Kako da maksimiziram sansu za oporavak akumulatora?

koss said:
Napuni ga i ostavi ga do sutra i onda izmjeri napon. Ako ti nije ispod 12,5V što bi trebalo biti polu pun ne mjenjaj.
a kakve veze ima napon sa kapacitetom (amperažom) ?
meni je napon odličan a kapaciteta nema za mrdnit anlaser ...
 
koss said:
Napuni ga i ostavi ga do sutra i onda izmjeri napon. Ako ti nije ispod 12,5V što bi trebalo biti polu pun ne mjenjaj.

Evo husa sam upravo narucio, 640kn, imaju ga na lageru i dolazi u ponedjeljak. Dobrodusni kolega sa foruma mi je poslo broj butige iz St-a pa ako koga zanima mogu ga odje stavit.

Uglavnom, vjerujem da se moze refat, al mi ne treba da ujutro kad se dignem iz kapunare u Sarajevu, spremim se na povrat doma a ovaj talijanski kramp nece zaverglat. A znades i sam da se ovo cudo na guranje ne moze upalit  :angry: :021:
 
2Marko&Luka
Mene je toliko kostal 100Ah acu za Merdju.
Nemam rijeci...

Ovo kad ne padne napon, a poraste unutrasnji otpor...provjeri elektrolit. Sve drugo (bojim se) nece ozbiljnije rijesiti problem.
 
markookram said:
koliko vidim , to jedino iz amerike ide jel ...

no , dobra vijest je da ima za moj model i košta 160 dolara  :D

Da, imam taj. Minijaturan i lagan ko perce..
Ne može se puniti običnim ctekom ali postoji original shorai punjač. Čitao sam reviewe na netu koji kažu da nikad nisu punili taj aku i da u principu punjnje nije potrebno.. Kako i zašto ne znam, znam samo da meni isto radi odlično bez ikakvog punjenja što s prethodnom original yuasom nije bio slučaj.
 
na guranac i upalit ce  :LOL:
 
markookram said:
a kakve veze ima napon sa kapacitetom (amperažom) ?
meni je napon odličan a kapaciteta nema za mrdnit anlaser ...
Zato sam mu rekao da nakon punjenja odleži.
S padom kapaciteta pada i napon.
Normalno kad ti napuniš loš akumulator on će ti pokazati odmah nakon punjenja dobar napon, a loš kapacitet.
 
dovla said:
Da, imam taj. Minijaturan i lagan ko perce..
Ne može se puniti običnim ctekom ali postoji original shorai punjač. Čitao sam reviewe na netu koji kažu da nikad nisu punili taj aku i da u principu punjnje nije potrebno.. Kako i zašto ne znam, znam samo da meni isto radi odlično bez ikakvog punjenja što s prethodnom original yuasom nije bio slučaj.
a gdje si ga kupio ?
sa njihovog on line shopa europa (Danska) ?

koštao bi me cca 930 kn ...https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_flow&SESSION=2O6yb7iEWBSkOBrHClLjvmqDsELWFMXWnicg_0g1ivyvWD4_GKBzylqjWVS&dispatch=50a222a57771920b6a3d7b606239e4d529b525e0b7e69bf0224adecfb0124e9b61f737ba21b0819882a9058c69cf92dcdac469a145272506 bez dodatnih davanja  :mrgreen:
 
a koliko vidim ima i od 14Ah ... što je duplo više od orginala  :slinavac:
 
markookram said:

Uzeo sam ga na ebayu. Imas svih modela pa se dogovoris s prodavacem za cijenu na racunu i ostale ebay sheme  :mrgreen:
 
tvoj je veći  :mrgreen:

nego , kaj si reko , sa njime se dobije i punjač za njega ?
 
markookram said:
tvoj je veći  :mrgreen:

nego , kaj si reko , sa njime se dobije i punjač za njega ?

Ma ne. Rekao sam da ga ne možeš punit običnim ctekom i da postoji poseban shorai punjač. I da, punjač ti nije potreban..  :mrgreen: (y)
 
a skužil sam u medjuvremenu da nejde uz aku ...  :mrgreen: ... vidio da se prodaje na ebayu ...
i da , na ebayu je acu sa dostavom nekih 650 kn ...
ak nis ne sposlujem s garancijom ... uzimam  :mrgreen:
 
markookram said:
a skužil sam u medjuvremenu da nejde uz aku ...  :mrgreen: ... vidio da se prodaje na ebayu ...
i da , na ebayu je acu sa dostavom nekih 650 kn ...
ak nis ne sposlujem s garancijom ... uzimam  :mrgreen:

Pogledaj si malo na netu ima još nekoliko renomiranih proizvođača. Kad sam tražio onda me bunila razlika između li-ion i li-iron (čak sam mislio da je to isto) kakve su shorai pa sam malo googlao..

Recimo: http://www.environmentalgraffiti.com/energy/news-environmentally-rechargeable-lithium-iron-battery-better-lithium-ion-battery

http://www.brighthubengineering.com/power-generation-distribution/123906-comparison-of-lithium-ion-to-lithium-iron-battery/

I ovaj test si svakako pročitaj... Shorai vs Ballistic

http://www.webbikeworld.com/motorcycle-battery/li-ion-motorcycle-battery/shorai-vs-ballistic-li-ion-motorcycle-battery.htm
 
vidim ti si to dobro proučio  :mrgreen:

no u svemu , te baterije su bolje od olovnih ... i ima ih za kupiti  :D  to je sažetak ...

tnx dovla na info  (y)

 
Sip said:
Koliko te je dosao na kraju :misli:

i dovla zasto nisi uzeo onog Ballistic-a kad mi se cini po onim testovima bolji :misli: :misli: :misli: :misli:

( je sam nesto fulo u tekstu )

Izašla me sa svime oko 950 kn. Uzeo sam Shorai jer je li iron a ne ion kao balistic (čisto jer sam pročitao neke tekstove kao one s gornjih linkova), bila je na ebayu za razliku balisticsa i na adv forumu ih ima dosta što koriste shorai i svi su super zadovoljni. U konačnici razlika u testovima je zanemariva.
:)
 
markookram said:
Sip , nešto smo zaboravili ?  :mrgreen:  :paper:

Tako je, prodajem krs i kupujem sa kurblicom :mrgreen: