koža ili gore-tex?

IMHO:

Goretex - nepromociv, super za kisu, kao sto i drugi vele vise za gradsku voznju...tesko ga je cistiti od musica i drugih sranja a nije ga preporucljivo bas precesto prati u perilici, na vecim brznima premekan tj. lamace

Koza - ugodnija u voznji (pogotovo brzoj), bolje prijanja uz tijelo, musice lagano skines mokrom spuzvicom...nije za kisu, vruce u njoj na ljetnim vrucinama
 
Proale godine nosio sam goretex. Na autoputu mi je uletio ruksak u zadnji kotac i zblokirao ga. Guma je eksplodirala od trenja i klizio sam po alfaltu dobrih >250 m. Goretex jakna je imala sve moguce zastite, koje su, nazalost :( , bile iscupane od struganja po asfaltu, i ledja su ostala bez ikakve zastite. :chainsaw:
Prosla je godina dana, a ledja jos nisu zarasla..... :bonk:

Da sam imao koznu jaknu vjerojatno ne bih imao niti ogrebotinu... :misli:
 
Cigla said:
IMHO:

Goretex - nepromociv, super za kisu, kao sto i drugi vele vise za gradsku voznju...tesko ga je cistiti od musica...

A sad paz'te kombinaciju: gore-tex (spyke) jakna i to onako neka svijetlo bež boja. Svako skidanje jakne poslije vožnje - packe od prstiju. Kukci naprave takve fleke da nakon vožnje izgledam ko dijete cvijeća. Pa gdje mi je bila pamet? A samo sam htio bit uočljiv u prometu... :shock:
 
Imam hlače i jaknu od goretexa i jako sam zadovoljan, na autocesti zategnem rukave iznad nadlaktice, sturk je na gumu i nema nikakvog napuhavanja. O kiši nemoram ni trošiti riječi.
 
Koza je BOG! Tko se ne moze odluciti, POLO ima jakne u kombinaciji koza-tekstil... Ja sam narucio jednu takvu za ljeto, pa budemo vidjeli kako se pokaze...
 
Dok vi tako o koži i goretexu, ja vidio danas kombinaciju snova. Lik na novom fazeru 600 na semaforu u Savskoj (Zgb) u krasnom skupocjenom odijelu, pasent kravatica i ulaštene plesne cipelice. Na glavi, sve po pe-esu, kaciga sa zatamnjenim vizirom.
Ajde priznajte fazeraši, tko to od vas ovdje glumi mangupa i buntovnika a ustvari je fin dečko i uz to "odlikaš".
 
KtmDuke said:
uzmi i jedno i drugo pa kombiniraj... :wink:[/q
uote]
daj mi lovu, idem odma po kožni kombinezon, a usput ću kupit i gore tex jaknu i hlače :p
 
Ja bi rađe kožu ali ako misliš jahat i dalje na svojoj pili onda ti koža i nije pod must have, jedino je dobra investicija kad prijeđeš na nešto jače pa da nemoraš mijenjat i opremu. Ja sam se zapalio isto kupit si neku dobru kožnu jaknu al mi malo glupo imat jaknu koja košta ko pol motora koji vozim
 
@nte said:
prednosti i mane jednog i drugog? ako uopće postoje...
ovako...najveći kriterij ti je motor na kojem se voziš...ak voziš bilo što osim R-a koji ide preko 200...gore-tex je odličan izbor...a ak voziš R-a...koža majka...
Naravno...ne moraš ni na r-u imat kožu ak se ne voziš preko 150 i ak samo lagano krstariš...

npr.
nedavno je stric na ZX9r probo kak funkcionira friško nabavljena lagana ljetna jakna...kaže da je do 150 ok...a onda mu se samo podigla onak ko majica...unatoč tome što je stegnuo one čičke oko pasa...
možd bi se u kombinacij sa hlačama drugačije ponašala....

također...postoje vrlo kvalitetni kombinezoni od klokanove kože koji se s vremenom prilagođavaju obliku tijela i načinu na koji vozač sijedi na motoru
al to se ne isplati ak nisi relativno često na stazi ili na nekim vangradskim cestama koje poznaš ko svoju sobu...

koža košta...ali...mislim da ti je post sa padom na autocesti sve rekao...


:mrgreen: