Kawaski KLX 250

bikerica_sb said:
ja to opet gledam da dodam jos malo cca 5 tis kn pa imam 40 i kupim polovni hornet star dvije godine u dobrom stanju :wink: no dobro necemo komplicirat inace ce me svi popljuvat :jesus: p.s. salim se..motoric je solidan :wink:

Da. A za 13k kuna+ novu Yamahau XT660R. Ja nisam stručnjak za motore pa ovako laičkim kada gledam 250 ccm3 za 35 a 660 ccm3 za 45k kn ispada da bi bilo bolje odmah uzeti XT. Ali onda su tu troškovi registracije pa mi se čini da bi ovaj KLX mogao biti dobra kupovina.

KLX - 22 KS, oko 140 kg (nisma siguran ali uglavnom nije nešto pretežak) i pouzdana i kvalitetna marka. Jedini je problem što je to novi motor na tržištu pa se nezna ništa o njemu ali da se nebi dogodilo kao s ninjom 250 da planu svi (makar je resecija u điru pa tko zna) pa onda mogu žaliti.
 
Null said:
Da. A za 13k kuna+ novu Yamahau XT660R. Ja nisam stručnjak za motore pa ovako laičkim kada gledam 250 ccm3 za 35 a 660 ccm3 za 45k kn ispada da bi bilo bolje odmah uzeti XT. Ali onda su tu troškovi registracije pa mi se čini da bi ovaj KLX mogao biti dobra kupovina.

Pa to je sasvim realna razlika u cijeni 10 tkn između XTR 660. Glupo je uopće
uspoređivati motocikle od 250 i 660 ccm.

Null said:
KLX - 22 KS, oko 140 kg (nisma siguran ali uglavnom nije nešto pretežak) i pouzdana i kvalitetna marka. Jedini je problem što je to novi motor na tržištu pa se nezna ništa o njemu

Ma nemoj ? Nije on uopće novi, proizvodi se dosta dugo, samo što je novi ovdje
na tržištu. Imaš ih u americi koliko hoćeš.
 
bikerica_sb said:
ja to opet gledam da dodam jos malo cca 5 tis kn pa imam 40 i kupim polovni hornet star dvije godine u dobrom stanju :wink: no dobro necemo komplicirat inace ce me svi popljuvat :jesus: p.s. salim se..motoric je solidan :wink:

KLX 250 i Honda Hornet. Stvarno motori za usporedbu jer jedan deklariraju kao enduro/off road, a drugi kao sport  :LOL:

2Null: Težina mu je 119kg + 7,2l spremnik  :mrgreen:
 
Lolo said:
KLX 250 i Honda Hornet. Stvarno motori za usporedbu jer jedan deklariraju kao enduro/off road, a drugi kao sport  :LOL:

2Null: Težina mu je 119kg + 7,2l spremnik  :mrgreen:

pa dobro ja onda biram sport :mrgreen:
 
SRAD said:
KLX 250 ima 30 KS isto kao i WR 250.


D-tracker 250 (isti motor kao i klx) na američkom tržištu je prisutan več niz godina i ima 30 ks..ali klx 250 ima samo 22 ks :misli:. Nije mi jasno zašto. Valjda zbog nekakvih idiotskih eko normi, ili su našli neku šemu da bude jeftiniji u Eu? Nemam pojma, svakako nema 30 Ks. Možda postoje neke blokade koje je jednostavno skinit...valjda če se oglasit netko iz Kawasaki prodajne mreže..
 
Bob Rock said:
D-tracker 250 (isti motor kao i klx) na američkom tržištu je prisutan več niz godina i ima 30 ks..ali klx 250 ima samo 22 ks :misli:.

I KLX 250S/R je također prisutan na američkom tržištu već nekoliko godina,
a snage su varirale od 20-30 KS.

Evo zanimljive teme, 200-ak stranica o KLXu 250S :

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=107591
 
Dopadljiv dizajn i vrlo povoljna cena ( 4066 eura u Srbiji ) su bili dovoljan razlog da ozbiljno razmislim o kupovini KLX-a . Ali tragajuci za informacijama na internetu naidjoh na ovaj test :

http://www.ps-online.de/test/einzeltests/test-kawasaki-klx-250---250er-einstiegs-enduro.334272.htm

Problem je sto ne znam nemacki , ali ovaj deo mi je privukao paznju :

" 23 PS leistet der Einzylinder, beschleunigt die Kawa von null auf 100 km/h in 17,6 Sekunden, bei 105 km/h ist Schluss. Zum Vergleich: Die 32 PS starke Yamaha WR 250 R erledigt den Spurt mit 7,2 Sekunden in weniger als der Hälfte der Zeit und schafft 141 km/h Topspeed. "

Da li je moguce da su mu ovako slabe performanse ?  :misli:



 
Negdje piše 22,a negdje 30,e hebiga sad. Zna li neko tačan podatak?
 
StarRider said:
Dopadljiv dizajn i vrlo povoljna cena ( 4066 eura u Srbiji ) su bili dovoljan razlog da ozbiljno razmislim o kupovini KLX-a . Ali tragajuci za informacijama na internetu naidjoh na ovaj test :

http://www.ps-online.de/test/einzeltests/test-kawasaki-klx-250---250er-einstiegs-enduro.334272.htm

Problem je sto ne znam nemacki , ali ovaj deo mi je privukao paznju :

" 23 PS leistet der Einzylinder, beschleunigt die Kawa von null auf 100 km/h in 17,6 Sekunden, bei 105 km/h ist Schluss. Zum Vergleich: Die 32 PS starke Yamaha WR 250 R erledigt den Spurt mit 7,2 Sekunden in weniger als der Hälfte der Zeit und schafft 141 km/h Topspeed. "

Da li je moguce da su mu ovako slabe performanse ?   :misli:

Vjerojatno je istina negdje između. Budimo realni, 22 ks je malo. :palacdolje:


 
ZZetoR said:
Vjerojatno je istina negdje između. Budimo realni, 22 ks je malo. :palacdolje:


ma da je i 22 ks...pa stari moj...nemre imat 17 s do 100.  :shock:
 
Killex said:
Negdje piše 22,a negdje 30,e hebiga sad. Zna li neko tačan podatak?

16kw iliti 21.76 ks.

http://www.mms-moto.hr/modeli-kawasaki.htm

znači niti 22 ks. Realno je za očekivati performanse na razini MZ-ja 250.

AnteK said:
Kod nas i trenutno definitivno.  (y) Vidim da je objavljena cijena za KLX 250,
34.900 kn. To je ok cijena, ako se gleda konkurencija. Dobiješ sympa mali enduro, sa
dobrim ovjesom, kvalitetan, zafrkancija zagarantirana za razumne novce.

Mali ispravak:

Motor: 249cm3, 4T, 1 cilindar, DOHC, 4 ventila, hlađenje tekućinom
Rasplinjač: ubrizgavanje Keihin 34 mm
Brzine: 6 brzina
Težina: 115kg

Snaga : 16 kw
Boje: Lime Green                             
  KLX 250

mpc
35.680 kn

KMS  je nešto skuplji. Cca 1200kn.
 
Poh said:
ma da je i 22 ks...pa stari moj...nemre imat 17 s do 100.  :shock:

Ma 17 nemože imati da je 15 ks.
 
StarRider said:
Da li je moguce da su mu ovako slabe performanse ?   :misli:

A malo izgleda da su pobrkali, mislim da nije tako spor, ali je definitivno blago
razočaranje za 250 ccm i 22 KS... Negdje nedavno pročitah da stari KLR 250
ide osjetno bolje a ista snaga... Prilagodbe ekologiji vjerovatno ga štopaju...
 
ima li itko ovaj motor da podijeli par iskustava

EDIT

evo par testova pa si pogledajte

http://www.motorcycle.com/manufacturer/kawasaki/2009-kawasaki-klx250s-review-79658.html

http://www.bestbeginnermotorcycles.com/kawasaki-klx250s-review
 
sch3l3 said:
ima li itko ovaj motor da podijeli par iskustava

Vidio sam jednog u Gradištu, imao je naljepnicu MK Kompresija Đakovo. Netko iz tvog grada.
Prelijep motor  (y)

 
kubik said:
Vidio sam jednog u Gradištu, imao je naljepnicu MK Kompresija Đakovo. Netko iz tvog grada.
Prelijep motor  (y)

istina, ima jedan u djakovu, zbilja lijepo izgleda.
neznam tko je vlasnik, ako saznam pitat cu za iskustva iz prve ruke