Jadranska magistrala

Hrvoje said:
slijedi ti još interesantniji nastavak po serpentinama kada se spuštaš Velebitom od Prezida do Zatona obrovačkog  :mrgreen: :mrgreen:

daaaa,taj dio je stvarno prava katastrofa  :yes:  ne znaš jel se sporije voziš kad se penješ ili spuštaš!  :no:
 
Hrvoje said:
Aha. Pogotovo je PRE-DO-BRA nakon što izađeš iz Ličko-senjske županije (područje kojima upravljaju Lika-ceste d.o.o.) i uletiš u Zadarsku županiju (Ceste Zadarske županije d.o.o.) taman negdje posred Like u Ondiću. Pa kada naletiš na isfrezani asfalt po svakom zavoju, krpan sa glatkim katranom/ bitumenom/ koji-li-je-već-vrag... :mrgreen:
Da se razumijemo, netko tko vozi 70 to jedva da će primijetiti  :LOL:

Pa onda tog PRE-DO-BROG asfaltnog sloja imaš od Ondića do Gračaca i onda taman kada misliš da si se riješio bacakanja kroz zavoje slijedi ti još interesantniji nastavak po serpentinama kada se spuštaš Velebitom od Prezida do Zatona obrovačkog  :mrgreen: :mrgreen:

Ali ponovljam, ako voziš 70 sve je ok  :mrgreen:

Ali bog te pitaj da li sam dovoljno kompetentan pošto sam na toj cesti samo 2-3 puta tjedno.

RIŠPEKT  :jesus:

naravno da si kompetentan. Delnice - ondić preko karlovca i plitvica ima oko 230 km, a dalje do zadra je oko 95 km s time da og benkovca pa do zadra i nije tak loše. Ako čovjek ide turistički i prvi, drugi put onda je definitivno ok, ako ide dva tri puta tjedno, onda te stvari živciraju (y)
 
Hrvoje said:
Di si ti prije na putu do Zadra u Benkovac skrenuo janje moje?!?! :lolcry:
Može se do Zadra i preko Drniša :mrgreen:

I baš bi volio vidjeti kojim smjerom je od Plitvica do Zadra 95 km :misli:
aj pročitaj ponovo, malo sporije pa onda piši. Nema veze, ponoviti ću "Od delnica do Ondića preko karlovca i plitvica ima .....a dalje 95". Dakle od Ondića do Zadra.

Kako god....Ako želiš uživati u još nečemu što nija gola vožnja, poljeganje motora i divljanje po cesti, navedeni pravac je skroz ok. Ako Ti je do divljanja, ostani kod rijeke. Ima jedna staza u dijelu koji se zove grobnik. Asfalt je predobar (nisam vozio, niti ću, ali tako kažu). Siguran sam da će se ekipi svidjeti. Pogotovo onima koji idu prvi-drugi put.

Uglavnom, sretno.
 
goc said:
tom magistralom svakodnevno tijekom ljetne sezone prolazi na tisuće motora i nitko se baš ne žali na lošu kvalitetu asfalta pa čak niti mi Hrvati koji smo skloni kritiziranju...  :mrgreen: jedini problem bi ti mogao predstavljati ako ti sam ne znaš kaj bi mogao pokazati svojim kolegama iz A...  :wink:
ovako po tvojoj sumnjičavosti čovjek bi mogao predpostaviti kak su ceste kod vas u A "ispeglane" do savšenstva!  :LOL:
to mi je potpuno jasno da tom magistralom prolazi na tisuce motora svako ljeto. ali isto tako mi je jasno da se skoro svako ljeto "neki" vozaci od tih tisucu motora zali na stanje te iste magistrale.
o tome da li ja znam sto pokazati svojim kolegama iz a u hrv. mislim da je suvisno odgovoriti jer imam i previse kilometara po hrvatskoj. mislim da bih se mogao "nekako" snaci i bez auto karte po lijepoj nasoj!
sumnjicavost sa moje strane ne dolazi zbog ispeglane ili ne ispeglane ceste. vec iz malo drugih razloga. npr. po ispitivanju adac-a i oemtc-a se hrvatska zajedno sa spanjolskom nalazi na zadnjem mjestu po oznacavanju gradilista na cestama ( to sam i sam vidio !! ). zasto i kako: pitaj njih. ono sto ja ne zelim je trositi motor, gume, benzin i najvaznije moj godisnji odmor a da na kraju budem nezadovoljan.
 
live-for-ride said:
Ima ti jako lijepi dio istre oko raše. Ispada močvarni teren, Ljepota za stati i uživati. Pitanje je kad ćete ponovo tim putem pa 150 km razlike i nije baš previše.Ako mislite ne ići do pule, odvezite se bar  do vidikovca (oko 25-30 km od rijeke prema puli)pa se spustite u labin i za ljubljanu. Jednom sam išao od Izole do ljubljane i isto mi se svidjelo. Istra je predobra tako da se svakako isplati. Od postojne pa prema ljubljani je ok cesta (naravno stara, ne autocesta) ali ima djelova koja idu kroz naselja. Uglavnom sve 5.Dobar je i onaj dio koji ide na lobelpass (ilikak se već zove). Meni je predobar a izađe u klagenfurtu. Od klagenfurta prema leibnitzu (routh 69) je predobra cesta. Motorista milion. A gross, ja sam imao priliku biti sad za vikend. Ima dosta motorista. Nije mi smetalo jer sam ionako od sve ljepote polako vozio :mrgreen:. Uglavnom...predobro.

Ono što bih ti preporučio (ali za to treba još jedan dan) je skrenuti s magistrale na krk pa preko na cres i do Malog lošinja. Gradić je da se poželiš preseliti, a cesta je predobra (ima lošijih dionica). U povratku produžite do porozina na vrhu cresa i eto vas blizu vidikovca.

Ajme, evo mi ideje za ovaj vikend :mrgreen:

istra je stvarno lijepa. tu se nema sta reci. podrucje rase takodjer. samo me stanje cesta po istri i nije razveselilo. proveo sam dva ljeta u istri sa motorom i moje iskustvo je da se jako klize. kisa ili ne. tada sam imao jos varadero. o stanju guma ne moramo razgovarati jer moje gume mijenjam na vrijeme. ne cekam da konci izvire :) tu me i austrijski zakon sarafi!! 1,2 mm je minimalno!! Mali Losinj ce isto jednom doci na red. ali nazalost ne ove godine:-( iapk je i obitelj tu!
 
Hrvoje said:
Aha. Pogotovo je PRE-DO-BRA nakon što izađeš iz Ličko-senjske županije (područje kojima upravljaju Lika-ceste d.o.o.) i uletiš u Zadarsku županiju (Ceste Zadarske županije d.o.o.) taman negdje posred Like u Ondiću. Pa kada naletiš na isfrezani asfalt po svakom zavoju, krpan sa glatkim katranom/ bitumenom/ koji-li-je-već-vrag... :mrgreen:
Da se razumijemo, netko tko vozi 70 to jedva da će primijetiti  :LOL:

Pa onda tog PRE-DO-BROG asfaltnog sloja imaš od Ondića do Gračaca i onda taman kada misliš da si se riješio bacakanja kroz zavoje slijedi ti još interesantniji nastavak po serpentinama kada se spuštaš Velebitom od Prezida do Zatona obrovačkog  :mrgreen: :mrgreen:

Ali ponovljam, ako voziš 70 sve je ok  :mrgreen:

Ali bog te pitaj da li sam dovoljno kompetentan pošto sam na toj cesti samo 2-3 puta tjedno.

RIŠPEKT  :jesus:

pa vjerovatno i nisi kompetentan kada ides "samo" 2-3 puta tjedno tom dionicom  :D
moram priznati da me malo tvoj odgovor be zadovoljava. to znaci da se onaj lijepi dio prije zadra ne isplati voziti ?!?! zapravo se po tome ne isplati niti voziti prema zadru?!?! i onaj dio od zadra prema rijeci ispustiti!?!?!?
 
kronik said:
pa vjerovatno i nisi kompetentan kada ides "samo" 2-3 puta tjedno tom dionicom  :D
pih!

kronik said:
moram priznati da me malo tvoj odgovor be zadovoljava. to znaci da se onaj lijepi dio prije zadra ne isplati voziti ?!?! zapravo se po tome ne isplati niti voziti prema zadru?!?! i onaj dio od zadra prema rijeci ispustiti!?!?!?
Samo sam napomenuo da možda za sve kompetentni lajvforrajd nije bio sasvim precizan kada je rekao da je potez Karlovac-Zadar "PRE-DO-BAR" jer kada prođeš Udbinu u smjeru juga i dođeš do Ondića iznenada počinje taj isfrezani dio ceste koji može poprilično iznenaditi neupućenu čeljad i koji teško da se može podvesti pod pojam PRE-DO-BAR :mrgreen:
Ali daleko od toga da treba zbog toga odustajati, dapače. Ipak je riječ o 20ak+15ak km ceste koja je isfrezana samo po zavojima, inače je OK!
Ono što također meni nije PRE-DO-BRO na toj cesti je da je možda malo previše ravna. Ali inače stvarno nije prorupana i kliska. Možda jedino primjedba u tom smjeru može ići (sad nekompetentno cjepidlačim) na 1km asfalta u samom Slunju koji je malkice sklizak, a bogami su i šahtovi malo upali, na jedno uleknuće u zavoju negdje kod Bročanca, na pukotinu posred ceste na usponu na Plitvice od Koranskog mosta i na jednu jako ružnu tetu koja prodaje Plitvički sir negdje između Rakovice i Koranskog mosta.  :mrgreen:
 
prolazim ja par puta tjedno pa ne puštam ispod 130 :mrgreen:
Samo sam napomenuo da možda za sve kompetentni lajvforrajd nije bio sasvim precizan kada je rekao da je potez Karlovac-Zadar "PRE-DO-BAR" jer kada prođeš Udbinu u smjeru juga i dođeš do Ondića iznenada počinje taj isfrezani dio ceste koji može poprilično iznenaditi neupućenu čeljad i koji teško da se može podvesti pod pojam PRE-DO-BAR :mrgreen:

samo za info o brzini: na tom putu bi bili cb1000r, cb1300, cbr1000f .... mi ne zelimo nekotrolirano divljanje kao po grobniku ali zelimo relativno "dinamicno" putovati :)

[/quote]Ali daleko od toga da treba zbog toga odustajati, dapače. Ipak je riječ o 20ak+15ak km ceste koja je isfrezana samo po zavojima, inače je OK![/quote]


ok ako je samo 15-20km na tom cijelom putu onda i nije strasno. tu i tamo mi je potreban odmor u voznji :)

[/quote]Ono što također meni nije PRE-DO-BRO na toj cesti je da je možda malo previše ravna.[/quote]

da, pretjerano puno krivina, zavoja i ostali neravnih dijelova tamo i nema previse. usporediti sa dolomitima, juznim tirolom ili nockalmstrasse nema smisla. sa druge strane su cesta i krajolik lijepi.

[/quote] Ali inače stvarno nije prorupana i kliska. Možda jedino primjedba u tom smjeru može ići (sad nekompetentno cjepidlačim) na 1km asfalta u samom Slunju koji je malkice sklizak, a bogami su i šahtovi malo upali, na jedno uleknuće u zavoju negdje kod Bročanca, na pukotinu posred ceste na usponu na Plitvice od Koranskog mosta[/quote]

ako su to sve greske na cesti onda nekih problema i nemam

[/quote] i na jednu jako ružnu tetu koja prodaje Plitvički sir negdje između Rakovice i Koranskog mosta.  :mrgreen:
[/quote]
e sada si ga ujebao  :x
 
GSX 1402 said:
uostalom vidi šta piše l-f-r
i uči kak voze i uživaju resica bajkeri :mrgreen:

svatko ima pravo na svoje misljenje i svoj nacin voznje.
i bas zato sam vrlo cesto postavio pitanje " koja je tvoja putna brzina?".

 
live-for-ride said:
...nisam...

I ja priznajem, mislio sam na Obrovac. Uvažite isprike.

2 Hrvoje...a jesi li ti onaj forumaš koji je zbog nečega iskompleksiran!? Napao ko da će te netko zatvoriti......uzmi malo zraka (y) Nitko ne dovodi u pitanje tvoju kompetentnost za prepričavanje uvjeta na cesti, psiću moj  :mrgreen: no tu cestu nikako neće doživjeti isto netko tko prvi puta prolazi po njoj i ti koji ju prolaziš samo da ju prođeš jer si ju ionako već prošao milion puta i ne veseli te ništa što možeš vidjeti na tom putujer....ionako si to sve doživio već ...da vidimo...2-3 puta tjedno x 52 tjedna u godini puta nekoliko godina.....ajme.
Svakako sam mišljenja da zbog nekih (realno) 40 km loše ceste, čovjek mora zanemariti 300 km užitka. Ali u redu. Kompetentniji si od mene koji sam taj put doživio očima osobe koja je dva ili tri puta prošla po toj cesti i primjetio neke stvari koje si ti davno prestao zapažati (y)
Pazi kako voziš jer naribani asfalt se samo da prolaziti kada voziš 70 km/h :mrgreen: Jedino je tada sve ok. Sve iznad toga je previše. Pogotovo ako Vas je dvoje na motoru....


budući da sam ipak JA taj koji je prijavio, poslikao i pojebao mater radnicima koji su svečano vršili dužnost zalijevanja rupa katranom na navedenoj dionici,dopustite da izjavim:

isfrezanu cestu je najbolje proći što brže, po mogućnosti broj na tabli pomnožiti sa faktorom 2,5 i onda je to prava brzina

sve oko 70 i niže je opasno jer se motor hiće, a neiskusni vozači koji inzistiraju na toj brzini su lila pumpice i bolje im je da se klone takvih cesta budući da osiguranje i policija u slučaju padapišu "nije prilagodio brzinu uvjetima na cesti"


pljuc!

Srki
 
cesta(j.m.) dionica ti je prva liga,ako oćeš brzo samo odvrči,najbolji dio starigrad-jablanac,jablanac-senj lošije ali ipak dobro,mi bili u 6.mj.,za koji dan krečem na put istra-ulcinj pa ćemo vidjet čitavu magistralu,
 
Za chat i podjebavanja - u dobro jutro. U protivnom - zna se.
 
mi smo se upravo vratili sa putovanja, prešli smo cijeli dio od rijeke do dubrovnika i mogu reči da je cesta odlična, isplati se voziti onuda jer je krajolik prekrasan, mene je posebno fascinirao dio od rijeke do zadra i dolje makarska rivijera...
pa prijatelju, ako imas prilike povesti društvo na krače putovanje, samo naprijed (y) (y)
 
od maslenice do senja nema bolje ceste za izgustat se....zakon. (y)
 
54 said:
od maslenice do senja nema bolje ceste za izgustat se....zakon. (y)
To definitivno.
To je PRE-DO-BRA cesta, još da nije špica sezone bilo bi idealno. (procjena nekompetentnog divljaka) (y)
Samo upozorenje neukima na nekoliko nepredvidljivo preoštrih zavoja  :mrgreen:
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,60252.msg1110876.html#msg1110876



Srki
 
Srki said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,60252.msg1110876.html#msg1110876



Srki
Sada je još gore nego lani! :anger:
 
Ja ču nešto nadodati, koliko sam primijetio niko to ne spominje, a mislim da je bitno. Ako je neko napomenio, oprostite :mrgreen:.

Kompletna magistrala je sad u više manje odličnom stanju, tako da tu nemaš brige.  (y)

Ali vodite računa o jednoj bitnoj stvari. Gužve na cestama. Srce je sezone i ceste su pune stranaca. Problem je u tome šta nerijetko ima više auta u grupama, i kad jedan pretiče, svi idu za njim, da ne izgube kontakt, i općenito ne vode računa o motoristima. Zato, moj savjet, iako je cesta dobra, pamet u glavu i polako i sigurno (y).
 
bimba said:
Ja ču nešto nadodati, koliko sam primijetio niko to ne spominje, a mislim da je bitno. Ako je neko napomenio, oprostite :mrgreen:.

Kompletna magistrala je sad u više manje odličnom stanju, tako da tu nemaš brige.  (y)

Ali vodite računa o jednoj bitnoj stvari. Gužve na cestama. Srce je sezone i ceste su pune stranaca. Problem je u tome šta nerijetko ima više auta u grupama, i kad jedan pretiče, svi idu za njim, da ne izgube kontakt, i općenito ne vode računa o motoristima. Zato, moj savjet, iako je cesta dobra, pamet u glavu i polako i sigurno (y).


Potpisujem.
Iako je cesta odlična i mogu se ostvariti veliki brzinski prosjeci (kad nema previše prometa), svako forsiranje u sezoni je doslovno glava u torbi, tako da je najbolje prepustiti se ležernoj vožnji i uživati u prelijepoj prirodi! Pogotovo za Kronika koji vodi prijatelje iz Austrije !
 
tteeaa said:
mi smo se upravo vratili sa putovanja, prešli smo cijeli dio od rijeke do dubrovnika i mogu reči da je cesta odlična, isplati se voziti onuda jer je krajolik prekrasan, mene je posebno fascinirao dio od rijeke do zadra i dolje makarska rivijera...
pa prijatelju, ako imas prilike povesti društvo na krače putovanje, samo naprijed (y) (y)

sve je nekako vise odgovora koje sam zelio cuti, hvala! :D