Kineski motori - HALO ??? !!!

MS051 said:
2 Aero:

Citao sam ponovo tvoje postove i nadam se da se salis!

Ekipa oprostite na OT

baš sam se tih postova sjetio neki dan kad je na vijestima bilo ono pismo od šljakera iz nekog "radnog logora" na sjeveru Kine koje su našli u nekom pakovanju proizvoda.

ako je netko propustio, uvjeti su im otprilike kao kod Staljina, samo kaj im nije tak zima. nisam nikad bio u Kini, ali nije teško shvatiti da strenđeri ne mogu otići kamo god hoće, nego idu tamo kamo im dozvole
 
Tekst iz oglasa:

"Izniman Enduro motocikl
Puno snage, svestran ovjes i izvrsna upravljivost, to su odlike koje krase naš najnoviji model.
TEREN 400RS je jednostavno motor koji će vas ugodno iznenaditi i izmamiti osmjeh na lice već nakon prve vožnje. Moderan dizajn koji poklanja pozornost na detalje je impresivan.
Njegov tekućinom hlađeni, četverotaktni, agregat od 30ks i 400cc radi glatko, lako ga je kontrolirati čak i kada ste umorni što će znalci sigurno znati cijeniti. Stražnja vilica od lijevanog aluminija je velikog promjera isto kao i prednja što dovodi do smanjenja uvijanja prilikom vožnje, dok centralni stražnji amortizer radi dobro u širokom rasponu enduro uvjeta. Rukovanje je svježe i precizno, skretanje oštro a uskost motora čini ga strojem bez loših navika. Ukratko ovo je motocikl koji vam može pomoći ostvariti svoj puni potencijal kao enduro vozača.
"


Stroj bez loših navika  :LOL: :LOL: :LOL:  :lolcry: :lolcry: :lolcry:  koji tekst :lolcry: :lolcry:
 
Daleko od toga da kosooki nemaju tehnologiju i mogucnosti za napraviti motocikl. Imaju oni i mozgova za to. Kupe par razlicitih japanaca, malo italijana i jednog nijemca, sve to rastave u sastavne dijelove, i naprave kopiju. Na prvi pogled ce biti to makina samo takva. Ali sa puno mana. Jeftini materijal, nemaju iskustva u takvim stvarima, i sto je najgore od svega, jeftina nekvalifikovana radna snaga, koja ne zna niti napisati rijec kvalitet ili kontrola.
Ne sumnjam da ce jednog dana izbaciti nesto sto je konkurentno na svjetskom trzistu, ali do toga ce proci puno puno vremena. 
 
MS051 procitaj ponovno i ponovno i ako ti jos nije jasno procitaj opet par puta ... jer jednostavno ti zakljucivanje ne ide ...

NORMALNO zivjeti ... referirao sam se na nesto drugo, ali ako procitas dovoljno puta (normalnom, racionalnom i sposobnom zakljucivanja dovoljno jednom) onda ces shvatiti ...

ako ni tada ti ne bude jasno ... onda nema pomoci ...

Pusa
 
aerorihr said:
Sa svojom VSS stručnom spremom, 29 godina u guzici, hrpom certifikata, diploma, edukacijama i ostalim glupostima tu sam na plaći ispod 1000€ (sada će se naći neki koji će reći pa budi zadovoljan, bla bla … kažem Vam na ovo, suck my d1ck, Vi budite zadovoljni što ja radim za Vas papci jedni jer odlazim) …

Pa uz sve ovo boldano, pokreni vlastiti biznis i nemoj biti na plaći ispod 1000 EUR.... (y)
 
MS051 said:
...
Sto se tice kvalitete njihovog proizvoda sve je vec receno i pametnome dovoljno!

isto su govorili za japansku, korejsku, tajvansku kvalitetu, istina da kinezima treba malo duže...  :wink:
 
sreca pa nema nekih slicnih detalja sa pojedinim motorima. Top, koferi, rucke ............
 
dar2 said:
Glavno da ide a pokazali su se kao dobri . :021: (y)
Ma logicno je da ce ici. Pitanje je kako dugo ce predstavljati zadovoljstvo. Cisti sumnjam da ce ikad dostici predjene km , i takvu pouzdanost u tehniku kao recimo jedna CBR.
S druge strane firma je poznata po cetverotockasima a ne po dvotockasima. Ali sto se tice optike je sasvim ok.
Tek kad vidim da ga the doctor tjera onda znam da je OK , a do tada samo lijepa prezentacija