Kategorije za motor. POMOČ

OK, sorry, nema više hipotetskih naklapanja.
Ja smatram da je zakon nedorečen tj. trebale su postojati neke prijelazne odredbe da se ne bi išlo na štetu onih koji su položili po "starom" zakonu.
I smatram da se ne bi trebalo ponovno polagati za A2 kat. ako netko već posjeduje A1 kat. jer između vozila na kojima se te kategorije polažu ne postoji osjetna razlika.
 
Arihant said:
... Klince treba obuzdati.... I ovaj zakon je dobar korak... I ja sam mirno prihvati da prve 2 god moram voziti nešto slabiju pilu... Sada je došlo vrijeme za korak naprijed... Možda sam pametniji.... Možda nisam... Ali sigurno sam (barem malo) zreliji i što je najvažnije imam iskustva... Što opet ne znači da se neču zaljepiti nekom u guzicu XD hehe
Ja sve te zakone da se klincima ograniči konjaža... I za njih sam... Auto do tih 105-110kn (neznam točno koliko je) i motor do 500ccm su čist solidne mašine i ništa im ne fali... I obje idu prek 150kmh što je i više nego dovoljno :p

(y) Arihant dobro si ovo rekao, svaka čast da čujem i mlade dečke da tako pričaju... Bravo!  (y)
 
Bubbica said:
ccccccccc, svaka raca tu pocela pisati  :misli:

To se na mene odnosi?
 
To je bilo retoričko pitanje. Naravno da se odnosi na mene.
Pisao sam ono što mi je bilo na duši, bez previše razmišljanja.
A bijesan sam i frustriran zbog ovog zakona. Ja sam dva puta polagao za motor i čeka me još jedno polaganje za 2 godine. Do sada sam na to potrošio 10 000 kn. I svejedno ne smijem voziti motor koji imam doma.

 
dejvid said:
I svejedno ne smijem voziti motor koji imam doma.
Ne smiješ, ali možeš.
Dakle, frustraciju na stranu.  :wink:
 
Mogo si ti čekati 24 i odma polagati A  :jesus: :jesus:
 
Arihant said:
Mogo si ti čekati 24 i odma polagati A  :jesus: :jesus:

Da,
a možda bi najbolje bilo okaniti se motora. Pješke je sigurnije.
 
dejvid said:
Da,
a možda bi najbolje bilo okaniti se motora. Pješke je sigurnije.

Bilo bi ti sigurno pametnije nego tu kukati XD
 
Arihant said:
Bilo bi ti sigurno pametnije nego tu kukati XD

A moram malo. Vrti mi se samo jedna stvar po glavi a to je: što bi bilo kad bih pao, pogotovo ukoliko je netko drugi skrivio nesreću? Samo o tome razmišljam. Koliko sam ja onda kriv jer nemam A kat. nego A2? I što sa nadoknadom štete, jel bih dobio premiju ili ne?
 
dejvid said:
A moram malo. Vrti mi se samo jedna stvar po glavi a to je: što bi bilo kad bih pao, pogotovo ukoliko je netko drugi skrivio nesreću? Samo o tome razmišljam. Koliko sam ja onda kriv jer nemam A kat. nego A2? I što sa nadoknadom štete, jel bih dobio premiju ili ne?

Nemoj se voziti i bok...
 
dejvid said:
A moram malo. Vrti mi se samo jedna stvar po glavi a to je: što bi bilo kad bih pao, pogotovo ukoliko je netko drugi skrivio nesreću? Samo o tome razmišljam. Koliko sam ja onda kriv jer nemam A kat. nego A2? I što sa nadoknadom štete, jel bih dobio premiju ili ne?


Platio bi kaznu za upravljanje vozilom bez kategorije, a sve ostalo bi bilo isto kao i da imas kategoriju
 
3alfa3 said:
Platio bi kaznu za upravljanje vozilom bez kategorije, a sve ostalo bi bilo isto kao i da imas kategoriju
... ili gotovo isto.
U svakom slučaju nije razlog da ne voziš.
 
Imam jedno pitanje ako tko ima volje i znanja. Decko ima 22 godine. Ima samo dozvolu za voznju mopeda do 50 ccm. Moze li sad polagat za A i B kategoriju s tim da a kategoriju dobije kad navrsi 24 godine?
 
andol said:
Imam jedno pitanje ako tko ima volje i znanja. Decko ima 22 godine. Ima samo dozvolu za voznju mopeda do 50 ccm. Moze li sad polagat za A i B kategoriju s tim da a kategoriju dobije kad navrsi 24 godine?

Prije 24 godine zivota ne moze izaci na ispit za A kategoriju.
Da kojim slucajem ima A2 kategoriju najmanje 2 godine, onda bi mogao i sa 20 pristupiti ispitu.
Dakle, ne moze.
 
3alfa3 said:
Platio bi kaznu za upravljanje vozilom bez kategorije, a sve ostalo bi bilo isto kao i da imas kategoriju

Super, hvala.  (y)

 
Citam topic i sta vise citam, to sam zbunjeniji  :mrgreen:


Sa 26 godina i nikakvom dozvolom za motor iza sebe - koju podkategoriju moram polagati?

Ili je svejedno jer me godine ne kace???  :misli: