KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ja imam fg 17 jedno 5 godina mozda i vise i osim za motor sluzi mi za ici na posao sa skuterom cijele godine trilijon puta sam spustio i dignuo vizir sa tom kopčom i nikad nije bilo potrebe štimati vizir jer krivo sjeda ili puse od nekuda jer ne lezi dobro a kopca je ko nova ....
 
..znači da možemo konstatirati da i po ovom pitanju ovisi ... od vozača .. :mrgreen:
 
Ako ja dobro shvaćam ove vaše razgovore, vi želite uvjeriti sami sebe da ste za malo para kupili dobre kacige  :misli:
 
Mene je kod kupovine rpha u Ljubljani trgovac upozorio da ne silujem zatvaranje vizira pritiskom na kopcu nego da ga zatvaram na gore opisani nacin. U voznji ako ga zelim zatvorit, moram dic ruke s volana, al nije problem, motor ide ravno bez ruku [emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
3alfa3 said:
Mene je kod kupovine rpha u Ljubljani trgovac upozorio da ne silujem zatvaranje vizira pritiskom na kopcu nego da ga zatvaram na gore opisani nacin. U voznji ako ga zelim zatvorit, moram dic ruke s volana, al nije problem, motor ide ravno bez ruku [emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ti si apostol iz grupe KJV [emoji38]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
Ti si apostol iz grupe KJV [emoji38]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Ko jebe volan? [emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
3alfa3 said:
Ko jebe volan? [emoji23]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Najjači si,Seki ti može biti u naboljem slučaju samo ministrant [emoji38]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
3alfa3 said:
Meni RPHA10+ jos u funkciji (5+ godina stara).
Ali nikad nisam zatvarao vizir pritiskajuci kopcu, nego jednom rukom drzim bradu kacige, a drugom odozgora prstima stisnem vizir dok ne klikne.

Velike su sanse da ce ti se ovo ponovit ako zatvaras vizir kako mislim da zatvaras, a pogotovo ako iz nekog razloga brtva pruza malo veci otpor nego bi trebala.
Znaci moja is17 puno jeftinija i losija bi se raspala 5 puta do sad... Uvik zatvarao na kopcu, a na kraju je izdrzala i pad i ni vizir se nije otvorio cak a kamoli pukao ovako... :palacdolje:
 
thule_5689 said:
Ako ja dobro shvaćam ove vaše razgovore, vi želite uvjeriti sami sebe da ste za malo para kupili dobre kacige  :misli:

Ovim smo mogli i temu zaključati ...sve je rečeno :LOL:
 
Nike11 said:
Seki 22 zna sve o motorima i moto opremi. U temama koje pratim, on sve objasni. Seki  (y)


Seki je mesija


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Ja vozio do sada dosta HJC kaciga i nikada nikakvih problema.
Prije par godina prodao IS17 i kupio GT Air i razočarao se... osim mrvicu tiša, sve drugo mi je isto ili lošije... samo je cjena puno veća. Čak mi je ventilacija lošija.
A sada, nakon par godina, mi se raspao i skajr na dnu kacige... na donjoj strani.
Užas.

Ja mislim da ja neću tako brzo opet na nešto tako.
A prve RPHA (10 i 11) su bile toliko udobne i mekane, ali su sa time usrali i one se dosta brzo raspadaju od ispod. Isto su napravili kiks.
 
Isto Šoji gt air, isto skaj počeo pucati nakon 2.5 godine.

A moja je još kupljena iz NjemaČke, znači, proizvedeno u JAPANU za NJEMAČKO tržište aloooo nema veći kvalitet! I opet pukao skaj :mrgreen:
 
E, da, ni naljepnica nije lakirana nego se može skinut noktom, pa sam je i skinuo. Ako hoće da nosim njihovu reklamu na ćelu neka plate :mrgreen:
 
Ljudi moji..Kacige morate shvatiti kao robu..Kao jaketu, rebatinke..Kaciga je stvar koja se nosi i troši..Koristiš je maksimalno 5-6 godina i kupiš novu.. Unutrašnjost se haba, pere, plastični dijelovi stare, vizir se grebe..
Troše se i kvalitetne i nekvalitne, neke prije a neke poslije..
Ako imaš para kupiš skupu i guštaš, a ako imaš manje para, kupiš neku srednje skupu i opet guštaš..
Ako su ti motor, ili skuter samo gnjavaža do posla(ima ih i takvih😁) kupiš onu iz Lidla za 500 kn i opet si siguran po gradu..
 
Ne filozofira se ali da pukne kopca na viziru nakon par mj se ne bi smjelo desavat... I to ne na jeftinjak modelu.

Al ne bi ni ono sto se Lorenzu desavalo u vrhuncu moto sporta s kacigom pa se ipak desilo. Malo slamperaj ako se mene pita...