KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Ma ne smeta meni, nego to sa skupim kacigama uspoređujem s kvarovima na skupim motorima i autima. O njima se ne pričs.
A kad ljudi kupe neku srednju klasu, svaka im sitnica smeta i pitaju se da li su mogli proći bolje/ pametnije..
Ma nije to nikakav kvar, to je normalno kad se kaciga koristi, ženina kaciga je tri puta jeftinija od moje pa je kao nova i nije ništa ispucalo, kako i bi kad ju obuje 10 puta godišnje cca, a ja svoju nosim svaki dan. Isto kao i u autu sa kožom, prvo krene pucati koža na vozačevom sicu, zato jer se najviše koristi.
 
... može to i od sunca dosta prije pohabati se

ja uvijek uzimam samo šoice i
trenutno ih imam 4, a promjenio
sam ih jako puno i kod starijih
modela prije bi mi se raspadala
unutrašnjost, iako uvijek nosim
potkape

sjedala u autu i taj dio na kacigama mažem 2-3x god.
s ovim i sve OK 👍😎

Screenshot_20231228-094333.png
 
  • Like
Reactions: Luke
Da malo demistificiram Shoei kacige.. Kaciga je stara mislim 3 godine, vrlo malo nošena i nimalo jeftina...Skaj na obrazinama je popucao...Nikad oprana unutrašnjost.. To je takav materijal i nije otporan na ovakvo habanje. Rješenje je kupiti nove obrazine i gotovo..
Poanta je u tome, da se to desi na kacigama koje prodajem, odmah bi bilo da prodajem smeće...

Isto i sa mojom GT-Air 1
2015. godina proizvodnje, presla oko 80.000 km. Prije 2 godine uradio refresh sa novim obrazima, mrezicom ispod brade, novi vizir i pinlock. Nisam mijenjao centralnu spuzvu sto ide preko glave.
Grafika i boje izgledaju kao nove. Nije nista izblijedilo zbog sunca ili se pocelo ljustiti.
Od ostalog habanja, dosta se oderao onaj jastuk na kaisu sto ide ispod brade, samo sto nije otpao, a to ne mogu zamijeniti jer je kais fiksiran nitnom. I ove godine mi se odlomio gornji dio dihtunga vizira, ono perce koje nasjeda na vizir, u duzini oko 2cm, ali ne pravi problem tipa da ulazi voda itd
Uglavnom, posluzit ce jos sezonu-dvije prije nego je zamijenim sa novom GT-Air.

Evo kako je skaj na obrazima izgledao prije zamjene i nakon cca 5 godina nosenja, predjenih 50.000 km i mozda 3-4 pranja.
Uz napomenu da rijetko nosim potkapu, ne mazem losionima, stalno kasnim 4-5 dana sa brijanjem brade :mrgreen: i kacigu uvijek spustam upravo na ovaj skaj.

IMG_8038.jpeg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Feis123
Ne znam jesam li krivo shvatio što si napisao, ali "jastuci"/ podstava od kaiša se može skinuti i zamjeniti;
 

Attachments

  • Screenshot_20231228-153621_Opera Touch.jpg
    Screenshot_20231228-153621_Opera Touch.jpg
    538.2 KB · Views: 0
Ne znam jesam li krivo shvatio što si napisao, ali "jastuci"/ podstava od kaiša se može skinuti i zamjeniti;
Dobro si shvatio. (y) Medjutim, jastuci su fiksirani nitnom i da bi ih zamijenio moras i nju maknuti i zamijeniti, a to nije izvodivo u kucnoj radinosti. Mozda kod nekog tapacirera ili obucara nositi pa da stavi slicnu nitnu
 
Dobro si shvatio. (y) Medjutim, jastuci su fiksirani nitnom i da bi ih zamijenio moras i nju maknuti i zamijeniti, a to nije izvodivo u kucnoj radinosti. Mozda kod nekog tapacirera ili obucara nositi pa da stavi slicnu nitnu
Izvedivo je, jer se ne radi o nitni nego o "šuštini" (jbg ni ja ne znam književni naziv za ovo :ROFLMAO: ) -kopči ili kako već;

Umetni nešto tanko (ja od početka koristi oštricu džepnog nožića) i jednostavno razdvoji, operi i vrati natrag (y)
 

Attachments

  • Screenshot_20231228-170729_Gallery.jpg
    Screenshot_20231228-170729_Gallery.jpg
    862 KB · Views: 0
  • Screenshot_20231228-170712_Gallery.jpg
    Screenshot_20231228-170712_Gallery.jpg
    542.8 KB · Views: 0
  • Screenshot_20231228-170658_Gallery.jpg
    Screenshot_20231228-170658_Gallery.jpg
    430.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: esso_sa
Imam dve kacige kaj nosim .Održavam ih čistima ,glede vizira i unutrašnjosti.Nikad je ne stavljam obješenu na retrovizor.,ali nikad.Nigdje..Ali ovo kaj neki od Vas rade je okp ili nekaj jako blizu tom poremećaju.👍🤣😎
 
Izvedivo je, jer se ne radi o nitni nego o "šuštini" (jbg ni ja ne znam književni naziv za ovo :ROFLMAO: ) -kopči ili kako već;

Umetni nešto tanko (ja od početka koristi oštricu džepnog nožića) i jednostavno razdvoji, operi i vrati natrag (y)
Ovo stvarno nisam znao; mislio sam da se radi o pravoj nitni i nisam htio dalje cackati da je ne razvalim skroz. Hvala ti za savjet (y) covjek svaki dan nesto novo nauci
 
Naručivao sam baterije za Senu 5 i 10, neki noname sa ebaya i radilo je. Bitno je bilo samo uz bateriju naručiti i neki posebni šarafciger. Kako stvari stoje, mislim da ću morati pnoviti kroz neko kratko vrijeme jer mi je već slabiji kapacitet na tri Sene.
evo da ne otvaram novu temu, uzeo sam senu smh5 fm i sad nastaje problem , na koju kacigu montirati. rješenje je kupnja dodatnih slušalica i mikrofona. pitanje je odgovaraju li slušalice sa svih sena modela ili moraju biti baš od smh5?
 
Paše od SMH10, ostale mislim da ne ali provjeri.

Ovo prvo cu ja provjeriti sutra za svaki slucaj. Ideja ti nije losa, ako imas sve slozeno, lako je prenijeti samo uredaj. Problem... manji je provjeri nosace, veci da Sena prodaje samo u setovima. Ako i nades slusalice, brijem da ce biti skuplja pita od tepsije.
 
  • Like
Reactions: geronimo43
Paše od SMH10, ostale mislim da ne ali provjeri.
budala, danas naručio iz louisa i poslje skonto da sam mogao naručiti i to o istom trošku poštarine. dodatni set košta 35 eura a sad će me koštati 50. moram priznati da je glupo da nije isti priključak za sve modele, kinezi su to elegantno riješili na svojim komunikacijama.Imam slušalice na 5 kaciga, samo promjenim komunikaciju,2 sec posla. šteta samo što se ništa ne čuje preko 80 kmh :)
 
Last edited:
Na stranu prepucavanja....Prvo svima želim sretan Božić. A drugo trebam preporuku dobre a povoljne kacige za osobu koja nosi dioptrijske naočale...Znam da su flipup najbrži izbor ali ima li tko da nosi intgralku a da je ćoro

Promijenio sam 4-5 integralnih kaciga i ispod svake sam nosio ili dioptrijske cvike ili cvike za sunce ukoliko nosim kontaktne leće. Cvike stanu u svaku kacigu bez problema. Trenutno sam na Shoei NXR2. Tako da odaberi integralku koja ti paše cijenom i karakteristikam.
 
  • Like
Reactions: Viper50
budala, danas naručio iz louisa i poslje skonto da sam mogao naručiti i to o istom trošku poštarine. dodatni set košta 35 eura a sad će me koštati 50. moram priznati da je glupo da nije isti priključak za sve modele, kinezi su to elegantno riješili na svojim komunikacijama.Imam slušalice na 5 kaciga, samo promjenim komunikaciju,2 sec posla. šteta samo što se ništa ne čuje preko 80 kmh :)
Jel imaju u prodaji baterije?
 
Moj uži izbor za novu ,eventualno druga grafika.Odlična u svim segmentima mojih potreba i mogućnosti.👍👍
 
  • Like
Reactions: DADO+