koža ili gore-tex?

maverick said:
Guma je eksplodirala od trenja i klizio sam po alfaltu dobrih >250 m.

:shock: :shock: ......250m je četvrt kilometra...........pa nismo v bertiji, ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
8) Mislim da i tip motora treba imati udio u odluci.Mislim da nekom R-u i nije baš primjeren goretex...Imam jaknu i hlače IXS od materijala koji su u kategoriji goretexa i ima ih sa svim protektorima sedam vrsta(sa deklaracijama).Nemam riječi pokude,samo hvale.Još mi nije bilo hladno,iako sam se par puta vozio pri niskim temperaturama,a u ljeti u vožnji nema vrućine.Mnogobrojni umeci se skidaju,a "kišnjak"je suvišan.Nije jeftina,ali vrijedi. :)
 
Depp said:
8) Mislim da i tip motora treba imati udio u odluci.Mislim da nekom R-u i nije baš primjeren goretex...Imam jaknu i hlače IXS od materijala koji su u kategoriji goretexa i ima ih sa svim protektorima sedam vrsta(sa deklaracijama).Nemam riječi pokude,samo hvale.Još mi nije bilo hladno,iako sam se par puta vozio pri niskim temperaturama,a u ljeti u vožnji nema vrućine.Mnogobrojni umeci se skidaju,a "kišnjak"je suvišan.Nije jeftina,ali vrijedi. :)
Slicnog misljenja i iskustva sam i ja .Sta ce koza na enduro motoru
 
demza said:
Jel ima taj kombi od klokana i tobolac? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ma ja mislim da teb ne treba taj od klokanove kože...pa...ak ti ne treba...neću te zamarat suvišnim odgovorima...
nego...da i tebi jedan savijet dam...
po tvojim postovima i po stilu vožnje bajka...mislim da bi tebi odgovarao nekakav od kože od jazavca...onak...osjećao bi se ko u svojoj koži...
i da...ima i onu prugu na leđima...ma ko pravi jazavac... :mrgreen:
 
Dal zna netko dobrog, al jako dobrog kožara koji bi mi mogao napraviti neke modifikacije na novoj kožnoj jakni? Mora imat smisla za estetiku, krojenje i da ebeno dobro i kvalitetno to sašije.

Danke!
 
nemam iskustva sa koznjacima, ali goretex me ljeti ne grije precerano(maknem postavu) a zimi je dobro topao.. dainese goretex jakna. ima odlicne stitnike za ne daj Boze, a i jebacki svijetli uvece od pozadi ;)
 
vecicrnogorac said:
nemam iskustva sa koznjacima, ali goretex me ljeti ne grije precerano(maknem postavu) a zimi je dobro topao.. dainese goretex jakna. ima odlicne stitnike za ne daj Boze, a i jebacki svijetli uvece od pozadi ;)

danas mi je arlen ness prosao svojevrsan "toplinski test"

tko kaze da je u kozi vruce taj ne prelazi brzinu od 50km/h
 
Julius said:
Dal zna netko dobrog, al jako dobrog kožara koji bi mi mogao napraviti neke modifikacije na novoj kožnoj jakni? Mora imat smisla za estetiku, krojenje i da ebeno dobro i kvalitetno to sašije.

Danke!
Bio je a mislim da je još uvjek lik na poćetku Tkalće. Mislim da mu je
Javornik ime. Znam da je bil zakon za kožne jakne. Mogel si narućit
kakvu si htel, birat cifove kakve si htel i tak.
Ak sam kaj pomogel. :wink:
 
Iznogud said:
Bio je a mislim da je još uvjek lik na poćetku Tkalće. Mislim da mu je
Javornik ime. Znam da je bil zakon za kožne jakne. Mogel si narućit
kakvu si htel, birat cifove kakve si htel i tak.
Ak sam kaj pomogel. :wink:

Mislim da znam na kaj misliš, ak je to odma uz onu pekaru na čošku.
Bum pogledal tam!

Tenk juri veliku mačku! :mrgreen:

Ma trebal bi malo strukirat jaknu jer mi je baš u predjelu trbuha preširoka! :shock: :mrgreen:
Ramena, ruke, prsa i srtuk, sve je ok, aman taman, ali u sredini je preširoko i onda mi je kod jačeg vjetra neugodna, a zajedno s tim nesigurna...
To je možda malo veći zahvat, pa bi ga trebalo jako dobro napraviti i vizualno i "tehnički" jer nedaj bože da se u slučaju nekog pada raspadne!
 
Julius said:
Ma trebal bi malo strukirat jaknu jer mi je baš u predjelu trbuha preširoka! :shock: :mrgreen:

to su ti ostavili prostora za kad se najedes pecenke i janjetine i sve zalijes pivom

ili ti drzis dijetu pa ti ne treba?
 
kaj ne prestaje goretex biti vodootporan nakon sto se opere na malo grublji nacin (vešmašina)?

imam iskustva tak da znam da je to istina, ali zanima me dal postoji neki koji nije tako osjetljiv!

inace sam probao koznu jaknu sada po ovoj paklenoj vrucini i sjebano kad stanes sa obje, kozna je ugodnija pri brzini vec od 120, a goretex je bolji za grad, ipak je malo udobniji, nekima se to svidja nekima ne...

još jedan glas za goretex :cool: :cool: :cool:
:cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
:cool: :cool: :cool: :cool:
:cool: :cool: :cool:
:cool: :cool:
:cool:
:mrgreen:
 
yamadado said:
kaj ne prestaje goretex biti vodootporan nakon sto se opere na malo grublji nacin (vešmašina)?

imam iskustva tak da znam da je to istina, ali zanima me dal postoji neki koji nije tako osjetljiv!
:

Prestaje. Zato se i ne pere u vešmašini. Tj, ono kaj ga ubije je ustvari omekšivač koji ga učini propusnim na vodu.
 
yamadado said:
kaj ne prestaje goretex biti vodootporan nakon sto se opere na malo grublji nacin (vešmašina)?

ne smije se prati u ves masini, sto zbog deterdzenta, sto zbog tumbanja koje poremeti strukturu tkanine

gore-tex je struktuiran tako da ima jednake pore cijelom svojom povrsinom koje ne propustaju vodu unutra, a propustaju isparavanja prema van

znaci da su pore tolike velicine da ne mogu propusiti "molekule" vode

a ak operes u ves masini, onda ti vise pore nisu istih velicina, a obicna jeans jakna postane funkcionalnija...
 
ja sam svoju dainese jaknu istusirao u kadi, namocio sa malo deterdjenta i omeksivaca i isprao. rezultat, fino mirisi, nije super oprana, al kaj, cisca je nego prije....
 
Kad sam prije 2 tjedna bio u Louisu uzeo sam neki poseban deterđent za pranje goretexa, conudure i slicnih materijala, a u kompletu sam dobio i sprej za impregnaciju, sve zajedno za 14 eura i s tim se može prat u vešmašini na 30 stupnjeva bez beda.