Kawasaki ZX-9R -> ima li nas?

Skripter

Active member
Kolko sam videl po forumu, trenutno nema nas baš puno s devetkama iako ih se vozilo dosta.

Može posebna tema da se ne tražimo po Ninja gen. topicu?
Nekak si mislim da smo starija ekipa koja ima više za reći od komentiranja rejs replika naljepnica.

I još uvijek ostavljamo puno sportskih dvokotača iza sebe kad krenemo za ozbiljno.  (y)
 
Moja devetka (slika u privitku) je 2001.g. i trenutno ima 55tkm.

I odmah par pitanja:
Pod snagom vozila mi u dokumentima piše 109kW (u katalozima je inače 104kW). Od viška glava ne boli :hehehe: . Kak piše ostalima?
Na kojim gumama vozite ili ste vozili? Trenutno imam gore Metz M5 i drže ko bedaste.
Koliko vas je mijenjalo prednje kočnice? Moje s opletenim crijevima dobro koče ali ih treba dobro i stisnuti.
Kak' imate podešen ovjes?
Koja vam je potrošnja?

Kad sam ju kupil je prednji kraj dosta podrhtaval već oko 170km/h. Klasika podešavanje - nos dole, guzica gore i tvrdi ovjes je rješilo stvar.
Ovjes sam podesil na samu granicu sportske i putne vožnje. Malo se patim  po lošijim cestama ali zato kroz zavoje ide lagano, stabilno i precizno do bola. Danak plaćaju slonići.  (y)


 
  • Like
Reactions: e39
eto da pratim temu... (y)  dugo me taj motor kopkao al nikad ga uzet...  možda i dođe jednog dana... 8)

vozio par puta od frenda 99god, sa komplet akrapom, motor je išao bolesno... :D
 
Ja sam ga imao savršen motor prodao sa cca.80.000 km i majstor napravio totalku u roku 7 dana. Barem njemu nije bilo ništa.
 
Odličan motor koj se valjda zbog dizajna nje nešto prodavao , mašina najbolji dio a u stvari se radi o ibušenoj iz ZXR750 tako da je dosa ljudi u ZXr750 ili ZX7R ubacivalo mašinu od ZX9 paše sve do zadnjeg šerafa .
 
Da, kolko sam skužil im je ta mašina bila pun pogodak. Ak se ne varam je i na ZX-10 i Z1000 ta mašina (nasljeđena od devetke) s preinakama.

Odgovara mi motor po mjerama i ponašanju (i fergazerima, naravno), ali je mašina najbolji dio paketa.  (y)
 
nema mašina od 10-ke od 2004 mislim nikakve veze s ovom... :?
 
jota said:
Odličan motor koj se valjda zbog dizajna nje nešto prodavao , mašina najbolji dio a u stvari se radi o ibušenoj iz ZXR750 tako da je dosa ljudi u ZXr750 ili ZX7R ubacivalo mašinu od ZX9 paše sve do zadnjeg šerafa .


a od koje linije 9-ke...  do 98 ili ova 98+    :misli:
 
za kaznu možeš bacit još koju sliku 9-ke, a ne ista slika u svim temama... :jesus:    nije valjda da samo tu sliku imaš... :mrgreen:
 
@Skripter
iako nisam ljubitelj jurilica,
ovo je jako lijep motor! oduvijek mi se sviđao baš taj model i baš u toj boji!  (y)
 
jota said:
Odličan motor koj se valjda zbog dizajna nje nešto prodavao , mašina najbolji dio a u stvari se radi o ibušenoj iz ZXR750 tako da je dosa ljudi u ZXr750 ili ZX7R ubacivalo mašinu od ZX9 paše sve do zadnjeg šerafa .

nazalost ne paše baš do zadnjeg šarafa na ZXR J/K model. moraju se malo pobrusiti gornji prihvati na bloku i to je to. Za ZX-7R ne znam.
 
gepeze said:
nazalost ne paše baš do zadnjeg šarafa na ZXR J/K model. moraju se malo pobrusiti gornji prihvati na bloku i to je to. Za ZX-7R ne znam.

U K RR model ubaciš mašinu od 9 i imaš pouzdan motor a konja skoro ko superbike, i lagan motor .
 
jota said:
U K RR model ubaciš mašinu od 9 i imaš pouzdan motor a konja skoro ko superbike, i lagan motor .

ide on skroz dobro i sa ovom konjicom.
osobno kada bi kupovao 9R onda samo zadnja, 02 god. koliko se sjecam deva iz tih godina je bila jedan od najbrzih motora sto se tice ubrzanja...

ili me sjecanje prevarilo...?