kamo s kacigom?

Pa pitanje se odnosi i na jakne i na kacige :) posto nemam kufere ni ista slicno ta ideja mi otpada...
Malo citam o tim lancugama i sajlicama i sve mi to nesto slabo hehe :p ako moze neki link od neke celicne sajle koja ne kosta 2000 i nema 100kila !

 
sehrz said:
Pa pitanje se odnosi i na jakne i na kacige...
Teško da buš našao nešto dovoljno čvrsto a da nije teško. Ako misliš zaključavati i jakne trebat će ti i dduža sajla
 
Ja svoju stavim na rezervoar, pod haber, ženinu na desni retrovizor i provučem sajlu za bicikle kroz obje i kroz ramu. Tako mi je ok jer su dosta visoko i ako padne kiša ili kakva rosa ne pada unutra. To je zaštita tek toliko da ih ne može svaka budala odnijet. Od lopova ju neću sačuvat...taj ako zapizdi ukrast će i cijeli motor ako hoće.
 
nives said:
Teško da buš našao nešto dovoljno čvrsto a da nije teško. Ako misliš zaključavati i jakne trebat će ti i dduža sajla

Hm... Onda nista nabaviti sajlu ,motor ostavljati na mjestima gdje ima ljudi i to je to!
 
sehrz said:
Hm... Onda nista nabaviti sajlu ,motor ostavljati na mjestima gdje ima ljudi i to je to!

Ja sam uzeo par sajli za bicikle, s njima nije problem i jaknu privezat kroz rukave, stanu u džep jakne tako da su uvijek pri ruci. Deblja sajla/lanac je po meni overkill, jer ako naletiš na baksuza ni ona neće pomoći, dok je tlaka za potezati okolo.  Ili kupi kufer i miran si.
 
2 Sehrz

Definitivno nešto od ove "flex"  serije.

http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Bike-safety-and-security/Locks/Steel-O-Flex

One tanke salice iz Hervisa zaboravi ako ti je do kaciga.
Naime,  dok jednom rukom kidam to tanko govno, drugom sam ti već maznuo kacige.

©

 
Pošto mi je nogar u kvaru (ostao negdje uz cestu) naslonim motor na kacigu i miran.
 
Majstore!
Uljepso si mi ovaj kisni dan. :LOL:
 
kalimero said:
Ja sam ostavljao opremu na mjestima gdje bi ti dušu ukrali da mogu, sigurno je najgori po tom pitanju Napulj. I na Siciliji nisam imao nikakvih problema, a bio sam tamo 15 dana, uvijek kacige na retrovizoru i zaključane sajlom. Isto Calabria i južna Italija. Ali preko noći motor je bio u garaži hotela ili pansiona, gdje smo već spavali. Čuvana ili zaključana garaža mi je bila uvijet za smještaj.
Sve ostalo u Europi je kikiriki za te destinacije što se krađe tiče. :mrgreen:

Potpis!

Motor preko noći u garaži, preko dana za razgledavanje kacige na motoru zavezane sajlom (najtanja moguća), Čak smo i jakne znali vezati kroz rukave sajlom. Ni smrdljive čizme ispod motora nitko nije htio :LOL:
Ako postoji npr. čuvar parkirališta ostavimo mu koji euro i stvari kod njega.
 
Prije sam koristio malu ali zilavu sajlu od oxforda ali s obzirom da je na lagano knap za dvije kacige i cesto me opali po prstima propisno dok ju pokušavam izvući , sad samo zakvačim D kopču remena za onu kuku ispod suvozačevog zica i zaključam zic. U principu može neka budala sa skalpelom rezrezati remen ali nije onda ni napravio neki posao. Možda neka od ovih tanjih sajli na izvlačenje bi bila bolje riješenje.
 
Parkiraš na parking od nekog super marketa...stvari ostaviš u onim ormarićima što se ključaju,
kupiš vodu u marketu i ideš u razgledavanje  :mrgreen:
 
Amitrejd, imaš sajle kod njih, lijepe, dugačke i bijele.
Mislim da je 120 kn cifra bila ili još uvijek je.
 
Direktor said:
Amitrejd, imaš sajle kod njih, lijepe, dugačke i bijele.
Mislim da je 120 kn cifra bila ili još uvijek je.
Jel vec neko reka "Ispod sica" ili "u kufer"

Send from my Mobitelnik

 
pazdrkan said:
Parkiraš na parking od nekog super marketa...stvari ostaviš u onim ormarićima što se ključaju,
kupiš vodu u marketu i ideš u razgledavanje  :mrgreen:

... i provjerite radno vrijeme :mrgreen:
 
:cool:
pazdrkan said:
Parkiraš na parking od nekog super marketa...stvari ostaviš u onim ormarićima što se ključaju,
kupiš vodu u marketu i ideš u razgledavanje  :mrgreen:

(y)  :D
 
pazdrkan said:
Parkiraš na parking od nekog super marketa...stvari ostaviš u onim ormarićima što se ključaju,
kupiš vodu u marketu i ideš u razgledavanje  :mrgreen:
u madridu sam slično funkcionirao. ruksak ostavim u sandučiću na željezničkom kolodvoru i đir sa pederušom oko pasa. mislim da me za dan koštalo neki 7 eura, ja sam u sanduk ukrcao cijeli planinarski ruksak plus jedna manja torba. ima ih različitih veličina i kolodvor radi stalno....