kako urediti ispušne grane?

i sve se može kad se hoće  (y)

FZ1 prije:

58a43a24-7aea-1c3a.jpg


i poslije  (y)

58a43a24-7afb-d251.jpg
  8)
 
ja danas malo počeo sa brusnim šmirglati grane i zasad ide ok.ne žuri mi se nigdje pa idem polako.počeo sam sa brusnim 100 pa ću preći na nešto finiji.vidim da su ovdje neki počeli šmirglati sa finim vodobrusnim,ali ja moram skinuti prvo hrđu pa sam morao početi sa grubljim šmirglom.možda probam purol pastu sa krpicom za neki finiji sjaj  8)
 
      ...samo daj pobrusi na vodu, i sve bude OK. Na kraju dobro istrljaš s gradacijom 800 il 1000. I purol poslije svega  (y)
 
prsti bole,a ima još puno posla  :(  :mrgreen:
 
Necu nista reci, ali da aprilia falco ima ovakve grane 8) 8) 8) 8)

 
Ljudi, na kojim mjestima se može nabavit vodobrusni?
 
DADO+ said:
:neznam: ali meni je OK, možda zavisi od kvalitete materijala

ja sam pokupio i katran i neku strvinu, pa je sve išlo dole bez oštećenja,
no redovito ih "kontroliram", a još su nove, pa možda zato  :misli:
to kod pravih muskaraca bude plavo :mrgreen:
 
     ...svaki "boje i lakovi" dućan. I naglasiti vodobrusni. I u radu namakati papir u vodu. I spužvom povremeno  brisati brušeno...
 
DADO+ said:
- očigledno, da ne zadovoljavam tvoje stroge kriterije  :mrgreen:

    ...ne daj se smesti. Ako već motor držiš u dnevnom boravku, mora biti čist. Nema smisla ljutiti suprugu...
 
Mene taj sjaj ne privlaci nesto posebno, ali sad kad sam uvidio da cime god prefarbam svoje grane, to isto bude spaljeno i odbaceno, skontam da cu morati i ja isto uraditi. Onako mi izgleda odvratno. Farbao nekim industrijskim bojama, crnim naravno, izvarao sam jednog prijatelja koji radi u fabrici domoopreme da mi dobavi kanticu te farbe, farbaju njome unutrasnosti peci na lozenje...mislih da ce drzati...zalud...koju li to temperaturu proizvode grane od grbavog ? 2000 stepeni ? Ova je bila bazdarena na +800 kako se ja sjecam.

U dvojbi sam dali da ih poliram do besvjesti, ili da bacim novac na neko moderno " tackasto " farbanje. Naime imam prijatelja u drugoj fabrici koji radi s time i veli mi da bi moglo funkcionisati. Kao grana se fino ocisti, ismirgla, preko nje se nabaci sloj te neke " tackaste " farbe, koja se statickim elektricitetom lijepi na metal, to se sve onda fino stavi u pec i pece se na nekih 200-250 stepeni, 2 ili 3 sata nemam pojma.

Pffff pojma nemam...
 
    ...ovako izgledaju moje grane (prebrusio navodu prije četiri godine sa 400, 600 i 800 pa "Purol"). Pobrišem (oplahnem vodom) eventualno blato i prašinu poslije vožnje po kiši prije nego zapeče.
 
OldBoy said:
    ...ovako izgledaju moje grane (prebrusio navodu prije četiri godine sa 400, 600 i 800 pa "Purol"). Pobrišem (oplahnem vodom) eventualno blato i prašinu poslije vožnje po kiši prije nego zapeče.

 (y)

a nije zezancija, ali ono što CHOS kaže za plavu boju  :wink:
i meni su samo kod prihvata par cm plave, ostalo iza sređivanja požuti

 :neznam: valjda je to OK  :mrgreen:


  CHOS, OldBoy ?
 
to je kod inox grana normalno,jedino ak ces poslje svake voznje polirat da se skine "zutina". Ja se za.ebavam za "plavinu" jedino ak je ko kod mene od titana. :D
 
CHOS said:
to je kod inox grana normalno,jedino ak ces poslje svake voznje polirat da se skine "zutina". Ja se za.ebavam za "plavinu" jedino ak je ko kod mene od titana. :D

 (y) sad sam miran,

 a za "žuto/zlatno" mi se baš sviđa  :wink:
 
Moram se bacit u trošak od 14 kn  :LOL:

I onda malo gore-dolje sa krpicom  :mrgreen: