KAZNE ZA PARKIRANJE MOTORA U ZAGREBU

Status
Not open for further replies.
spartacus said:
Zbog toga što ova nacija razmišlja kao I ti, ovaj narod I ima ovako uređenu državu. Da je stvar u novcu svakako bi mi bilo lakše platiti 150kn kazne I zaboraviti cijeli događaj. Ali makar ću pokušati izboriti se za nešto bolje, a ti se smij , nećeš dugo , jer I tebe će zadesiti isto pa ćeš shvatiti da problem postoji. Nisam ja neki bahatlija pa ostavljam motor bilo gdje samo da sam što bliže cilju. Itekako sam obziran I pazim da ne bi nekome smetao. A parkirna mjesta postoje, da , pogledaj sliku koju sam priložio. Ta su mjesta smijurija, jer na tisuće I tisuće motora ima max 50-tak mjesta. Bio sam sada u upravi redarstvene službe I slažu se sa mnom I kažu da je to problem, ali Bandić je taj koji gradi fontane umjesto da rješava problematična pitanja grada. Uputili su me da ćekam prekršajni postupak pa da uložim prigovor. Tako ću I postupiti, a ovdje nisam mogao niti očekivati bolju reakciju, jer kao što rekoh, u ovoj državi nitko neće mrdnuti guzicu, pa eto imamo to što imamo. Kao što reče Štulić :" ..svatko svoje dupe čuva , pazi..."
1. Hvala, smatram ovo sasvim dovoljno ne/uređenom državom. Čak preuređenom. Sve uređenije od ovog polu-nereda vodi još većem nadzoru i strožem kažnjavanju. Između jednog i drugog radije jednom u 10 godina platim 150 kuna... Neš'ti... :brush:
2. Ja se smijem? Pa da, smijem se. Od veselog srca. Jer me se ne tiče problem parkiranja po Zg-špici. A i da trebam platiti 150kn smijao bi se. Bolje to nego nemam pojma koja izmišljotina "uređene države" i uređenog Bandićstana.
2. Uputili su te, a? :LOL: Pa naravno, najlakši način da te skinu sa telefona / maknu sa šaltera... :paper: Vidim da se nisi naučio na modus operandi homo šalterikusa... :mrgreen: :mrgreen:
3. A čemu kuknjavež sada ako nisi mogao očekivati bolju reakciju na ovom najrenomiranijem moto forumu?  :misli: :mrgreen:
4. Skuter nije motor.  :D
 
Nero said:
Ne zovu pauka kad parkiras auto bez tablica.

Ni u Splitu, ni Zagrebu, a ni u Porecu. To ti mogu iz prve ruke rec.

Nemaju ni zasto zvat ako si propisno parkiran na mjestu koje je oznaceno kao parking mjesto. Nemaju zasto ni lisice stavit.

Zar ne kaže neki tamo Zakon da se na javnim površinama ne smije ostavljati neregistrirano vozilo te se takvo uklanja (čim makneš tablicu oni će ga vjerojatno smatrati neregistriranim, čisto sumnjam da će itko na neki način provjeravati je li reg. ili nije - dokazivanje toga će ostaviti vlasniku nakon čega slijede i dodatni troškovi)? Ne znam koji Zakon, nit' me, iskreno, zanima, ali se sjećam toga iz auto škole. Druga je stvar što se to u praksi ne radi. Za ZG sam našao da se takva vozila uklanjaju, a pozivaju se, mislim, na Pravilnik o komunalnom redu.
A i jesi siguran da ti neće zvati pauka ako nisi platio parkiranje, a skinuo si tablice? Moj rođak ima drugačija iskustva.  :?
 
balky1 said:
Zar ne kaže neki tamo Zakon da se na javnim površinama ne smije ostavljati neregistrirano vozilo te se takvo uklanja (čim makneš tablicu oni će ga vjerojatno smatrati neregistriranim, čisto sumnjam da će itko na neki način provjeravati je li reg. ili nije - dokazivanje toga će ostaviti vlasniku nakon čega slijede i dodatni troškovi)? Ne znam koji Zakon, nit' me, iskreno, zanima, ali se sjećam toga iz auto škole. Druga je stvar što se to u praksi ne radi. Za ZG sam našao da se takva vozila uklanjaju, a pozivaju se, mislim, na Pravilnik o komunalnom redu.
A i jesi siguran da ti neće zvati pauka ako nisi platio parkiranje, a skinuo si tablice?

Imas rok u kojem trebas uklonit vozilo. Mislim 48h. Zalijepe kad dolaze po njega.

Sto se sigurnosti tice, nemaju zasto zvat pauka i nisu mi zvali pauka u Rovinju, Splitu i Zagrebu.

Ako parkiras na obiljezeno parking mjesto.
 
spartacus said:
Zbog toga što ova nacija razmišlja kao I ti, ovaj narod I ima ovako uređenu državu. ...
Jasno mi je da je to stvar osobnog izbora, ali moram reci da radije boravim u neuređenim državama.
U uređenim državama prevladava naprimjer princip, da država ili grad ne grade cestu zato da na njoj vozaci svoje taljige imaju gdje ostavljati, nego zato da se mogu po njoj voziti. Pa tako naprimjer kafić ili dućan koji očekuje vozače motrnih vozila kao mušterije nema drugog izbora nego istima osigurati parkiranje na svojoj zemlji, a ne očekivari da oni parkiraju na gradskoj.
 
U uređenoj državi je ograničenje za motore na svim cestama 80 (ako nema znaka za još manje)
osim na autoputu za koji možeš kupiti samo godišnju vinjetu.
A zubno zlato su sa veseljem zaboravili vratiti.

Draga mi je naša balkanska Država :mrgreen:
 
Ukratko Spartacus ima pravo jer grad nije pripremio dovoljno parkirnih mjesta za motocikle i skutere i time nas doveo u neravnopravan polozaj u odnosu na korisnike parkinga sa automobila.

Sad.. da nismo to što jesmo, mi kao respektabilna brojka  poreznih obveznika bi se organizirali i slozili neke aktivnosti od peticija do masovnog maltretiranja gradskih pravilnika o javnim povrsinama  :mrgreen: ...
 
Ne nego bi otišli u grad i poparkirali motore na sva slobodna parking mjesta i to naravno platili.
Na taj način blokirali centar na par sati i izrodilo bi se neko rješenje...prije 15tak godina slična akcija bila je u Minkenu i naravno urodila plodom.

To ne treba sad, već u 9. Mjesecu kad se pojača gužva u gradu...blokada centra jednu subotu...jedan motor jedno parking mjesto!
 
U Splitu tuku vozače javnog prijevoza i ništa nije urodilo plodom.

using Tapatalk

 
EXD9M said:
Ne nego bi otišli u grad i poparkirali motore na sva slobodna parking mjesta i to naravno platili.
Na taj način blokirali centar na par sati i izrodilo bi se neko rješenje...prije 15tak godina slična akcija bila je u Minkenu i naravno urodila plodom.

To ne treba sad, već u 9. Mjesecu kad se pojača gužva u gradu...blokada centra jednu subotu...jedan motor jedno parking mjesto!

Nisam iz ZG, ali bih svakako sudjelovao u tome. Iz principa.
 
dannyghost said:
Ukratko Spartacus ima pravo jer grad nije pripremio dovoljno parkirnih mjesta za motocikle i skutere i time nas doveo u neravnopravan polozaj u odnosu na korisnike parkinga sa automobila.

Sad.. da nismo to što jesmo, mi kao respektabilna brojka  poreznih obveznika bi se organizirali i slozili neke aktivnosti od peticija do masovnog maltretiranja gradskih pravilnika o javnim povrsinama  :mrgreen: ...
A onda bi netko u gradu popiiiiii i samo je pitanje vremena kada bi proštrumfao kako vratiti istom/ sličnom mjerom i dosjetio se naplaćivati parking za motore ili recimo da jedinica područne uprave ima pravo naplaćivati godišnji porez na cestovna motorna vozila prilikom redovite godišnje registracije vozila. :mrgreen:
Hvala, ali ne hvala.


Istinabog, nije da me se tiče, ali... brinem za druge...  :LOL:
 
Ti ćeš prvi nahebati jer parkiraš svoj traktor posvuda kao glomazni otpad  :mrgreen:
 
Cvitak said:
Ti ćeš prvi nahebati jer parkiraš svoj traktor posvuda kao glomazni otpad  :mrgreen:
Kod njegovog parkiranja ne znaju kome pisat kaznu... vlasniku uljare, ili vlasniku opela.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Ma pausalno ce naplacivati Tiboru. Ionako ce on kupiti taj motor kada ga Hrvac krovira jos koji puta :D

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

 
EXD9M said:
Ne nego bi otišli u grad i poparkirali motore na sva slobodna parking mjesta i to naravno platili.
Na taj način blokirali centar na par sati i izrodilo bi se neko rješenje...prije 15tak godina slična akcija bila je u Minkenu i naravno urodila plodom.

To ne treba sad, već u 9. Mjesecu kad se pojača gužva u gradu...blokada centra jednu subotu...jedan motor jedno parking mjesto!

Da to je dobra ideja  (y)
 
Hrvoje said:
A onda bi netko u gradu popiiiiii i samo je pitanje vremena kada bi proštrumfao kako vratiti istom/ sličnom mjerom i dosjetio se naplaćivati parking za motore ili recimo da jedinica područne uprave ima pravo naplaćivati godišnji porez na cestovna motorna vozila prilikom redovite godišnje registracije vozila. :mrgreen:
Hvala, ali ne hvala.


Istinabog, nije da me se tiče, ali... brinem za druge...  :LOL:

Pa neka osiguraju dovoljno parking mjesta za motore pa neka I naplaćuju. Za 300kn kazne imam dvije godine parkiranja a možda I više. Nije problem u plaćanju, problem je što nema dovoljno mjesta da se motor može bez brige ostaviti. Ako bi se napravio pametan kao ovdje jedan pametnjaković pa parkao na mjesto rezervirano za automobile , neki divljak bi garant došao I srušio motor kada ne bi našao mjesto.
 
Nero said:
Jedan jedini put kad je tabla bila na motoru, platija sam parking na parkirnom mjestu. Sve sto napisem, probao sam.

Al kuzim te, vozis talijanski motor, normalno da si frustriran.

Edit: ispravka, talijanski skuter.


Frustriran ?? Ne znam od kuda si izvukao tu riječ, valjda je to vama iz Solina Prva misao , jer govorite da ste iz Splita a niste :)
Platio si parking u Solinu pa sada imaš dragocjeno iskustvo :)
Mislim da taj skuter u mnogočemu izaziva frustracije ovima koji misle da voze motor jer imaju par brzina za šaltanje.
Tema je parkiranje dvotočkaša pa bio to skuter ili motor svejedno je jer je kazna ista.i na njoj stoji samo "vozilo " !
 
Gladni i žedni love, grad hoće napraviti red na krivi način, lupaju globu koja ovisi o revnosti komunalca  a parkng za motore nisu osigurali , prosvjed je jedan od načina 😎
 
nemreš parkirat svoju drlu u pješačku zonu i točka

tam sjedim često u birtiji i gledam pametnjakoviće koji nonšalantno ostavljaju svoje skutere ispred pješačke zone ko da su oslobodili Zagreb

sve redom hipsteri na velkim skuterima jbte ko da su zaraženi pameću

imaš parking dalje u Gajevoj i u Teslinoj prema Zrinjevcu, tam UVIJEK ima mjesta, al hipsteri moraju dupe sparkirat na ulaz da ne bi nogice potrošili na tih 100 metara





Srki
 
Srki said:
nemreš parkirat svoju drlu u pješačku zonu i točka

tam sjedim često u birtiji i gledam pametnjakoviće koji nonšalantno ostavljaju svoje skutere ispred pješačke zone ko da su oslobodili Zagreb

sve redom hipsteri na velkim skuterima jbte ko da su zaraženi pameću

imaš parking dalje u Gajevoj i u Teslinoj prema Zrinjevcu, tam UVIJEK ima mjesta, al hipsteri moraju dupe sparkirat na ulaz da ne bi nogice potrošili na tih 100 metara





Srki

Nabavi si naočale prijatelju pa pogledaj malo bolje početak teme možda primjetiš neku sličicu koja ti prikazuje taj tvoj parking.
 
Hipsteri? Kaj su to oni s kockastim ocalama :LOL:pedeyi
 
Status
Not open for further replies.