Kawasaki Z900 ABS-2017

@3alfa3 Vidim da si spominjao kraćenje pipaka na adapteru štendera, imam baš ovakve adaptere i smeta me to što se pipci oslanjaju na osovinu, znači svakako bi bilo bolje srezat ih i pustit da se oslanja površinom na štap vilice?

31tACWGrZsL.jpg
 
Ovi mi nekako izgledaju tanki u dijelu koji ide u vilicu, ne znam da li bi mogao izbjec diranje serafa u desnom stapu vilice jer je jako "plitko" u tom stapu do serafa.

Mozda da ih ipak koristi ovakve, ali samo ako skines seraf iz desnog stapa vilice (nije prakticno za svaki dan, ali za skidanje kotaca bi funkcioniralo)
 
Moji su širi dosta od ovih na slici pa bi bez problema glava nasjela cijelom površinom na rupu, budem baš premjerio i vidio kako bi išlo da mi ne dira osovinu, možda i fali koji mm samo pa nataknem širu šajbu preko
 
Moji su širi dosta od ovih na slici pa bi bez problema glava nasjela cijelom površinom na rupu, budem baš premjerio i vidio kako bi išlo da mi ne dira osovinu, možda i fali koji mm samo pa nataknem širu šajbu preko
Jesu li vilice asimetrične? Ako jesu ka u mene i Alfe imaš u Noveme kupiti od LV8 takve adaptere kojima isto trebaš obrusiti ovaj pin 👍
 
Dakle trebao bi odjesci pola pipka da mi sirina dode na sami pocetak, do vijka imam 5mm i vidim malo spene po sarafu, nadam se da bude glatko isao van.
A sad je ionako ugrijalo i vise ga necu ni stavljat na prednji kotac, ali ću rjesit nekako da se ne oslanja na saraf
 

Attachments

  • IMG_20220316_164702.jpg
    IMG_20220316_164702.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • IMG_20220316_164046.jpg
    IMG_20220316_164046.jpg
    1.9 MB · Views: 0
vidim malo spene po sarafu, nadam se da bude glatko isao van.


Bude, jer se serafi na svom pocetku navoja, a ne u sredini gdje ga "gloda" stender. Taj seraf je mogao biti i glatki na tom dijelu, samo da ima navoj na pocetku.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: dipsi997
I meni je Quad Lock izgledao super ali sam odlučio prije isprobati jeftiniju alternativu sa aliexpressa i funkcionira skroz ok, jedino što nema vibration dampener ali ionako za navigaciju koristim stari, manji mobitel jer za ove današnje mobitele nema mjesta pored povišenog vizira 😂
di si uzeo taj punjac,imam isto quad lock nosac ,nosac punjaca sam isprintao ,ako kome treba evo .... https://www.thingiverse.com/thing:4303934....
 
Last edited:
  • Like
Reactions: CarbonX
Ipak ide Ferodo na test,naručen u Motobox-a i kao uvik stiga je za dan 👍👍
 

Attachments

  • Screenshot_20220427-090733_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220427-090733_WhatsApp.jpg
    584.1 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: CarbonX
U subotu san uvatija teke volje za očistit sve i prominit pločice 😎
Prvi dojam na Ferodo sinter pozitiva,sad ću vidit za dalje,malo kasnije kod Barbe minjamo kočionu tekućinu 😀
 

Attachments

  • Screenshot_20220509-100230_Gallery.jpg
    Screenshot_20220509-100230_Gallery.jpg
    1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: 3alfa3
U subotu san uvatija teke volje za očistit sve i prominit pločice 😎
Prvi dojam na Ferodo sinter pozitiva,sad ću vidit za dalje,malo kasnije kod Barbe minjamo kočionu tekućinu 😀
Jesi uspio skinut ove zapecene fleke? Mozda necim plasticnim probat malo strugat da se ne osteti cahura, ili nekom tekucinom na krpicu pa trljat dok se ne skine
 
Jesi uspio skinut ove zapecene fleke? Mozda necim plasticnim probat malo strugat da se ne osteti cahura, ili nekom tekucinom na krpicu pa trljat dok se ne skine
Ispra ih koliko san moga i malo polir pastom proša ovo šta je zapečeno,ne virujen da se to može skinuti bez oštećenja klipića...
Prominili jučer kočionu tekućinu ali prednja kočnica je i dalje bila mlitava,proradila bi tek nakon par km šta nije bilo smisla,odzračili sistem i onda skužimo da ima ventil i na glavnom kočionom cilindru.
Netko je dira prije i cilindar je povuka zrak,nakon šta je Barba i to riješija sad ne smin taknit prednju 😅
 

Attachments

  • 20220510_072832.jpg
    20220510_072832.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: dipsi997 and 3alfa3
Ispra ih koliko san moga i malo polir pastom proša ovo šta je zapečeno,ne virujen da se to može skinuti bez oštećenja klipića...
Prominili jučer kočionu tekućinu ali prednja kočnica je i dalje bila mlitava,proradila bi tek nakon par km šta nije bilo smisla,odzračili sistem i onda skužimo da ima ventil i na glavnom kočionom cilindru.
Netko je dira prije i cilindar je povuka zrak,nakon šta je Barba i to riješija sad ne smin taknit prednju 😅
Koja pumpa nema ventil za ozracit ?