Kineski motori - HALO ??? !!!

Ako su dobili i šestaka onda se možemo nadati jednog dana da će i njega revitalizirati  :wink:
 
Moje iskustvo u Kini ...

bio sam 20 dana, obišao 5-6 gradova, hrpu tvornica, luka, logističkih centara, skladista, trgovina (sve city centre, zapadne centre i kako se vec zovu zajedno nisu jedan njihov centar) ... i nakon videnog (valjda je to 0,00000000...1%) mogu nam samo zaželiti sreću i pokušati se odseliti iz ovog čumeza ...

Proizvode činezi i kvalitetne stvari ... vidjet cete 
 
aerorihr said:
Moje iskustvo u Kini ...

bio sam 20 dana, obišao 5-6 gradova, hrpu tvornica, luka, logističkih centara, skladista, trgovina (sve city centre, zapadne centre i kako se vec zovu zajedno nisu jedan njihov centar) ... i nakon videnog (valjda je to 0,00000000...1%) mogu nam samo zaželiti sreću i pokušati se odseliti iz ovog čumeza ...

Proizvode činezi i kvalitetne stvari ... vidjet cete
Ja se nadam se ne postoji čovjek koji ovako ne misli.
 
Nije tema, ali nekako čudno se osjećaš kada vidiš da ti ljudi tamo po tim čudnim (za naše uvjete čudnim) tvornicama i pogonima cijene tvoje mišljenje i jednostavno te dočekaju sa smiješkom na licu.

U takvom okruženju nije sramota pitati, pokazati da nešto ne znaš, a sa druge strane briljirati u svojem području, zašto briljirati? Jer si siguran da kada pokažeš da si stručnjak nećeš kao kod nas dobiti veći stol u uredu, ali iz samo jednog razloga, a taj je da ti stane više spisa i da dobiješ više posla kako bi se tvoji kolege i kolegice mogle više šetati gradom.

Obišao sam jedan polytechnic institut tehnologije, pa tamo budući ing. imaju na fakultetu svoju tvornicu u kojoj izrađuju određene stvari, kompletno ispitivanje materijala, proizvoda, ma sve se vrši tamo i to samu u cilju edukacije, usavršavanja i ostaloga.

Moj zaključak je bio da sam tih 20 dana izašao iz svoje svakodnevnice, puno naučio, vidio kako je biti cijenjen jer se napokon vrednuje tvoje znanje, sposobnost i edukacija i … i vratio se nazad u HR, zaključio da me ovdje gaze svakojaki nisko obrazovani i politikom navođeni tipovi (neki i nisu, nego ih vodi neka čudna nesposobna glava) te odlučio da ukoliko skupim hrabrosti ODLAZIM.

Sa svojom VSS stručnom spremom, 29 godina u guzici, hrpom certifikata, diploma, edukacijama i ostalim glupostima tu sam na plaći ispod 1000€ (sada će se naći neki koji će reći pa budi zadovoljan, bla bla … kažem Vam na ovo, suck my d1ck, Vi budite zadovoljni što ja radim za Vas papci jedni jer odlazim) … sada kada sam zagrijao tipkovnicu pokazao koliko sam jak preko monitora odo se sakriti u mišju rupu i tražiti svoju muškost, a do tada Vas pozdravljam u nadi da ćemo svi jednom imati muda i napraviti ono što želimo … NORMALNO ŽIVJETI.

Pusa od Aera
 
OldBoy said:
    ...koji mu je kurac? Ja ga ne kužim pol kaj oće reć  :shock:

skužio sam ja kaj hoće reć...

najgore kaj tu kinezi nisu niš posebno napravili, samo su bili pristojni, odslušaju čovjeka kad hoće nekaj reći i cijene (bar u startu) neke reference. sasvim normalne stvari koje su kod nas postale čudo jer smo pretvoreni u kmetove.

ne jebe me toliko mala plaća koliko nedostatak elementarnog poštivanja. kamion mi krepa u Pragu, kvar je ozbiljan, ja ga dovučem 700 km na guzove i jedino pitanje drugi dan dali sam stigao na vrijeme. nitko se ne sjeti reći jebeno "hvala" ili "respekt" za trud i dizanje kabine / krpanje svakih 20 km od Bratislave do doma (što mi nije u opisu posla niti imam zaduženi alat)

mi smo jednostavno danas, veći balkanci nego smo ikad bili
 
    ...........što bi mu tek bilo da je stigao do tajlanda
              saki saki 5 dolara svaki dan      :LOL:
 
oni koji nisu shvatili/skužili što sam napisao, nikada niti neće ...

nisam Krule ... u ovoj verziji sam Aero  :mrgreen: :misli: :021:

mario ... evo još jedna :**

a sada dosta zajebancije, zapamtite ovaj dan kada sam Vam napisao ... Svi ćete se jednog dana voziti na kinezu i svojim unucima pričati kako Vam je jednog dana jedan tupac Aero rekao to, ali niste vjerovali ...  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a sada da se malo vratim u Kinu ... 21h navečer ja idem malo trčati jer jednostavno po danu sam bio 10 sati na 100% i tako lagano po tom polytechnicu (valjda 7 dana treba da bi to obišao) kada naletim na neku halu, a unutra svi strojevi na 100% ... hm kad tamo glave motora, strojne obrade, CNC aparata za koje valjda ni NASA ne zna da postoje ... kad tamo oni isti studenti koji danju uče, predvečer jednostavno znanje ispituju i pretvaraju u praksu ... i tako ja uletim među njih (na engleskom - rukama i nogama), preispitam ih i shvatim kolika je to stručna i uska specijalizacija ... znam da kineze gledamo kao neke neznalice, ali vjerujte da nisu ... u velikoj smo zabludi, jer smo kadri druge deklarirati kao niži stalež, ali poraziti će nas samo tako ...

za kraj ... spremite se jer kinezi su dosta vremena vrtili pedale na biciklama, kako i sami kažu, cijelu povijest smo se vozili na biciklama, e pa moji lijepi europljani sada je vrijeme na vama ... spremite se, znojit ćemo se

za kraj ... pretpostavljate ?  :0648:

Pusa od Aera  :0648: :jesus:
 
prije 10 g. dobio stipendiju za studij kineskog...u Kini...odbio...nema dana da ne  :misli: o tome!
no neko mora ostati u ovoj prekokrasnoj zemlji, živit na moru i imati plaću malo veću od prosječne  :grin:
Jednostavno sam više "cvrčak" po prirodi i to je tak!
No vratimo se na temu:
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/epsilon-teren-400rs-400-cm3-model-oglas-3875667
odmah napominjem da sam od opisa dobio laaagani proljevitis, više na:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,230300.0.html, odnosno prenosim post od tamo

Pošto živim u Zadru, skočio sam do Vira vidjeti i probati testni model, koji se prodaje za 22 tis. kn,
jer je ćaća popizdio i želi motor opet pod stare dane (65. g. mu na grbači)!
Proračun je oko 20 tis. kn, a furka enduro-do 500 ccm, da je lagan-ispod 150 kg...
i tako se ovo ubacilo u računicu. Tržište za ovakve motore u nas ne postoji, a Husu 450 ne dam "dedeku",
koji doduše ima cca. 100 000 km na motorima pod guzicom, ali napravljenih u 70-ima i 80-ima...tak
da je stari zapravo početnik, sa žicom za dva kotača.
No vratimo se Kini, ovo Epsilon je zapravo ime firme-uvoznika, a motor je nešto na Z???i S???
Od endurača imam iskustva na Cagivi w 8 125, tenerki 600 i KLR-u, i ne znam kako pozicionirati
ovog čajnezera: tvrđi ovjes od big-singl japanera, te kraći prijenos, uzak kao 125-ica, a sjedi se
kao na hard endurkama-više ka na rezervoaru. Kao da bi htio biti hard-enduro,
no fali mu snage i treba mu djeta...tj. to je softić sa loše pogođenom ergonomijom!

Da vratim temu na početak, vizualno je to okej (vidi npr. KLX 250), no za ostalo ja sam skeptik,
pa vozim Tenerku iz 1989. g. za 11 tis. kn, a ćaća vizionar, pa je zapeo za ovo!

Btw., isti taj tata je 1973. g. ležao u gipsu do guze i blejao u prospekt od Kawe z 900, kojeg su
Motorradovi test-vozači zvali Frankensteinova mlada, jerbo se zadnja vilica uvijala ko šiba
kad bi isporučavao svojih 80-etak konja, a da ne govorimo o prednjoj kočnici pri 200 km/h!
Da sumiram, sve to bu sjelo kod kineza na mjesto, no brend se stvara dugo, kroz natjecanja,
razno razne makinacije, tzv. lobiranja i tako to!
I za kraj: u garaži nam stoji jedan bmw r 75/6 iz 1975. g. koji će nas sve, skupa sa mnom i našim motorima
japanskim, mačkožderskim, žabarskim i injim nadživjeti, jer kako je rekao jedan mali u domu gdje radim:
-što ćeš ti kad bude smak svijeta ?
- u Njemačku! :grin:
 
Ja bi rekao 100 ljidi 100 misljenja, 100 ž........,da ne duzim. Nije problem u Kineskoj kvaliteti, vec u nama. Nemozes ocekivati ekstra kvalitetu za vrlo malo novaca. Osobno imam uz Japanca i kineza, a kineza sam kupio iz razloga da zena nauci voziti - malo ulaganje i jeftini popravci nastali od pocetnickih kiksova. Kad smo ga kupovali bili smo svjesni lose plastike, lose krajnje obrade i sl. Uglavnom dok ima kupaca bit ce i takve robe. Medutim zalosno je sto je kod nas unisteno apsolutno sve sto je vrijedilo od industrije, a uz to dozvoljavaju uvoz svega i svacega bez kontrole kvalitete.
 
Dali je netko probao na svom ZS 200GY-2 povisiti zadnji kraj, ja imam u planu postaviti veći amrotizer volio bih ga podići 15 tak centimetara, (zna li netko točnu dužinu orginalnog zadnjeg amortizera)
 
aerorihr said:
Nije tema, ali nekako čudno se osjećaš kada vidiš da ti ljudi tamo po tim čudnim (za naše uvjete čudnim) tvornicama i pogonima cijene tvoje mišljenje i jednostavno te dočekaju sa smiješkom na licu.

U takvom okruženju nije sramota pitati, pokazati da nešto ne znaš, a sa druge strane briljirati u svojem području, zašto briljirati? Jer si siguran da kada pokažeš da si stručnjak nećeš kao kod nas dobiti veći stol u uredu, ali iz samo jednog razloga, a taj je da ti stane više spisa i da dobiješ više posla kako bi se tvoji kolege i kolegice mogle više šetati gradom.

Obišao sam jedan polytechnic institut tehnologije, pa tamo budući ing. imaju na fakultetu svoju tvornicu u kojoj izrađuju određene stvari, kompletno ispitivanje materijala, proizvoda, ma sve se vrši tamo i to samu u cilju edukacije, usavršavanja i ostaloga.

Moj zaključak je bio da sam tih 20 dana izašao iz svoje svakodnevnice, puno naučio, vidio kako je biti cijenjen jer se napokon vrednuje tvoje znanje, sposobnost i edukacija i … i vratio se nazad u HR, zaključio da me ovdje gaze svakojaki nisko obrazovani i politikom navođeni tipovi (neki i nisu, nego ih vodi neka čudna nesposobna glava) te odlučio da ukoliko skupim hrabrosti ODLAZIM.

Sa svojom VSS stručnom spremom, 29 godina u guzici, hrpom certifikata, diploma, edukacijama i ostalim glupostima tu sam na plaći ispod 1000€ (sada će se naći neki koji će reći pa budi zadovoljan, bla bla … kažem Vam na ovo, suck my d1ck, Vi budite zadovoljni što ja radim za Vas papci jedni jer odlazim) … sada kada sam zagrijao tipkovnicu pokazao koliko sam jak preko monitora odo se sakriti u mišju rupu i tražiti svoju muškost, a do tada Vas pozdravljam u nadi da ćemo svi jednom imati muda i napraviti ono što želimo … NORMALNO ŽIVJETI.

Pusa od Aera

U Kini sam stvarno cesto tokom zadnjih 10 god. i vjeruj mi kad kazes ''NORMALNO ZIVJETI'' jasno mi je da nisi vidio ni K od Kine.
Ne znam da li pod tim smatras ljude koji rade po cijele dane za 1 dolar dnevno?
Jesi li u Kini udahnuo cisti zrak? Pa od onog smoga ne mozes zivjeti.
Uglavnom, samo naprijed, pakuj se i seli  (y)

Sto se tice kvalitete njihovog proizvoda sve je vec receno i pametnome dovoljno!
 
2 Aero:

Citao sam ponovo tvoje postove i nadam se da se salis!

Ekipa oprostite na OT
 
moje iskustvo sa kinom i kineskim stvarima :misli:.svidja mi se a pogotovo kineskinje :mrgreen:.prosa desetak obalnih gradova i to par puta.jednm prilikom iznajmija kafic sa svim kurabama samo za sebe :mrgreen:. e sad malo o njihovim proizvodima.nije motor nego dvd player marke sonyi.valjda su japanci kopirali kineze jer je ovaj radija kao singerica nekih 7 godina.toliko mi je dobar bija da sam ga mora donit doma a nije bilo formata koji nije otvara.a cijena od 5 e je smisna.ostale stvari necu ni nabrajat jer vecina sta sam uzea je bila dobra osim satova koji su u sebi imali plasticni mehanizam pa bi se izlizalo sve i presta bi radit.srica da sam kupija satova od sake do lakta i to od rolexa pa dalje :mrgreen: