Jel kad netko kupovao motor s mobile de?

miro

Well-known member
Promatram ducati mh 900 e na www.mobile.de i zanima me jel kad tko kupovao preko mobile-a, sporazumjevao se preko te stranice i jel kad nešto čuo za te auto moto kuće koje često prodaju motore na toj stranici. Općenito iskustva s time.
 
miro said:
Promatram ducati mh 900 e na www.mobile.de i zanima me jel kad tko kupovao preko mobile-a, sporazumjevao se preko te stranice i jel kad nešto čuo za te auto moto kuće koje često prodaju motore na toj stranici. Općenito iskustva s time.

ja sam kamion kupovao davne 98 preko mobile.de u biti njih nemaš kaj zvati zoveš samo trgovca koji prodaje u biti auto kuču. Nisam se ja razgovaral jer mi njemački malo šepa al je zato jedan čovjek koji zna njemački dogovoril s tim čovjekom da čuva kamion dok ne dođemo vidjeti. I još nekaj kad smo se pokušali cjenkati čovjek se samo okrenul i reko cjena je takva očeš nečeš  :palacdolje: Ak znaš njemački šalji mail trgovcu koji prodaje  (y)
 
a ak neznaš šalji mejl speedu

odral bu te ko krndijaša za neki postotak al buš opet dobro prošel

i ak trebaš vozit pilu doma sam se javi za krntijaše imam pravu tarifu (y)
 
U vise navrata. Ne motor nego aute i kamione. Nema problema nikakvih, samo se pazi kad je rijec o sumljivim privatnim oglasima. Znaci dok ne dobijes kopiju prometne dozvole koju ces provjeriti kod nas, savjetujem da ne kreces na put. Stvarno ne znam o kojim peripetijama i utrosenim tjednima govore ljudi u temi o Tomicu (lopovicu), ako se raspitas sve unapred nema nikakve agonije.

Sretno!
 
tomee said:
a ak neznaš šalji mejl speedu

odral bu te ko krndijaša za neki postotak al buš opet dobro prošel

i ak trebaš vozit pilu doma sam se javi za krntijaše imam pravu tarifu (y)

1000€ minimum.... toliko je meni pedercina uzela za rijeka-brod :x
 
bolcic said:
U vise navrata. Ne motor nego aute i kamione. Nema problema nikakvih, samo se pazi kad je rijec o sumljivim privatnim oglasima. Znaci dok ne dobijes kopiju prometne dozvole koju ces provjeriti kod nas, savjetujem da ne kreces na put. Stvarno ne znam o kojim peripetijama i utrosenim tjednima govore ljudi u temi o Tomicu (lopovicu), ako se raspitas sve unapred nema nikakve agonije.

Sretno!

Tako je. Miro, čuvaj se, načitao sam se iz nekih međunarodnih policijskih biltena o "fraudulent behaviors" za kupovina vozila preko interneta, pa bih svakako savjetovao da se opskrbiš ljudstvom koje ti može pomoći i tako smanjiti rizik do zanemarivih malenkosti... Pitaj Speeda ili još nekoga tko je tamo, a i obavezno kupuj samo od garaža, nikako ne privatnih osoba, a garaže kontaktiraj mailom na koji se možeš pozvati i koji sadrži sve podatke, od predstavnika tog dealera do svih podataka o vozilu. Kada imaš VIN ili nekaj slično, javi se da to provjerimo i preko Interpola, da mi možeš sigurno i mirno zaspati...  (y) (y)
 
tomee said:
a ak neznaš šalji mejl speedu

odral bu te ko krndijaša za neki postotak al buš opet dobro prošel

i ak trebaš vozit pilu doma sam se javi za krntijaše imam pravu tarifu (y)

ne usudi se mene pitat  :jesus:


:LOL:

 
salu na stranu

bolcic i sledge su sve rekli

mozes na mobile.de kupit sve i svasta, i sve ce dobro proc

a mozes i bit kreten i prvi puta najebat


oglasi tipa R1 ili Gixx K6 za 3500€ sa samo 5soma km su zajeb

uplati lovu a motor ce ti poslat, mos si mislit


 
Tako je. Prvo pravilo je vrlo jasno: NE PLAĆAJ NIŠTA ON-LINE!!
 
Sledgehammer said:
Tako je. Prvo pravilo je vrlo jasno: NE PLAĆAJ NIŠTA ON-LINE!!

meni slobodno uplatite online 8)
 
Ja sam kupovao sa mobile.de, tj, našao motor/auto, dogovorio se sa prodavačem i krenuo na put, Sve je bilo ok. Jedino, u zadnje vrijeme kad sam slao mail nekome, znala se ova situacija javit: prodavač trenutno nije blizu auta, nego bi ga on stavio u garažu nekog posrednika (tj. neke firme za transport), koji bi auto poslao vlakom na kučnu adresu kupca. U isto vrijeme bih i ja trebao poslati novce, koji ostaju kod posrednika tjedan dana, omogučivši time meni probni rok. Ako je sve u redu, novac se šalje prodavaču. Nema nikakve naplate za troškove prijenosa s moje strane... UGLAVNOM, meni je to bilo sumnjivo, pa sam odustao. Osobno to ne bih nikome preporučio, jel ima netko s tim kakva iskustva?
 
miro said:
Promatram ducati mh 900 e na www.mobile.de i zanima me jel kad tko kupovao preko mobile-a, sporazumjevao se preko te stranice i jel kad nešto čuo za te auto moto kuće koje često prodaju motore na toj stranici. Općenito iskustva s time.


Djelova si mi dosta pametnije,ali ovim pitanjem si uprsko.

Kao da si pitao dali je neko kupovao motore preko Plavog Oglasnika :LOL: :LOL: :LOL:

Mobile.de je obican oglasnik u kojem oglasavaju auto kuce i privatne osobe
 
darkovsky said:
Ja sam kupovao sa mobile.de, tj, našao motor/auto, dogovorio se sa prodavačem i krenuo na put, Sve je bilo ok. Jedino, u zadnje vrijeme kad sam slao mail nekome, znala se ova situacija javit: prodavač trenutno nije blizu auta, nego bi ga on stavio u garažu nekog posrednika (tj. neke firme za transport), koji bi auto poslao vlakom na kučnu adresu kupca. U isto vrijeme bih i ja trebao poslati novce, koji ostaju kod posrednika tjedan dana, omogučivši time meni probni rok. Ako je sve u redu, novac se šalje prodavaču. Nema nikakve naplate za troškove prijenosa s moje strane... UGLAVNOM, meni je to bilo sumnjivo, pa sam odustao. Osobno to ne bih nikome preporučio, jel ima netko s tim kakva iskustva?

to je to o cem pricam

zajeb

uplatis lovu, i odeeeeeee
ni love ni auta nemas

ni u ludilu pristat na tak nesto

osim ako zelite ispast turbo kreten
 
speed attack said:
to je to o cem pricam

zajeb

uplatis lovu, i odeeeeeee
ni love ni auta nemas

ni u ludilu pristat na tak nesto

osim ako zelite ispast turbo kreten

točno to daj pare tek kad sjediš na motoru/autu/kamionu/frezi (y)
 
Goran zzz said:
ja sam kamion kupovao davne 98 preko mobile.de u biti njih nemaš kaj zvati zoveš samo trgovca koji prodaje u biti auto kuču. Nisam se ja razgovaral jer mi njemački malo šepa al je zato jedan čovjek koji zna njemački dogovoril s tim čovjekom da čuva kamion dok ne dođemo vidjeti. I još nekaj kad smo se pokušali cjenkati čovjek se samo okrenul i reko cjena je takva očeš nečeš  :palacdolje: Ak znaš njemački šalji mail trgovcu koji prodaje  (y)
ma neda se sa njima cijenkati, osim kada pored cijene piše V.B,neznam što to znaći ali onda se da cijenkati!

švabe jedne itlerske!
 
2 miro-inače dok sam radio u Požegi tamo sam upoznao jednu gospodju (iz Požege je)koja radi u njemčiji u sustavu UGT-a, posrednici pri kupovini.Taman je dovozila nekakve motore (u 2005-oj 5 komada je uvezla),kaže da im to paše jer usput skoknu doma na vikend.
poslati ću ti pp.