor.

inače još uvijek mi nije jasno da su ljudi tako tupavi (birani pridjev) da ne odjave vozilo prije prodaje :misli:
 
Hrvoje said:
nikako.
odjavljuje se godinu dana nakon isteka registracije i to po službenoj dužnosti.
onda će te pozvati na razgovor da te pitaju gdje su dokumenti, ti samo donesi ugovor.

inače još uvijek mi nije jasno da su ljudi tako tupavi (birani pridjev) da ne odjave vozilo prije prodaje :misli:

ovo je samo retoričko pitanje, mada je vrlo raspostranjeno u normalno životu. meni nije zatrebalo, pogotovo, što bi mi odjava trebala za registraciju drugoga vozila iste kategorije, ali kada ljudi prodaju, a kupac plaća, i moli aj mi ostavi tablicu samo do "sutra" za napravit dva djira, pa ti pošaljem.... i adiooooo.
 
biker4life said:
U HR slijedi ozbiljna kazna za home-made tablice (krivotvorenje sluzbene isprave).

Kod gubitka tablice - mozes zatraziti i istu takvu (savjet, ako zelis istu, napomeni to), mozes zatraziti i novu po narudzbi i "obicnu" novu pa koju dobijes. E sad, zaboravio sam koliko vremena treba proci da dobijes drugu (ovisi naravno dali imas neke poseben zelje ili ne), ali znam da dobivas potvrdu koju trebas imati kod sebe u slucaju da te zaustave. (y)

Jel se s tom potvrdom sigurno može voziti? Evo baš napisao u drugoj temi kako me danas policajac motorist zaustavio i htio lupiti 300 kn.. pa na kraju napisao službenu opomenu.. sad sam ostao bez opomene bezveze..
 
goran.skular said:
Jel se s tom potvrdom sigurno može voziti? Evo baš napisao u drugoj temi kako me danas policajac motorist zaustavio i htio lupiti 300 kn.. pa na kraju napisao službenu opomenu.. sad sam ostao bez opomene bezveze..

Davno kada se to meni desilo (jos '08 ja mislim), receno mi je u MUP-u da se mogu voziti samo sa potvrdom. Malo mi je bilo cudno, ali tko sam ja da to osporavam. :mrgreen: E sada, dali se sta promjenilo neznam.
 
biker4life said:
Davno kada se to meni desilo (jos '08 ja mislim), receno mi je u MUP-u da se mogu voziti samo sa potvrdom. Malo mi je bilo cudno, ali tko sam ja da to osporavam. :mrgreen: E sada, dali se sta promjenilo neznam.

Rečeno i meni u policijskoj postaji.. Dali potvrdu i rekli da se mogu voziti.

Današnji policajac je imao drugačije mišljenje...
 
goran.skular said:
Jel se s tom potvrdom sigurno može voziti? Evo baš napisao u drugoj temi kako me danas policajac motorist zaustavio i htio lupiti 300 kn.. pa na kraju napisao službenu opomenu.. sad sam ostao bez opomene bezveze..
Sa potvrdom se može voziti neko kraće vrijeme i to nije neki problem (zapravo po ps-u se ne može, ali toleriraju u pravilu).
Ali u postu od pred 2 godine koji si citirao ima jedan pogrešan navod (nisam ga do sada vidio).
Naime, za razliku od auta, ako izgubiš tablicu na motoru NE MOŽEŠ dobiti istu takvu (ponovljenu). Na autu možeš, ako izgubiš samo jednu, ali ako izgubiš obje onda isto tako ne možeš.
 
Hrvoje said:
Sa potvrdom se može voziti neko kraće vrijeme i to nije neki problem (zapravo po ps-u se ne može, ali toleriraju u pravilu).
Ali u postu od pred 2 godine koji si citirao ima jedan pogrešan navod (nisam ga do sada vidio).
Naime, za razliku od auta, ako izgubiš tablicu na motoru NE MOŽEŠ dobiti istu takvu (ponovljenu). Na autu možeš, ako izgubiš samo jednu, ali ako izgubiš obje onda isto tako ne možeš.

Nisam znao. Hvala na ispravku. (y)
 
OK, evo moje iskustvo:

- izgubio tablicu
- prijavio u nadležnoj policijskoj postaji, dobio POTVRDU
- NE MOŽE SE VOZITI UZ POTVRDU

- odlazak u prometnu policiju:
- TREBA PRVO TRAŽITI DOSJE VOZILA da bi mogli dobiti novu tablicu, onda doći nakon par dana (ja sam imao malo sreće pa mi je čovjek na informacijama otišao po dosje, stavio ga na C šaltere pa nisam trebao ponovo dolaziti)
- na kiosku onom unutra kupiti formulare i dvije uplatnice
- 35 kn prometna (upis novog registracijskog broja) platiti na pošti uplatnicom
- 54 kn nova tablica (SA NOVIM REGISTRACIJSKIM BROJEM) platiti na pošti uplatnicom
- nešto biljega.. mislim 25, nisam više siguran
- NAPOMENA u knjižici vozila sa novim registracijskim brojem

I to je to... nema dizanja istog broja tablica, osim ako se ne nađe ista.. pa je to ta ista a ne nova..

pozz ekipi