Jel vozite leti po gradu u jakni???

Uvijek imam jaknu, samo po potrebi skinem termo postavu hihihi! Kacigu i bubreznjak obavezno! Od zadnjeg pada me strah vozit se bez jakne jer me ona sacuvala!
 
RSbikerica said:
Uvijek imam jaknu, samo po potrebi skinem termo postavu hihihi! Kacigu i bubreznjak obavezno! Od zadnjeg pada me strah vozit se bez jakne jer me ona sacuvala!
.ebiga kad se ti i tvoj dragi svetite jedan drugom :mrgreen:
 
demza said:
2Fast said:
demza said:
Bubreznjak obavezno. Prvenstveno sluzi tome da se ne ohladi znoj na bubrezima i time dobijes upalu bubrega. Znoj topal, ohladi ga vjetar, ohladi bubrege znoj i onda frka! Prvu sezonu mi kao "nije trebao" pa sam pola zime prelezao jer se nisam mogao ustati od boli..

Obavezno kaciga, jakna, bubreznjak... Rukavice mi po ljeti bas i nisu obavezne po gradu...

Nevjerojatno, ali istinito - bubrezi najebu zbog hladnih nogu, a ne zato kaj ti puse po bubrezima, jer ionako ne puse po njima!!!

Zavisi odakle je ventilacija jakne i da li ju uopce nosis. Ipak izmedju koze i bubrega nema nista. Nikad nisi dobio upalu pluca vozeci se na motoru, jel?


Ne!
Vidim sve sami strucnjaci :mrgreen: Sjedilo se na usima dok se ucilo o opremi...
 
demza said:
2Fast said:
demza said:
Bubreznjak obavezno. Prvenstveno sluzi tome da se ne ohladi znoj na bubrezima i time dobijes upalu bubrega. Znoj topal, ohladi ga vjetar, ohladi bubrege znoj i onda frka! Prvu sezonu mi kao "nije trebao" pa sam pola zime prelezao jer se nisam mogao ustati od boli..

Obavezno kaciga, jakna, bubreznjak... Rukavice mi po ljeti bas i nisu obavezne po gradu...

Nevjerojatno, ali istinito - bubrezi najebu zbog hladnih nogu, a ne zato kaj ti puse po bubrezima, jer ionako ne puse po njima!!!

Zavisi odakle je ventilacija jakne i da li ju uopce nosis. Ipak izmedju koze i bubrega nema nista. Nikad nisi dobio upalu pluca vozeci se na motoru, jel?


doktor Kovacz a??

bubregi ti lebde u zrakopraznom prostoru a??

a??


srki
jebate
 
Bubrezi se nalaze na najnezahvalnijem polozaju. Koza, malo misica koje ne koristis uopce osim ako ne bildas i bubrezi iza njih. Izravan kontakt s okolisem. Hebiga...
Bog je stvorio bikera. Za ostalo se pobrinuo Dainese :mrgreen:
 
Vozdra
Ja se sve slazem s vama ja licno uvijek jakna, podkapa, kaciga,rukavice,bubreznjak i to je ok, ali sta ispod?. Ja licno budem u majici kratkih rukava e sad covjek se oznoji (bez obzira na sve ventilacije u jakni) pa sjedne popije sok sa rajom ohladi se, pa opet sjedne na tormas da vrne koji krug pa s opet malo oznoji, pa opet sjedne na kafu pa se ohladi, e recite vi meni koliko je to zdravo?
 
E pa da gledam šta je zdravo ne bi ni vozio motor. Normalno je da nas malo propuše na motoru, da se malo koljena ohlade ali sve je to sastavni dio motociklizma. Ja isto nosim potkapu, kacigu, pojas i jaknu. Ako je vruće rukavice ne. A čizme mi od sada postaju obavezan dio opreme. Na daljim putovanjima kombinezon, čizme i rukavice i naravno kaciga.
 
nekako se ne slazem sa svim ovim tezama. Motor ja osim gusta i prevozno sredstvo, i to jako komodno prevozno sredstvo.ali, ako ja moran svakim danom (obicnim radnim danom) od tocke a do tocke b sve te idiotarije nosit, pa svlacit, pa opet obuc, motor vise nije obicno prevozno sredstvo a kamoli komodno. napominjem da govorin o relacijama po gradu i to u ljetnom ili jako vrucem periodu.
 
duka said:
nekako se ne slazem sa svim ovim tezama. Motor ja osim gusta i prevozno sredstvo, i to jako komodno prevozno sredstvo.ali, ako ja moran svakim danom (obicnim radnim danom) od tocke a do tocke b sve te idiotarije nosit, pa svlacit, pa opet obuc, motor vise nije obicno prevozno sredstvo a kamoli komodno. napominjem da govorin o relacijama po gradu i to u ljetnom ili jako vrucem periodu.
nevazno o cemu govoris. to ti onog ko te skine u gradu na 60-80km/h nista ne interesira, a tebe boliiiiiii. zato se svaki stiti koliko misli da vrijedi.
 
a postoji oprema koja stiti a i kolko tolko je komodna. bolje bilo kakva oprema nego nista.
 
srica da je vozit motor i imat moto opremu postalo djir, inace to niko nebi nosija. jebiga, takav je mentalitet u nas. cisti primjer: danas, i to vise puta, veliki frajeri na plucalicama u jaketi, rebama, moto patike a na glavi... gel i ferre cvike za zastitu od sunca.

a koliko se ja cuvam u bermudama i majci? ne beri brigu, vise nego vecina nabrijanih u jaketama koji su grad zaminili za pistu.
 
pitajte Gemicha hoce vouiz s opremom il bez?



jebo ti sminkere u japankama i s cvikama na glavi, ko njih smirgla
 
duka said:
a koliko se ja cuvam u bermudama i majci? ne beri brigu, vise nego vecina nabrijanih u jaketama koji su grad zaminili za pistu.
Bez obzira koliko se ti čuvaš ne čuvaju te drugi. Neke stvari ne možeš izbjeći tj neke vozače kolko god da ti dobar vozač bio. Moš ti i voit 20km/h ili stajat ali kad te netko udari sa 30-40km/h a u većini slučajeva i sa više a ti u bermudama i majci promjenit ćeš mišljenje o opremi u gradu. :polomljen:
 
Ako nemas srice nece te ni Bog spasit a kamoli bokun koze i spuzve po laktovima. Dosta mi je sta mi kuva izmedju nogu jos i jaketu nosit na 30C.
 
Medo said:
E pa da gledam šta je zdravo ne bi ni vozio motor. Normalno je da nas malo propuše na motoru, da se malo koljena ohlade ali sve je to sastavni dio motociklizma. Ja isto nosim potkapu, kacigu, pojas i jaknu. Ako je vruće rukavice ne. A čizme mi od sada postaju obavezan dio opreme. Na daljim putovanjima kombinezon, čizme i rukavice i naravno kaciga.

moliom? potkapu nosiš po ljeti po gradu!?!?!?!?! :shock: :shock: :shock:
 
maff said:
moliom? potkapu nosiš po ljeti po gradu!?!?!?!?! :shock: :shock: :shock:

Nosim potkapu jer mi je jednostavnije oprati potkapu svako malo nego rastavljat unutrašnjost kacige i onda to prati, sušiti pa stavljati nazad. To mi je puno posla!
 
nosim i ja potkapu ljeti, ali ne po gradu, nego kad idem van grada :wink: imam cesto nekih problema sa sinusima pa eto, mora se
 
moram priznat da mi još nije jasno. ok za van grada, al po gradu? nije te strah da se ne onesvijestiš? ajd još reci da imaš crnu kacigu :D
 
maff said:
moram priznat da mi još nije jasno. ok za van grada, al po gradu? nije te strah da se ne onesvijestiš? ajd još reci da imaš crnu kacigu :D
kako ti nije jasno. zabi nos u kacigu nakon dva sata po suncu pa ces osjetit u cemu je finta. a ako imas podkapu ona upije vecinu znoja i lako je operes svakih par dana pa ti kaciga ne smrdi i nije je potrebno toliko cesto cistit iznutra