Jučer u Spinutu nastrada jedan naš

DamirK said:
ADAM said:
DamirK said:
shogun said:
...a što kad sutra nekom od nas oduzmu prednost i ubiju nas??

ništa, treba samo ostati mrtav hladan
:mrgreen:

Da,da
Lijepo je to što si mogao to napisati,umjesto da sada vrtimo ovdje RIP...

i ja se ljutim kad mi neki kreten oduzme prednost ali znam da sam i sam nekad kreten koji nehotično pogriješi i oduzme nekom prednost. Jebi ga, događalo se, na sreću bez posljedica.
Vama se nikad nije dogodilo da pogriješite?

Ma,Damire,desi se.kako se ne bi desilo tko radi/vozi taj i griješi.
Ali,mislim da vozači starije dobi imaju smanjene reflekse i percepciju pa i češće griješe,dok mladi iz bahatosti i neiskustva rade iste ili slične greške
 
ADAM said:
DamirK said:
ADAM said:
DamirK said:
shogun said:
...a što kad sutra nekom od nas oduzmu prednost i ubiju nas??

ništa, treba samo ostati mrtav hladan
:mrgreen:

Da,da
Lijepo je to što si mogao to napisati,umjesto da sada vrtimo ovdje RIP...

i ja se ljutim kad mi neki kreten oduzme prednost ali znam da sam i sam nekad kreten koji nehotično pogriješi i oduzme nekom prednost. Jebi ga, događalo se, na sreću bez posljedica.
Vama se nikad nije dogodilo da pogriješite?



Ma,Damire,desi se.kako se ne bi desilo tko radi/vozi taj i griješi.
Ali,mislim da vozači starije dobi imaju smanjene reflekse i percepciju pa i češće griješe,dok mladi iz bahatosti i neiskustva rade iste ili slične greške

Slažem se.
 
ADAM said:
DamirK said:
shogun said:
...a što kad sutra nekom od nas oduzmu prednost i ubiju nas??

ništa, treba samo ostati mrtav hladan
:mrgreen:

Da,da
Lijepo je to što si mogao to napisati,umjesto da sada vrtimo ovdje RIP...
Netko je gore primjetio da je auto oduzeo prednost,a čini mi se,da je thunderdude,napisao da je auto vozio neki čiča...
Prošlu subotu mi je stradala klinka iz kluba jer ju je pokupio čiča od 74 g,vozio po mraku i pravdao se da je nije vidio,a mala imala bijelu jaknu :shock: :shock: :evil: :evil:
Pa me interesira,svi pljuju po mladim vozačima i razmišljaju o tome kako ih obuzdati i "ukalupiti" (dobro i ja sam nekoć bio mlad vozač i imao svakakvih događaja a zahvaljujući samoj sreći i naklonjenosti Onog gore ostao živ),pa me interesira kako se i koliko često kontroliraju ti stariji vozači...
A tu stvarno mislim na vozače treće životne dobi,kod kojih svaki dan,nažalost, psihofizičke sposobnosti idu rapidno prema dolje..

A tebi splićo,želim svako dobro i brzo se oporavi(mali savjet - moraš piti puno tekućine :mrgreen: :mrgreen: )
A motor ćeš već nekako skrpati

Mudro zboriš.....jebiga,mislim da se netrebamo zavaravat da če starci prestat vozit....sjedanje na bike je ipak jedna vrsta kocke danas, ali sami to izabiremo....mozemo se jedino nadat da če sve proc dobro ili barem samo sa materijalnom štetom...ali orema je jedna stvar koju se nesmije zanemarivat.....ej...da mi nije bila kaciga na glavi i jakna na meni.....bio bi stvarno "mrtav ladan"!
 
ADAM said:
DamirK said:
shogun said:
...a što kad sutra nekom od nas oduzmu prednost i ubiju nas??

ništa, treba samo ostati mrtav hladan
:mrgreen:

Da,da
Lijepo je to što si mogao to napisati,umjesto da sada vrtimo ovdje RIP...
Netko je gore primjetio da je auto oduzeo prednost,a čini mi se,da je thunderdude,napisao da je auto vozio neki čiča...
Prošlu subotu mi je stradala klinka iz kluba jer ju je pokupio čiča od 74 g,vozio po mraku i pravdao se da je nije vidio,a mala imala bijelu jaknu :shock: :shock: :evil: :evil:
Pa me interesira,svi pljuju po mladim vozačima i razmišljaju o tome kako ih obuzdati i "ukalupiti" (dobro i ja sam nekoć bio mlad vozač i imao svakakvih događaja a zahvaljujući samoj sreći i naklonjenosti Onog gore ostao živ),pa me interesira kako se i koliko često kontroliraju ti stariji vozači...
A tu stvarno mislim na vozače treće životne dobi,kod kojih svaki dan,nažalost, psihofizičke sposobnosti idu rapidno prema dolje..

A tebi splićo,želim svako dobro i brzo se oporavi(mali savjet - moraš piti puno tekućine :mrgreen: :mrgreen: )
A motor ćeš već nekako skrpati
Članak 219.

(1) Vozačka dozvola izdat će se osobi, na njezin zahtjev, ako udovoljava uvjetima iz članka 217. ovoga Zakona.

(2) Vozačka dozvola izdaje se s rokom važenja do 65 godine života vozača.

(3) Vozačka dozvola za upravljanje vozilima D kategorije i dozvola za upravljanje tramvajem izdaje se s rokom važenja pet godina.

(4) Vozačima s navršenih 65 godina života vozačka dozvola se izdaje ili produžava na tri godine.

(5) Osobi čije zdravstveno stanje u vrijeme zdravstvenog pregleda nije takvo da bi bilo smetnja za izdavanje vozačke dozvole, ali je neophodan zdravstveni nadzor u kraćem razdoblju, vozačka dozvola se izdaje s rokom važenja predloženim u uvjerenju o zdravstvenom pregledu. Ovaj rok ne može biti kraći od jedne godine

Eto,tako ti kaže zakon,ali nažalost loše ili nikako se sprovodi...
 
...a jebat ga...to ustvari znaci da starčići jednom godišnje obnove vozačke....država zaradi....doktori zarade...osiguranja zarade...a nas pregaze! :evil:
 
T o je po starom zakonu (do 65 god) sada dozvola vrijedi (nisam siguran)petnaest godina pa lječnički