Jadranska magistrala

kronik

Well-known member
Pozdrav svima!

Potrebna mi je mala pomoc oko; kako u naslovu pise; Jadranske magistrale. Bavim se nekom idejom voznje motorom od Welsa ( Austrija ) preko nekih brda i planina prema Zadru ili Splitu na kavu. Iz cistog razloga jer sam zadnji put popio kavu u Zadru ili Splitu prije nemampojmakolikogodina. Odlazak prema moru preko Plitvica a nazad po obali. E tu i dolazi pitanje. Prije tih nemampojmakolikogodina je cesta bila nekako klizava i izlizana. U medjuvremenu dobijam informacije iz raznih strana:

-- kako je sada od Zadra prema Rijeci magistrala savrsena i potpuno novo napravljena  (y) (y) (y)
-- kako je popravljana ali ne sve tako da i dalje ima dovoljno "klizavih i izlizanih " dijelova  (y) :palacdolje:
-- kako je sve to zajedno krcato rupa razlicitih dubina i velicina  :palacdolje: :palacdolje:
-- kako nema nikakvih razlika od prije, lijep krajolik cesta klizava = ne ici tamo!!  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

E sada me zanima sto je pravo stanje stvari. Samo ne bih volio odgovore dodji pa sam vidi.

Sve zajedno sam planirao tamo negdje krajem 8. mjeseca. Bas vratim obitelj doma nakon "njihovog" godisnjeg, tako da bih i ja mogao malo uzivati.

Nadam se da ste razumijeli sto je pisac zelio reci tj. pitati.

Hvala na odgovorima!!
 
Čuj, nisu napravili auto put odnemampojmakolikogodina ali je cesta bolja nego prije nemampojmakolikogodina i ako nećeš vozit trke možeš se slobodno uputit na kavicu bez ikakvog straha (y)
 
po meni je cesta od Senja do ZD ili ŠI savršena
za moje poimanje dobrog asfalta (obzirom u Istri je isti lošiji) radi se o dovoljno grubom asfaltu i praktički nema na toj dionici ni jedne zakrpe
dionica je zahtjevna ali zaista predstavlja motoristički gušt
dionica Crikvenica - Senj ima zakrpa i brža je od ove prvo navedene, asfalt je po meni lošiji

uzmi u obzir da to pišem s aspekta vozača skutera od 250 ccm i da meni nema puno razlike u vožnji po suhom i po mokrom

ako ne računamo normalna stajanja, sa skuterom dionicu Crikvenica - Zadar izvan sezone sam prešao realnom prosječnom putnom brzinom od 72-75 kmh s time da ne idem na nož, ali me izmori :)
 
hm....ja išao od senja do krčkog mosta prije 2 tjedna. Meni se taj dio ceste činio sasvim ok. Nije izlizana, no da i je, ne bi te trebalo previše brinuti jer su dovoljno velike kolone i gužve da ne možeš voziti toliko brzo da bi ti smetalo.  Uz to, na potezu od senja do selca prošao sam dvije policijske patrole, a od selca do krčkog mosta slijedeći dan još dvije, tako da sve što ima veze s većom brzinom nema smisla. Uglavnom, cesta je sasvim ok, ali gužva i policija rade svoje.
 
Cesta od Rijeke do Šibenika idealna za vožnju motorom, samo manji djelovi oko Crikvenice su loše popravljeni a ostalo super.
 
Charlie said:
Čuj, nisu napravili auto put odnemampojmakolikogodina ali je cesta bolja nego prije nemampojmakolikogodina i ako nećeš vozit trke možeš se slobodno uputit na kavicu bez ikakvog straha (y)

hvala na odgovoru.
"Strah" nemam ali bih volio otici sa jos par austrijskih kolega i pokazati im "nesto". A to "nesto" ne bih volio da bude rupa na rupi i sl. Neki kazu da je svaki odlazak u Hrv. povezan sa padom sa motora jer su ceste izlizane.
 
liberty said:
po meni je cesta od Senja do ZD ili ŠI savršena
za moje poimanje dobrog asfalta (obzirom u Istri je isti lošiji) radi se o dovoljno grubom asfaltu i praktički nema na toj dionici ni jedne zakrpe
dionica je zahtjevna ali zaista predstavlja motoristički gušt
dionica Crikvenica - Senj ima zakrpa i brža je od ove prvo navedene, asfalt je po meni lošiji

uzmi u obzir da to pišem s aspekta vozača skutera od 250 ccm i da meni nema puno razlike u vožnji po suhom i po mokrom

ako ne računamo normalna stajanja, sa skuterom dionicu Crikvenica - Zadar izvan sezone sam prešao realnom prosječnom putnom brzinom od 72-75 kmh s time da ne idem na nož, ali me izmori :)
hvala na pomoci!!
 
live-for-ride said:
hm....ja išao od senja do krčkog mosta prije 2 tjedna. Meni se taj dio ceste činio sasvim ok. Nije izlizana, no da i je, ne bi te trebalo previše brinuti jer su dovoljno velike kolone i gužve da ne možeš voziti toliko brzo da bi ti smetalo.  Uz to, na potezu od senja do selca prošao sam dvije policijske patrole, a od selca do krčkog mosta slijedeći dan još dvije, tako da sve što ima veze s većom brzinom nema smisla. Uglavnom, cesta je sasvim ok, ali gužva i policija rade svoje.

hvala na informaciji!!
 
floyd said:
Cesta od Rijeke do Šibenika idealna za vožnju motorom, samo manji djelovi oko Crikvenice su loše popravljeni a ostalo super.

CBF 1000! MOzes li mi dati neku tvoju "putnu" brzinu na toj dionici?
 
Ako im želiš nešto pokazati, onda ti preporučam da ideš do karlovca - rastoke - plitvička jezera (tamo imaju fakat kaj za vidjeti) - Zadar. Ta cesta ti je predobra za vožnju, pre-do-bra (obavezno stati u rastokama). Natrag nastaviš Jadranskom. Nikako nemoj ići cestom od plitvica preko otočca do senja jer se obnavlja, imaš dosta makadama i debelog sloja šljunka (neutabanog) i sva ljepota prije i poslije pada u vodu :wink: (vjeruj mi). (Do karlovca preko delnica kad već ideš iz austrije).
 
i ja sam se tom cestom zadnji puta vozio prije pitajkurcakolikogodina, sve do prošlog vikenda.... tad sam prošao dionicu od Bara ( u Crnoj Gori ) pa sve do Pule ( Istra ) ... cca 800 i nešto kilometara ... u danu i mogu reći samo riječi pohvale za cijelu tu dionicu.... stvarno je cesta prejebena.... osim ako baš ulaziš u gradove, kroz njih je malo klizavije ..  (y)
 
live-for-ride said:
Ako im želiš nešto pokazati, onda ti preporučam da ideš do karlovca - rastoke - plitvička jezera (tamo imaju fakat kaj za vidjeti) - Zadar. Ta cesta ti je predobra za vožnju, pre-do-bra (obavezno stati u rastokama). Natrag nastaviš Jadranskom. Nikako nemoj ići cestom od plitvica preko otočca do senja jer se obnavlja, imaš dosta makadama i debelog sloja šljunka (neutabanog) i sva ljepota prije i poslije pada u vodu :wink: (vjeruj mi). (Do karlovca preko delnica kad već ideš iz austrije).

Tako nekako sam i mislio. Karlovac, Plitvice, Gospic, Zadar, Rijeka, pa preko Slo ( mozda malo preko Italije ), opet u Alpe i doma. Zadnji put sam tom dionicom vozio motorom cini mi se ´91 u svibnju.
 
strasilo said:
i ja sam se tom cestom zadnji puta vozio prije pitajkurcakolikogodina, sve do prošlog vikenda.... tad sam prošao dionicu od Bara ( u Crnoj Gori ) pa sve do Pule ( Istra ) ... cca 800 i nešto kilometara ... u danu i mogu reći samo riječi pohvale za cijelu tu dionicu.... stvarno je cesta prejebena.... osim ako baš ulaziš u gradove, kroz njih je malo klizavije ..  (y)

U gradove i nisam mislio ulaziti. Eventualno na kavu i odmah van. Mozes li mi odati neku tvoju "putnu" brzinu na toj dionici?
Ma sto vise razmisljam o toj ideji vise mi se ide  :D :D
 
ja sam bio poprilično natovaren i sa starim suzukijem..... ali gdje god je bilo dovoljno malo prometa, nisam spuštao ispod 130 - 140 .... a i 2 glave su se nazirale često ..... Tamo gdje je bila gužva, išlo se i 30 ...  :mrgreen:
 
kronik said:
Tako nekako sam i mislio. Karlovac, Plitvice, Gospic, Zadar, Rijeka, pa preko Slo ( mozda malo preko Italije ), opet u Alpe i doma. Zadnji put sam tom dionicom vozio motorom cini mi se ´91 u svibnju.
Svejedno kojim putem dođeš do Delnica - karlovac - plitvice - zadar - rijeka - pula (uz more) - poreč - Rovinj - nekako do tolmeza ( išao prije tj  dana od kranjske gore do tolmezza starom cestom....predobro) - sappada - innichen - lienz - heiligenblut-(pripremiš 18 eura) -zell am see i dalje kud te volja. Ovom turom definitivno ne možeš pogriješiti  (y)

Ovo podebljano sam se uvjerio prošli vikend da ne može biti bolje.
 
strasilo said:
ja sam bio poprilično natovaren i sa starim suzukijem..... ali gdje god je bilo dovoljno malo prometa, nisam spuštao ispod 130 - 140 .... a i 2 glave su se nazirale često ..... Tamo gdje je bila gužva, išlo se i 30 ...  :mrgreen:

"divljak"  :D :D :D to me zanimalo, hvala!!
 
live-for-ride said:
Svejedno kojim putem dođeš do Delnica - karlovac - plitvice - zadar - rijeka - pula (uz more) - poreč - Rovinj - nekako do tolmeza ( išao prije tj  dana od kranjske gore do tolmezza starom cestom....predobro) - sappada - innichen - lienz - heiligenblut -zell am see i dalje kud te volja. Ovom turom definitivno ne možeš pogriješiti  (y)
samo od lienz se treba malo vratiti na jug prema turracherhöhe i nockalmstrasse  (y) (y)
od rijeke bih krenuo prema slo direktno. ne bih se zavlacio kroz istru. grossglockner je lijep ali samo radnim danom.
ja bih se zapravo vec sada rado pakirao a ne sjedio u uredu i razmisljao o glupostima
 
kronik said:
"Strah" nemam ali bih volio otici sa jos par austrijskih kolega i pokazati im "nesto". A to "nesto" ne bih volio da bude rupa na rupi i sl. Neki kazu da je svaki odlazak u Hrv. povezan sa padom sa motora jer su ceste izlizane.

tom magistralom svakodnevno tijekom ljetne sezone prolazi na tisuće motora i nitko se baš ne žali na lošu kvalitetu asfalta pa čak niti mi Hrvati koji smo skloni kritiziranju...  :mrgreen: jedini problem bi ti mogao predstavljati ako ti sam ne znaš kaj bi mogao pokazati svojim kolegama iz A...  :wink:
ovako po tvojoj sumnjičavosti čovjek bi mogao predpostaviti kak su ceste kod vas u A "ispeglane" do savšenstva!  :LOL:
 
kronik said:
samo od lienz se treba malo vratiti na jug prema turracherhöhe i nockalmstrasse  (y) (y)
od rijeke bih krenuo prema slo direktno. ne bih se zavlacio kroz istru. grossglockner je lijep ali samo radnim danom.
ja bih se zapravo vec sada rado pakirao a ne sjedio u uredu i razmisljao o glupostima

Ima ti jako lijepi dio istre oko raše. Ispada močvarni teren, Ljepota za stati i uživati. Pitanje je kad ćete ponovo tim putem pa 150 km razlike i nije baš previše.Ako mislite ne ići do pule, odvezite se bar  do vidikovca (oko 25-30 km od rijeke prema puli)pa se spustite u labin i za ljubljanu. Jednom sam išao od Izole do ljubljane i isto mi se svidjelo. Istra je predobra tako da se svakako isplati. Od postojne pa prema ljubljani je ok cesta (naravno stara, ne autocesta) ali ima djelova koja idu kroz naselja. Uglavnom sve 5.Dobar je i onaj dio koji ide na lobelpass (ilikak se već zove). Meni je predobar a izađe u klagenfurtu. Od klagenfurta prema leibnitzu (routh 69) je predobra cesta. Motorista milion. A gross, ja sam imao priliku biti sad za vikend. Ima dosta motorista. Nije mi smetalo jer sam ionako od sve ljepote polako vozio :mrgreen:. Uglavnom...predobro.

Ono što bih ti preporučio (ali za to treba još jedan dan) je skrenuti s magistrale na krk pa preko na cres i do Malog lošinja. Gradić je da se poželiš preseliti, a cesta je predobra (ima lošijih dionica). U povratku produžite do porozina na vrhu cresa i eto vas blizu vidikovca.

Ajme, evo mi ideje za ovaj vikend :mrgreen:
 
live-for-ride said:
Ako im želiš nešto pokazati, onda ti preporučam da ideš do karlovca - rastoke - plitvička jezera (tamo imaju fakat kaj za vidjeti) - Zadar. Ta cesta ti je predobra za vožnju, pre-do-bra (obavezno stati u rastokama).
Aha. Pogotovo je PRE-DO-BRA nakon što izađeš iz Ličko-senjske županije (područje kojima upravljaju Lika-ceste d.o.o.) i uletiš u Zadarsku županiju (Ceste Zadarske županije d.o.o.) taman negdje posred Like u Ondiću. Pa kada naletiš na isfrezani asfalt po svakom zavoju, krpan sa glatkim katranom/ bitumenom/ koji-li-je-već-vrag... :mrgreen:
Da se razumijemo, netko tko vozi 70 to jedva da će primijetiti  :LOL:

Pa onda tog PRE-DO-BROG asfaltnog sloja imaš od Ondića do Gračaca i onda taman kada misliš da si se riješio bacakanja kroz zavoje slijedi ti još interesantniji nastavak po serpentinama kada se spuštaš Velebitom od Prezida do Zatona obrovačkog  :mrgreen: :mrgreen:

Ali ponovljam, ako voziš 70 sve je ok  :mrgreen:

Ali bog te pitaj da li sam dovoljno kompetentan pošto sam na toj cesti samo 2-3 puta tjedno.

RIŠPEKT  :jesus: