Izgubljena tablica

Bok!
Zanima me dali je a vjerovatno je kažnivo kratit ili ti ga rezat Reg. tablicu na motoru.? :misli:
 
Babi said:
Bok!
Zanima me dali je a vjerovatno je kažnivo kratit ili ti ga rezat Reg. tablicu na motoru.? :misli:
Ne!
Mup čak organizira svake druge godine izbor najljepše izrezane tablice (glavni kriteriji kod izbora su estetski dojam, funkcionalnost i potrebna vidljivost brojčane i slovne oznake).
(y)
 
mg749ie said:
1. Prijava policiji, 2. oglas u NN.platiš, 3.dobivaš dokument s kojim se možeš voziti-platiš, 4. nakon 30 dana dobiješ pravo da naručiš novu reg pločicu, ako je bila redovna tad 80 kn, ako je naručena tad 450 kn? + takse 70kn
sve u svemu gnjavaža, ali kaj je tu je, ako se rega mjenja tda se mjenja i prometna. staru uništavaju - dodatno trošak.
Puno živaca u proceduri, ako si u maloj PP tada može biti malo ljudskije jer u ZG je čekanje frustirajuće-gužva.



biker4life said:
U HR slijedi ozbiljna kazna za home-made tablice (krivotvorenje sluzbene isprave).

Kod gubitka tablice - mozes zatraziti i istu takvu (savjet, ako zelis istu, napomeni to), mozes zatraziti i novu po narudzbi i "obicnu" novu pa koju dobijes. E sad, zaboravio sam koliko vremena treba proci da dobijes drugu (ovisi naravno dali imas neke poseben zelje ili ne), ali znam da dobivas potvrdu koju trebas imati kod sebe u slucaju da te zaustave. (y)
ne dobijes nikakav dokument/potvrdu,bar ne u rijeci,frend je izgubio tablici i trazio bilo kakav papir i nisu mu dali,rekli su mu kad ga zaustave da rece da je prijavio gubitak tablice i da policajac provjeri...

ja sam trazio novu tablicu jer je stara bila sva unistena i malo me zezala policiji i isto mi nisu nista dali dok cekam novu tablicu...

 
Pitanje:

Tablica mi je stradala na enduro vožnji jel jeftinija izrada nove ak se donese stara spigana ili..? Kolika bi bila cijena nove (velike)? hvala :)
 
Hrvoje said:
Ne!
Mup čak organizira svake druge godine izbor najljepše izrezane tablice (glavni kriteriji kod izbora su estetski dojam, funkcionalnost i potrebna vidljivost brojčane i slovne oznake).
(y)

Joj superiška to nisam očekivao!
Gdje se održavaju ti natječaji i ja bi se prijavio, sigurno bi pobjedio!  :jesus:
 
PetarXTR said:
Pitanje:

Tablica mi je stradala na enduro vožnji jel jeftinija izrada nove ak se donese stara spigana ili..? Kolika bi bila cijena nove (velike)? hvala :)
Ista tablica je po cijeni 50% skuplja od cijene prvog izdavanja. Dakle nekih 76kn (čini mi se).
A sve to lijepo piše u Info pultu, marvo nenačitana :jesus:
:mrgreen:
 
Hrvoje said:
Ista tablica je po cijeni 50% skuplja od cijene prvog izdavanja. Dakle nekih 76kn (čini mi se).
A sve to lijepo piše u Info pultu, marvo nenačitana :jesus:
:mrgreen:
ja sam prosle godine uzeo novu tablicu(veliku) jer je stara tablica bila unistena, platio sam oko 80kn...
i oko moje tablice se mogao snimit film  :mrgreen: :mrgreen: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,136853.0.html
 
a koja je procedura ako su tablice i papiri izgorili skupa s autom koje je vlasnik sam zapalia? :LOL: :LOL: :LOL:
naime,to je prijatelj napravia,protukla mu je radilica na autu pa ga je u napadu bijesa bagerom izrabija i zapalia al je zaboravia skinit tablice i uzest papire iz auta,a i zajeb je sta auto nije bilo na njemu nego na bivsem vlasniku koji ce jednog dana tribat odjavit auto?
 
Lugburz said:
a koja je procedura ako su tablice i papiri izgorili skupa s autom koje je vlasnik sam zapalia? :LOL: :LOL: :LOL:
naime,to je prijatelj napravia,protukla mu je radilica na autu pa ga je u napadu bijesa bagerom izrabija i zapalia al je zaboravia skinit tablice i uzest papire iz auta,a i zajeb je sta auto nije bilo na njemu nego na bivsem vlasniku koji ce jednog dana tribat odjavit auto?
Procedura?
Lobotomija, vrlo jednostavno. :mrgreen:

A auto će mup odjavit po službenoj dužnosti i za tablicama raspisati objavu o traganju.  :wink:
 
Lugburz said:
a koja je procedura ako su tablice i papiri izgorili skupa s autom koje je vlasnik sam zapalia? :LOL: :LOL: :LOL:
naime,to je prijatelj napravia,protukla mu je radilica na autu pa ga je u napadu bijesa bagerom izrabija i zapalia al je zaboravia skinit tablice i uzest papire iz auta,a i zajeb je sta auto nije bilo na njemu nego na bivsem vlasniku koji ce jednog dana tribat odjavit auto?

ovo je savjet ostalima da ne kupuju honde..... :LOL:
 
deus said:
ovo je savjet ostalima da ne kupuju honde..... :LOL:

to sigurno nije bila HONDA  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus: :jesus: :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
 
Hrvoje said:
A jel?  :mrgreen:
Slijedi kaznena prijava.

Točno tako!

primjer:
''Krivotvorenje registarskih pločica
9. srpanj 2009 -

Jučer, na MCGP Maljevac, na izlazu iz RH, kontroliran je osobni automobil Alfa Romeo s kojim je upravljao 22-godišnji državljanin RH. Utvrđeno je da je isti od papira izradio zadnju registarsku pločicu. Slijedi kaznena prijava.

Danas, od strane policijskih službenika, u Karlovcu na auto cesti A-1, zaustavljen je teretni automobil marke Iveco, s kojim je upravljao 53-godišnji vozač iz Podgradine, a na kojem su bile postavljene ne pripadajuće zagrebačke registarske pločice. Slijedi kaznena prijava.'' (izvor www.mup.hr)

U jednom i u drugom slučaju su (izrada iste ili stavljanje neodgovarajuće) ostvarena obilježja kaznenog djela krivotvorenja službene isprave iz čl. 311. KZ-a.
 
Agent47 said:
U jednom i u drugom slučaju su (izrada iste ili stavljanje neodgovarajuće) ostvarena obilježja kaznenog djela krivotvorenja službene isprave iz čl. 311. KZ-a.
Samo u slučaju ako je izrađena ista (a namjera nije bila kriminalna nego čisto estetska :mrgreen:, dakle kada si netko izradi upola manju tablicu sa istim brojčanim i slovnim oznakama kao originalna jer mu ta originalna nije dovoljno rišpektovska) onda općinsko državno odvjetništvo ima praksu da odbaciti takvu kaznenu prijavu (koliko god to bilo pametno ili glupo), a ako je bila neodgovarajuća (znači broj ne odgovara tom vozilu ili broj odgovara, ali je vozilo prethodno odjavljeno i originalna tablica vraćena na mup prilikom odjave) onda je to isto opć. drž. odvj. presretno i šalje stvar dalje na nadležni sud.
Uglavnom, u oba slučaja u dosje ostaje upisano krivotvorenje.  :mrgreen: :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Samo u slučaju ako je izrađena ista (a namjera nije bila kriminalna nego čisto estetska :mrgreen:, dakle kada si netko izradi upola manju tablicu sa istim brojčanim i slovnim oznakama kao originalna jer mu ta originalna nije dovoljno rišpektovska) onda općinsko državno odvjetništvo ima praksu da odbaciti takvu kaznenu prijavu (koliko god to bilo pametno ili glupo), a ako je bila neodgovarajuća (znači broj ne odgovara tom vozilu ili broj odgovara, ali je vozilo prethodno odjavljeno i originalna tablica vraćena na mup prilikom odjave) onda je to isto opć. drž. odvj. presretno i šalje stvar dalje na nadležni sud.
Uglavnom, u oba slučaja u dosje ostaje upisano krivotvorenje.  :mrgreen: :mrgreen:
Da, to je točno za praksu državnog odvjetništa, tj. odbacuje kaznenu prijavu ukoliko osoba nije imala nikakve koristi od toga i sl. (kao što si to naveo u tvom primjeru - izrada manje i sl.). Nadalje, ako mu policija oduzme tablicu kada to predviđa Zakon o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC) ili odjavi vozilo i vrati ju, pa on nakon toga izradi istu i stavi ju na vozilo, onda će državni odvjetnik podignuti optužnicu tj. pokrenuti kazneni postupak (Kazneni zakon sa sudskom praksom - Garačić Ana). A što se tiče policije, ona u svim slučajevima podnese kaznenu prijavu (kao što je vidljivo sa službene stranice MUP-a) jer nije na njoj da odlučuje o odbacivanju kaznene prijave ili podizanju optužnice. To je isključivo ovlast državnog odvjetnika.
 
Evo mog problema!!! Pomagajte hitno!!!

Kupio sam motor u 10.mj. 2009. kojem je rega istekla u 4.mj. 2009.g. tako da naravno nisam obraćao pažnju na to što nema tablicu pošto je rega istekla.
Preko zime se šarafilo i sad ja neki dan ladno na tehnički (polica, knj. vozila, prometna i osobna), bajo pregledo motor i veli "prolaziš"
Krene teta na šalteru u STP praviti novu prometnu (pošto je motor bio regan u ZG a sad treba biti VT tablica) i veli da nemogu regat dok god se ne odjavi stara tablica.
Bivši vlasnik iz ZG-a mi kaže da je on izgubio tablicu još dok je motor bio regan al si je napravio zamjensku kod pismoslikara i tako se vozio  s njom.
Sad me zanima kako najjednostavnije i najbrže riješiti problem s tablicom tako da ja mogu regat motor???
Da li da prijašnji vlasnik ide u policiju prijaviti gubitak tablice koja je istekla ili šta drugo i koliko traje postupak?
 
Trebao bi prijašnji vlasnik u policiji prijaviti gubitak tablice koja je istekla pa je odjavit i  poslat sve tebi
 
brzi said:
Trebao bi prijašnji vlasnik u policiji prijaviti gubitak tablice koja je istekla pa je odjavit i  poslat sve tebi

A jel mu za to treba prometna pošto je on u prometnoj upisan kao vlasnik, a moje ime se spominje samo u kupoprodajnom?
I koliko traje ta procedura, mislim ono jel se čeka koji tjedan ako se mora u narodnim novinama nešto objavljivat?
 
brzi said:
Trebao bi prijašnji vlasnik u policiji prijaviti gubitak tablice koja je istekla pa je odjavit i  poslat sve tebi
Ili da sadašnji vlasnik uz predočenje ovjerenog kupoprodajnog ugovora kojime se legitimira kao vlasnik kaže da je on izgubio tablicu od prethodnog vlasnika prilikom tramakivanja oko kupoprodaje.
U normalnim policijskim upravama (zg) moguće je sve riješiti na jednom mjestu.
Dakle ili vratiti prethodnom gazdi prometnu i knjižicu da on ode prijaviti gubitak tablice ili novi vlasnik treba sa kupoprodajnim, prometnom, knjižicom i osobnom otići u Zg (dan prije nazvati 01/6333333, tražiti šalter informacija za prometne isprave i naručiti "dosje vozila" za to vozilo), prijaviti gubitak i odmah odjaviti vozilo. Amen.-
 
Evo da zaključim ovaj problem pa možda nekom pomogne:

1.) prijavio u svojoj PP gubitak reg pločica bivšeg vlasnika u transportu od njega do mene; ako imate nekog u policiji neka vam odmah uvedu u svoj sustav potragu za tablicom. (2 piva i 20 min posla +20kn takse)
2.) Otišao u Heinzelovu 98 na šalter E sa potvrdom iz moje PP i ostalim dokumentima + 20kn takse. (0 piva i 20 min posla)
3.) došao doma i napravio turu TP-PP-TP i tablica sa domicilnom oznakom je na bikeu. (30 min posla i obilno zalijevanje tablice pivom - NEPROCJENJIVO)