Jel vozite leti po gradu u jakni???

Svaka cast sto se tice odgovornosti!!! Prva ste liga! Ja da imam motor ne bi razmisljao, uvek bi bila full oprema, ali na skuteru ako imam jaknu za motor sa protektorima ima li potrebe da onda nosim i pojas??? jer kapiram da bih onda bio gola voda pa bi samo lakse navukao neku upalu... najradije bih nosio samo pojas ali ne bih bas da ostajem bez koze... uzecu verovatno i rukavice... Ubedili ste me!!! Mislim ovde u Bg na skuterima sem kacige uglavnom ne nose nista ali i sa njih se pada, a i 70,80 na sat nije sporo za pad...
 
Medo said:
Bome bez čizama ni ja više ne namjeravam na motor. Po meni je to sada obavezan dio opreme po gradu kao i kaciga!
posle kacige nr.2
zamisli zgnjecen glezanj, sto se u gradskom prometu cesto i brzo dogada.
 
Uvijek pod punom ratnom spremom, od kacige do čizama, osim kad se idem u Crkvu motorom, onda imam samo kacigu, a zadnji put sam motorom išao u Crkvu prije 10 godina.... dakle, uvijek obučen, ali se i ne votim po gradu nikad, osim kad prolazim kroz greada da se dočepam otvorene ceste.
 
miro said:
Uvijek pod punom ratnom spremom, od kacige do čizama, osim kad se idem u Crkvu motorom, onda imam samo kacigu, a zadnji put sam motorom išao u Crkvu prije 10 godina.... dakle, uvijek obučen, ali se i ne votim po gradu nikad, osim kad prolazim kroz greada da se dočepam otvorene ceste.

:misli:
da, radi crkve je mnogo ljudi stradalo u svijetu :wink: :mrgreen:
 
Ako idem do trgovine 300m dalje a vani 30 C onda samo kaciga, ako se idem provozat malo po gradu obavezno jakna i kaciga, ako se ide nekud van grada s ekipom onda sve full, ama koliko bilo vruće, na skuteru gorotex, ako je veći motor kožni kombinezon, čizme, rukavice...
 
demza said:
Bubreznjak obavezno. Prvenstveno sluzi tome da se ne ohladi znoj na bubrezima i time dobijes upalu bubrega. Znoj topal, ohladi ga vjetar, ohladi bubrege znoj i onda frka! Prvu sezonu mi kao "nije trebao" pa sam pola zime prelezao jer se nisam mogao ustati od boli..

Obavezno kaciga, jakna, bubreznjak... Rukavice mi po ljeti bas i nisu obavezne po gradu...

Nevjerojatno, ali istinito - bubrezi najebu zbog hladnih nogu, a ne zato kaj ti puse po bubrezima, jer ionako ne puse po njima!!!
 
po gradu do sada ove godine stalno u jakni i kacigi, rukavice stavim ponekad, zavisi o relaciji i situaciji.
al kad bude jako vruće ne furam po gradu baš uvijek jaknu i ne msilim da je najpametnije uvijek biti u jakni. naime, moj kožnjak je dosta debeli, crni i bome nije ugodno bit na suncu u njemu, a tako je i za većinu motorista. sad, ugoda na stranu, bitna je sigurnost, a iako te jakna štiti do pada po vrućini može i dovesti do njega. pregriješ se, pukne te sunce, znoj curi, nervoza i da viš sranja za čas. bilo bi idelano imati kvalitetnu ljetnu jaknu ko što je saša napisao da ima, ali ovako je samo biranje između dva zla. najbolji recept za sigurnu gradsku vožnju po vrućini je polagana vožnja, još poolaganijia i opreznija nego inače.
 
Potpitanje, odnosno komentar. Mislim da je velika razlika kad govorite o Gradu! Jedno je vožnja po ZG a drugo recimo u PŽ. U ZG nikad ne bih bez kompletne opreme jurcao po gradu. Jebo to, tamo te skrše dok si rekao tri šešira a ti onda krpaj tijelo kako znaš. U PŽ je drugo. Tu možeš biti pozer bez pravog razloga za strah da ćeš biti pogažen ili da će te ujebat tračnice tramvaja..... tu se je easy living....
 
Ljudi ajde neka neko napise da li jakna moze da izazove vise stete nego koristi ako je nosimo leti pa se oznojimo a onda gas i prodje malo vetra tu i tamo i onda upala i da li pojas tu pomaze, mislim ako nosim pojas i jaknu i budem znojav da li ce mi on pomoci da me ne stegnu bubrezi i ledja, uopste zanima me da li je uz jaknu pojas neophodan???
 
Kupi se ljetnu jaknu koja kolko tolko štiti ali je ipak prozračna i nema znoja.
 
Kaciga,rukavice i pojas je moja oprema za motor,ako vremenske prilike zahtjevaju jaknu onda za prevozno sredstvo uzimam automobil,a da me je strah pada onda nebi nikad ni sjeo na motor...
 
2Fast said:
demza said:
Bubreznjak obavezno. Prvenstveno sluzi tome da se ne ohladi znoj na bubrezima i time dobijes upalu bubrega. Znoj topal, ohladi ga vjetar, ohladi bubrege znoj i onda frka! Prvu sezonu mi kao "nije trebao" pa sam pola zime prelezao jer se nisam mogao ustati od boli..

Obavezno kaciga, jakna, bubreznjak... Rukavice mi po ljeti bas i nisu obavezne po gradu...

Nevjerojatno, ali istinito - bubrezi najebu zbog hladnih nogu, a ne zato kaj ti puse po bubrezima, jer ionako ne puse po njima!!!

Zavisi odakle je ventilacija jakne i da li ju uopce nosis. Ipak izmedju koze i bubrega nema nista. Nikad nisi dobio upalu pluca vozeci se na motoru, jel?
 
Oggi said:
Ljudi ajde neka neko napise da li jakna moze da izazove vise stete nego koristi ako je nosimo leti pa se oznojimo a onda gas i prodje malo vetra tu i tamo i onda upala i da li pojas tu pomaze, mislim ako nosim pojas i jaknu i budem znojav da li ce mi on pomoci da me ne stegnu bubrezi i ledja, uopste zanima me da li je uz jaknu pojas neophodan???

Naravno da je potreban pojas. Upravo da zastiti bubrege od vjetra. Ne zove se djabe bubreznjak...
Druga stvar je ako nostis turtle belt, onda je tu dvostruka uloga. Kicma je kicma, sve ostalo zaraste.
 
ma najbolje gol po ovim vrućinama kad vidm nekog u jakni probije me znoj....radije bi parkirao motor u garazu i hodao pjesice u kratkim gacama...... :|