kako urediti ispušne grane?

željeni cilj  :LOL:
 
nemam niti jednu fotku kakve su bile dok sam uzel motor (a bile su dost zapustene) al evo jedne cca par dana nakon prvog uređivanja - pocele su zutit vec na pregibima jer sam se vozil prije neg kaj sam ih slikal al se valjda kuzi kakav rezultat se moze dobit

 
tibor_zg said:
nemam niti jednu fotku kakve su bile dok sam uzel motor (a bile su dost zapustene) al evo jedne cca par dana nakon prvog uređivanja - pocele su zutit vec na pregibima jer sam se vozil prije neg kaj sam ih slikal al se valjda kuzi kakav rezultat se moze dobit

ovdje je super jer mozes grane skinuti pa u miru polirati kao npr. kod fz6.manje sjebes ruke nego dok su na motoru!  (y)
Ja se barem 2-3 puta posjecem samo dok perem  :LOL:
 
Never dull ,lani kupil u Valvoline Sv Nedelja. Oko 50 kn ne sjecam se vise.
 
alenRI said:
gdje mogu nabaviti purol pastu?šta namažem na grane i ispoliram sa nekom krpicom?ako ti se da objasni  (y)

i purol i nevr dull su grubi, pa za visoki sjaj biti njezan i koristiti meku pamucnu krpu.
uzmes malo paste, naneses na krpu ili cevku.
obuhvatis rukom cevku.
njezno.
pokretima gore-dolje, ili naprijed-nazad (ovisno o pozi),
trljas krpu uz cevku.
po potrebi dodajes paste.
trljas do zeljenog rezultata.
drugom rukom slikas i stavljas slike u tehnicka pitanja.
 
Poslije skidanja hrđe živčanom četkom i 3-satnog poliranja nastavcima za bušilicu (Bauhaus, 75kn)...  (y)

Mene zadovoljava... ako nekog ne zadovoljava, slobodno nek dođe pa završi, meni se više ne da...  :mrgreen:
 
low_rider said:
i purol i nevr dull su grubi, pa za visoki sjaj biti njezan i koristiti meku pamucnu krpu.
uzmes malo paste, naneses na krpu ili cevku.
obuhvatis rukom cevku.
njezno.
pokretima gore-dolje, ili naprijed-nazad (ovisno o pozi),
trljas krpu uz cevku.
po potrebi dodajes paste.
trljas do zeljenog rezultata.
drugom rukom slikas i stavljas slike u tehnicka pitanja.

(y) (y) (y)
 
moover said:
Poslije skidanja hrđe živčanom četkom i 3-satnog poliranja nastavcima za bušilicu (Bauhaus, 75kn)...  (y)

Mene zadovoljava... ako nekog ne zadovoljava, slobodno nek dođe pa završi, meni se više ne da...  :mrgreen:

oćeš i meni ?  :mrgreen:
 
moover said:
Poslije skidanja hrđe živčanom četkom i 3-satnog poliranja nastavcima za bušilicu (Bauhaus, 75kn)...  (y)

Mene zadovoljava... ako nekog ne zadovoljava, slobodno nek dođe pa završi, meni se više ne da...  :mrgreen:

ak kompenziras domacim kulenom mogli bi se nekaj i dogovorit :mrgreen:
 
strasilo said:
oćeš i meni ?  :mrgreen:
Tebi ne smijem reći ne... ipak si ti moderator...  :jesus:

tibor_zg said:
ak kompenziras domacim kulenom mogli bi se nekaj i dogovorit :mrgreen:
Kod mene domaćeg kulena na stolu ima samo kad netko drugi donese... pa ak ćeš ponijeti, slobodno navrati...  (y)


 
kupi si set za poliranje
filc i paste, postavlja se na busilicu
skini grane o opleti
http://www.motori.hr/forum/index.php?action=dlattach;topic=91054.0;attach=370226;image
tu se bolje vidi
 
moover said:
Kod mene domaćeg kulena na stolu ima samo kad netko drugi donese... pa ak ćeš ponijeti, slobodno navrati...  (y)

eh da imam mado domaceg kulena nebi sad bil za kompom vec u kuhinnji :mrgreen:
 
tibor_zg said:
ak ih hoces slozit da zgledaju ko nove i da ljudi gube vid kad ih ugledaju na suncu onda ih skini dole s motora, uzmi vodobrusni 600 pa opleti s njim za pocetak, nakon toga finiji vodobrusni ili 3M spuzvica i tek za zavrsni zrcalni sjaj koristi purol ili never dull (moze ga se ubost u bauhausu) i to ti je to ... postupak se moze izvest i bez da grane idu dole ali rezultat nece bit tak dobar jer neces moc doc do svih dijelova a i prsti ce ti puno vise patit :wink:
Bio danas u Bauhausu na Žitnjaku i htio provjeriti cijenu Never Dulla, ali nemaju ga... i nisam našao ništa slično (za poliranje grana) na odjelu auto kozmetike...

a i čiko koji radi na odjelu nema baš iskustva s tim, ja ga pitam za sredstva za poliranje grana i auspuha, on meni nudi kit za krpanje ispušnih lonaca...  :mrgreen:
 
moover said:
Bio danas u Bauhausu na Žitnjaku i htio provjeriti cijenu Never Dulla, ali nemaju ga... i nisam našao ništa slično (za poliranje grana) na odjelu auto kozmetike...

a i čiko koji radi na odjelu nema baš iskustva s tim, ja ga pitam za sredstva za poliranje grana i auspuha, on meni nudi kit za krpanje ispušnih lonaca...  :mrgreen:

probaj na odjelu alata  :LOL:
 
moover said:
Bio danas u Bauhausu na Žitnjaku i htio provjeriti cijenu Never Dulla, ali nemaju ga... i nisam našao ništa slično (za poliranje grana) na odjelu auto kozmetike...

a i čiko koji radi na odjelu nema baš iskustva s tim, ja ga pitam za sredstva za poliranje grana i auspuha, on meni nudi kit za krpanje ispušnih lonaca...  :mrgreen:

ja sam ga uzeo (doduse ima tome sad vec godina i kusur dana) u Bauhausu na Jankomiru ... sjecam se da sam jos prije trazio na Zitnjaku i to dok su bili na staroj lokaciji pa ni tad nisu imali - ocigledno nemaju identican asortiman :misli: