Kawasaki - paleta modela i dizajn

Anton

Member
Malo gledam i ne mogu shvatiti šta se dogodilo sa Kawasakijem...Modeli su meni osobno iz godine u godinu, dizajnerski sve gori, a paleta im je manja od konkurencije.
Imaju sport sekciju, neku touring, nešto offroada, ostalo sve custom.
Naked im se svodi na model ER-6n, i to je to, koji je usput rečeno, meni osobno jako ružan.Z ne znam gdje bi spadao u neku sport touring opciju? :misli:

Uglavnom, dok Honda ima CB1300F, Yamaha XJR 1300, Suzuki Bandit 1250, Kawasaki nema ništa u ovoj klasi.Zna netko, ima li Kawasaki šta u planu napraviti po ovom pitanju, dakle više naked motora?

I ako se mene pita, novi Z ne zaslužuje nositi to ime, bez uvrede vlasnicima istoga, samo smatram da je trebao dobiti drugo ime. :)
 
pa nemres bas tak, dizajn je vise manje subjektivna stvar, meni se dizajn dopada, jedino kaj su mi ovi koji mi odgovaraju namjenski i financijski po gabaritima premali
 
DacMan said:
pa nemres bas tak, dizajn je vise manje subjektivna stvar, meni se dizajn dopada, jedino kaj su mi ovi koji mi odgovaraju namjenski i financijski po gabaritima premali

Naravno da je, ali opet to ne opravdava paletu, nasprem ostale tri japanske marke, Kawasaki ima daleko manju paletu motora.
 
Recesija :mrgreen:

Imali su ZRX 1200. Problemi sa zadovoljavanjem eko normi su ga udaljili od proizvodnih traka. Kad to malo poslože, sumnjam da ga nebuju opet ubacili u paletu proizvoda.

Nakedi...a kaj je Z 750 i Z 1000?
 
Bandit said:
Recesija :mrgreen:

Imali su ZRX 1200. Problemi sa zadovoljavanjem eko normi su ga udaljili od proizvodnih traka. Kad to malo poslože, sumnjam da ga nebuju opet ubacili u paletu proizvoda.

Nakedi...a kaj je Z 750 i Z 1000?

Čak ih ni Kawasaki ne svrstava u neku touring klasu, što naked u principu je.

Uglavnom, daleko manja paleta motora, a ne znam zašto.Kada se sjetim kakve su motore imali u 70tima, uh... (y)
 
Anton said:
Čak ih ni Kawasaki ne svrstava u neku touring klasu, što naked u principu je.
Po mojem mišljenju pravi naked nema baš veze sa touring klasom, dapače!
 
Hrvoje said:
Po mojem mišljenju pravi naked nema baš veze sa touring klasom, dapače!

Naked ne, ali njegova S verzija već da.
 
Bandit said:
Naked ne, ali njegova S verzija već da.
To stoji,
Ali meni S verzije više nisu nakedi :wink:
 
Bandit said:
Recesija :mrgreen:

Imali su ZRX 1200. Problemi sa zadovoljavanjem eko normi su ga udaljili od proizvodnih traka. Kad to malo poslože, sumnjam da ga nebuju opet ubacili u paletu proizvoda.

Nakedi...a kaj je Z 750 i Z 1000?

Novi zrx1200 s je već izašao na tržište(blagi redizajn) ali nije još na našem tržištu...ne znam i oće li bit uopće...
 
Stršljen said:
Novi zrx1200 s je već izašao na tržište(blagi redizajn) ali nije još na našem tržištu...ne znam i oće li bit uopće...

A na čije je?
Jer blagi redizajn je trebao uključiti i blagi "redizajn" ispušnih plinova u skladu sa euro normama.
 
Probam iskopati,na ovom forumu sam to i pronašao. (y)
A sad jeli patka ne znam.

edi: evo našao http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,121496.0.html
 
Stršljen said:
Probam iskopati,na ovom forumu sam to i pronašao. (y)
A sad jeli patka ne znam.

edi: evo našao http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,121496.0.html

Neš ti informacije. :mrgreen:
Na službenim stranicama ih nema. Ni u EU ni u USA.
 
Možda još nisu izašli,već bi trebali. :misli:
Uglavnom,jbg ako laže selo lažem i ja. :mrgreen:
 
Uglavnom, dok Honda ima CB1300F, Yamaha XJR 1300, Suzuki Bandit 1250, Kawasaki nema ništa u ovoj klasi.Zna netko, ima li Kawasaki šta u planu napraviti po ovom pitanju, dakle više naked motora?
U toj klasi  ima zzr 1400 i gtr-a 1400,dobro nisu naked ali klasa je.
 
fredi said:
Uglavnom, dok Honda ima CB1300F, Yamaha XJR 1300, Suzuki Bandit 1250, Kawasaki nema ništa u ovoj klasi.Zna netko, ima li Kawasaki šta u planu napraviti po ovom pitanju, dakle više naked motora?
U toj klasi  ima zzr 1400 i gtr-a 1400,dobro nisu naked ali klasa je.

Pa zapravo me čudi da nisu iskoristili potencijal ovih mašina i napravili neki maxi naked.
 
Bandit said:
Pa zapravo me čudi da nisu iskoristili potencijal ovih mašina i napravili neki maxi naked.
Z 1400 je u pripremi za proizvodnju a jel bude ko zna.....
 
Neki spominju novi Z, ali on mi nije nikako u klasi ona tri spomenuta konkurenta.Sve i da izdaju model 1400.Pogledajte izgled konkurenata, a pogledajte Z.
Ako mene pitate, Kawasakiju fali motor klasičnog izgleda, to je ono što on trenutno nema, a konkurenti imaju.Z mi izgleda kao neki motor iz budućnosti, a ne neki klasik.
 
Bandit said:
Neš ti informacije. :mrgreen:
Na službenim stranicama ih nema. Ni u EU ni u USA.
Ima u Japanu, al niš ne znam pročitat. :mrgreen:

http://www.khi.co.jp/ba/2008data/ba_c3081127_2.html

http://www.kawasaki-motors.com/model/zrx1200daeg/
 
Ili re oživljavanje ZRX1200 koji kolko znam je bio jači od GSX1400 i XJR 1300 ili uvođenje Z1400 sa mašinama iz ZZR i sl. ali onda to nije "klasik" kao ostali već brutalan naked u klasi onog čuda od Suzukia što ima mašinu od Hayabuse ali me jebi ne sjećam se kako se ono zove ? :misli: