Koliko je stvarna prijeđena kilometraža motora u oglasnicima

Status
Not open for further replies.
Gledam motore po oglasnicima i uvidio sam se se prijeđena kilometraža vrti između 20000 i 30000 kilometara bez obzira na godište s tim da neki imaju i manju kilometražu npr. 12000 km i već je mijenjao lanac i lančanike ,,,,što mislim da je stvarno pre rano ,,,pa da ne znam kako da voziš ,,,te da nisi ni jednom oprao niti  podmazao lanac morao bi prijeći znatno više kilometara u nekim normalnim uvjetima korištenja ,,,,pa sam mišljenja da ta navedena kilometraža nije ni približno istinita jer same slike motora i ono što su njihovi vlasnici ili opunomoćnici  naveli ukazuje na suprotno , a o servisnoj da ni ne spominjem jer ni oni sami ne znaju koji su vlasnici po redu ,,,i onda kada netko navede da mu motor ima 50000 i više tisuća kilometara sa urednim održavanjem,,,, koje ne mora biti u ovlaštenom servisu ,,,nitko ni da ga nazove ili ako ga nazove prvo pitanje je kako motor ima toliko puno kilometara, a stanje motora je doslovno kao novo samo što piše na km/h 50000 i više tisuća kilometara
Osobno bi se radije odlučio za motor sa znatno više kilometara koji je uredno održavan nego za neki koji ima 15000-20000 kilometara , a ne posjeduje ama baš ništa od motora osim vlasničke ili punomoći ,a na oko vidiš da je potrošen na nizu detalja
 
Pametno razmišljaš (y), ali to ti je tako, kupac voli da ga se laže :misli: :LOL:.
 
Zog said:
Pametno razmišljaš (y), ali to ti je tako, kupac voli da ga se laže :misli: :LOL:.

Misliš kao i žene :možeš reći samo što one žele čuti i to je onda tako i nikako drukčije (šala mala,,,vald me neću sad žene razapeti )


 
Ako na oko vidiš da je potrošen, okreneš se i ideš dalje.
Pa ne tira te žena da ga kupiš.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
neki ljudi i nakovanj strgaju ... tak da je ta kiloetraža samo jedan od detalja ...
 
Zog said:
Pametno razmišljaš (y), ali to ti je tako, kupac voli da ga se laže :misli: :LOL:.

Ma nema više jelena,,,, i kad netko kupuje neki motor uvijek se povede netkoga tko ima iskustva ,,,,ili se malo raspita o motoru po forumima,,,i vrlo se brzo dobije krvna slika o onome što imaš namjeru kupiti ,,,,barem danas to nije problem kod nas jer uvijek netko nekoga zana ili pozna
 
Shepa said:
Ako na oko vidiš da je potrošen, okreneš se i ideš dalje.
Pa ne tira te žena da ga kupiš.
Ma mislio sam na kupca da vole čuti sve naj ljepše o motoru od strane prodavača kao žene kad im djeliš komplimente (y)
Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Sve ok, nisi ti mene razumija. :wink:


Anyway, normalno je da ljudi vraćaju kilometre, jer tako dižu cijenu motora, pa onda kad im kreneš ukazivat na nedostatke, malo pomalo dodju na cijenu koju su u startu zamislili, a i ti budeš sretan jer si ka fol "uštedija" cjenkajući se.

Svi sretni i zadovoljni!

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Meni jos uvijek nije jasno zasto se na tehnickom ne upisuje kilometraza kao na autima. A ironija je da me ispitivac uvijek pita da mu pokazem kilometrazu koju poslije kupac ne moze kod njih provjerit kao sto se moze za aute.
Znam da se time nebi ocistilo zito od kukolja, al bi se situacija barem malo promijenila na bolje.

A druga varijanta je kontaktirat servis gdje je motor odrzavan jer tamo se kilometraza upisuje, barem je u KMSu tako. E sad, o postenju servisa nebi jer sve je moguce, al eto, i to je opcija....
 
Mozda ovi sa 12000 km mjenjaju lanac jer je zahrđao  :mrgreen:

A ponekad ti sacuvani forumski primjerci ispadnu losiji nego od tamo nekog baje koji je "ubio" motor jer ga je netko vidio da se 5 puta vozio na zadnjem, a i jednom mu je uletio u blokadu....a tek koliko puta ga je kisa oprala  :mrgreen:  Vjerujem samo svojim ocima i instinktu  :wink:
 
Shepa said:
Sve ok, nisi ti mene razumija. :wink:


Anyway, normalno je da ljudi vraćaju kilometre, jer tako dižu cijenu motora, pa onda kad im kreneš ukazivat na nedostatke, malo pomalo dodju na cijenu koju su u startu zamislili, a i ti budeš sretan jer si ka fol "uštedija" cjenkajući se.

Svi sretni i zadovoljni!

Ma razumio sam te ja i slazem se s tobom (y)
Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Shepa said:
Sve ok, nisi ti mene razumija. :wink:


Anyway, normalno je da ljudi vraćaju kilometre, jer tako dižu cijenu motora, pa onda kad im kreneš ukazivat na nedostatke, malo pomalo dodju na cijenu koju su u startu zamislili, a i ti budeš sretan jer si ka fol "uštedija" cjenkajući se.

Svi sretni i zadovoljni!

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone




hehh...
dakle, vraćanje kilometraže je na obostranu korist i poželjno je prije svake prodaje to napraviti kako zbog sebe, tako i zbog kupca da i on na kraju bude sretniji  :LOL: :LOL:

kako na autima, tako i na motorima vraćanje kilometraže je nažalost kod nas još uvijek kao neka normalna stvar i toga su valjda danas svi svjesni, a da kupci vole da im se pričaju bajke i to je točno i to prolazi.
čovjek koji iskreno kaže sve što je bilo sa vozilom koje prodaje, sve prednosti i sve mane, teško će prodati to svoje vozilo iako bi kupac u tom trenutku bio potpuno informiran o stanju vozila koje kupuje i to iz prve ruke.
nažalost situacija je takva kakva je i ljudi: prilagodite se, snađite se i budite oprezni!
 
Pa svakom ko prodaje je u interesu da proda za sto bolju cijenu i nitko ga ne prosiljava da ti mora sve rec, pa onda normalno da ti i ne kaze, vec ko kupac moras se dobrano potrudit da uvidis kakve nedostatke, sto nazalost uglavnom uvidis kad je vec kasno.
 
drazan zovko said:
Ma nema više jelena,,,, i kad netko kupuje neki motor uvijek se povede netkoga tko ima iskustva ,,,,ili se malo raspita o motoru po forumima,,,i vrlo se brzo dobije krvna slika o onome što imaš namjeru kupiti ,,,,barem danas to nije problem kod nas jer uvijek netko nekoga zana ili pozna

I onda dobiješ info koje nemaju veze s istinom. Ako se poznaju dobro onda će ga nahvalit na neviđeno, a ako je neki viđeniji motor iz istog sela onda će ga sigurno pratiti priča o tri totalke, kasku... Po meni kilometraža nije zapravo neki krucijalni faktor jer u pravilu, čim vidiš motor znaš otprlike kakvo je stanje odnosno kad vidiš sklepano smeće onda je kilometraža najmanji problem. :mrgreen:
 
Ne bi bilo loše da v motore ugrade tahograf  :mrgreen: I nema muljanja sa kilometražom...čak ni krajna brzina  :troll:  :pandur:
 
Kod mene se trenutno prodaje zzr 250 1994 god sa stvarnom km od 15 500 km , motor izgleda ko nov , obraz mi je važniji od bilo kakvog novca
 
crna71 said:
Kod mene se trenutno prodaje zzr 250 1994 god sa stvarnom km od 15 500 km , motor izgleda ko nov , obraz mi je važniji od bilo kakvog novca

Na žalost sve je manje osoba kao što si ti  (y)
 
imam prijatelja i ode on kupit motor, jedan ima nekih 35000 40000 tisuća km ali isfašan ovdje ondje ajmo dalje ,drugi na oko bombona nema po njemu packe al ima 70000 75000 km istih su godina tamo oko 97 godine, da bi na kraju kupio ovog od 70000 i poslije sjedimo kaze ma ja bi volio da mu je vratio ono 20000 30000 ljepši je osjećaj :mrgreen: :mrgreen:
 
Zapravo ironija je to da je toliko motocikala sa rušanom kilometražom po našim oglasnicima da ovi sa stvarnom i realnom kilometražom svome godištu 'strše' i izgledaju kao izuzetci..
Meni osobno je kilometraža sporedna stvar, jer ako je prijašnji vlasnik imao novca i vremena da sa motociklom u recimo 2-3 godine napravi 30t + km onda nesumnjam da nije štedio na njegovom servisiranju i održavanju! Bitno mi je kako taj motocikl izgleda, a donekle i kakav dojam ostavlja prijašnji vlasnik..
 
Status
Not open for further replies.