Jel vozite leti po gradu u jakni???

Oggi

New member
Vidim da ste svi veoma odgovorni u vezi opreme ali kako izdrzite u jakni na leto??? kapiram da je moguce krenuti i samo sa pojasom kao "samo malo po gradu" ali i po gradu moze brzo da se stisne... Inace ja vozim skuter ali volim da se ludiram s'njim pa mi ja sportska kaciga uvek na glavi a ovih dana mi stize i jakna ali ne znam da li za leto da ipak kupim pojas??? jel znaci kada se ispod dobre jakne stavi i pojas (za brzine do 100kmh ) ili je to nepotrebno??? POZDRAV!!!
 
Bubrežnjak nečuva samo bubrege od vjetra...već meni se čini i od vibracija :D
također imam jaknu...ali jebo majku velika mi je! uzo sam xxl! rijetko ju nosim ali jednom sam se slešo ko pička po kiši i spasila me oprema,Kaciga,jakna,marte :mrgreen: :cool:
 
po gradu ponekad u jakni avecinom bar u koznoj. a van grada kombinezon, po kolko god vruce bilo
 
prije nisam :oops: i imao srece sto nikad nisam pao.. furao sam bubreznjak i kacigu..

sad kad sam procitao ovih 6 strancia padova sam poceo nositi jaknu (naravno svi oni stitnici unutra), kacigu i obavezno hlace... a sa martama neznam kako cu se sa mjenjacem snaci :mrgreen:
 
Uvijek sam u jakni, kacigi, rukavicama i bubrežnjaku.
Dolje nosim traperice, a po kiši imam hlače koje navučem preko.
Za ostatak opreme nikako da skupim pare.
 
Pa kako izdrzite kratke relacije po gradu od semafora-do semafora na 40C??? zar ne budete u goloj vodi od te opreme??? + vecina ste na motorima a ja vozim skuter ali kapiram da ni sa 80kmh nije prijatno pasti na asfalt u obicnom duksu i bubreznjaku... sve u svemu izgleda da ni ja necu skidati ni jaknu preko leta... :oops:
 
Od opreme koju nosim uvijek na sebi tu su kaciga, rukavice, bubrežnjak i jakna sa protektorima. To je uvijek na meni!
Od ostale opreme imam štitnike za koljena i moto cipelice, ali to ne stavljem uvijek, zavisi kolko daleko idem.

Jakna mi ima podstavu koje sa da skidat i ventilacijske otvore sa patentnim zatvaračem sa prednje strane u razini ramena gdje zrak ulazi i sa stražnje strane u razini lumbalnog dijela kralježnice gdje zrak izlazi, tak da stalne neki vrag cirkulira kroz jaknu! :mrgreen:

Sranje je jedino na semaforu, ali izdrži se... :cool:
 
Oggi said:
Pa kako izdrzite kratke relacije po gradu od semafora-do semafora na 40C??? z
nemoras odma kozni kombinezon navlacit na sebe. al kaciga, rukavice i neka jakna s protektorima bi bile pozeljne.
 
Ono sto uvijek nosim su kaciga i bubreznjak, ostalo obucem kako kad ili nikad. :mrgreen:
 
always jakna, i bubrežnjak...
 
Jednom kad zvizneš, lijepo je poslije biti u stanju zahvaliti opremi što te je sačuvala. Poznam neke nesretnike koji su mogli puno bolje proći nakon pada, samo da im nije bilo "prevruće" za jaknu i rukavice.
 
Eustahije said:
Jednom kad zvizneš, lijepo je poslije biti u stanju zahvaliti opremi što te je sačuvala. Poznam neke nesretnike koji su mogli puno bolje proći nakon pada, samo da im nije bilo "prevruće" za jaknu i rukavice.

da kad par puta ostaneš bez velikih komada kože onda shvatiš da ti je još vruće (još više vruće, jer ne mogu tu pisati s akcentom), zapravo da peče, i onda shvatiš da je jakna milina... :mrgreen:
 
U pravu ste, mislim da ja vozim motor ne bih razmisljao, ali i sa skutera moze da se padne... a kakve rukavice nosite??? jel mogu da prodju neke obicne kozne???
 
Mogu bilo kakve, za razliku od nikakvih. Ruke su najčešće prva stvar na koju padaš, a ne želim ni zamislit što ostaje kad na njima stružeš 50 metara. Kožne rukavice, pa makar i bez protektora, će ti spasit ogromni dio mesa koje bi inače ostavio na putu...
 
aurellie said:
Mogu bilo kakve, za razliku od nikakvih. Ruke su najčešće prva stvar na koju padaš, a ne želim ni zamislit što ostaje kad na njima stružeš 50 metara. Kožne rukavice, pa makar i bez protektora, će ti spasit ogromni dio mesa koje bi inače ostavio na putu...
:mrgreen: pa jesi ti padao ikad=??? znaš šta se sjebe prvo??? ramena!! pa pogle moju jaknu...i laktovi...i vrlo malo kost na šakama! :wink:
 
aurellie said:
Mogu bilo kakve, za razliku od nikakvih. Ruke su najčešće prva stvar na koju padaš, a ne želim ni zamislit što ostaje kad na njima stružeš 50 metara. Kožne rukavice, pa makar i bez protektora, će ti spasit ogromni dio mesa koje bi inače ostavio na putu...

Kaciga, tanka jakna s plastičnim umetcima i bubrežnjak obavezno.
Od sada i tanje kožnje rukavice. Meso je ipak meso, pogotovo kad je moje.
 
Ja jos nisam se vozio motorom po ljeti :)
Ali evo i ovih dana je vec dosta toplo i koliko vidim bez bubreznjaka, jakne, kacige rukavica i marti na motor ne sjedam.

Prosli vikend sam isprobavao motor nakon servisa pa sam isao napraviti samo krug bez jakne.I bome pljus lagano i oguljeni laktovi.E da mi je jakna bila :D
 
berislavv said:
Ja jos nisam se vozio motorom po ljeti :)
Ali evo i ovih dana je vec dosta toplo i koliko vidim bez bubreznjaka, jakne, kacige rukavica i marti na motor ne sjedam.

Prosli vikend sam isprobavao motor nakon servisa pa sam isao napraviti samo krug bez jakne.I bome pljus lagano i oguljeni laktovi.E da mi je jakna bila :D

misliš na bijelo đez odijelo :mrgreen: