Koliko je stvarna prijeđena kilometraža motora u oglasnicima

Status
Not open for further replies.
Nintendo said:
Zapravo ironija je to da je toliko motocikala sa rušanom kilometražom po našim oglasnicima da ovi sa stvarnom i realnom kilometražom svome godištu 'strše' i izgledaju kao izuzetci..
Meni osobno je kilometraža sporedna stvar, jer ako je prijašnji vlasnik imao novca i vremena da sa motociklom u recimo 2-3 godine napravi 30t + km onda nesumnjam da nije štedio na njegovom servisiranju i održavanju! Bitno mi je kako taj motocikl izgleda, a donekle i kakav dojam ostavlja prijašnji vlasnik..
To je to. Na kraju krajeva, šta je jednom modernom motoru učinit 50-60 hilja, pa i više... P. Dim.


©
 
Kilometraža na motoru je samo jedna od informacija koju ti vlasnik pruži, a uzimaš je s rezervom kao i sve ostalo. Ako poslije temeljitog pregleda sve štima onda nije niti bitno kolika je kilometraža a vjerojatnost da je točna se povećava.
Raspitivanje po forumu ili po susjedstvu ili od poznanika je po meni čisti promašaj jer su ljudi subjektivni i svi drugačije doživljavaju istu stvar, primjerice ako imaš otvoren auspuh svi susjedi govore da divljaš s motorom čim staviš db kiler svi primjećuju da "pametnije voziš, da ti došlo iz dupeta u glavu....."

Uglavnom znakove istrošenosti je jako teško prikriti, a ako ti paše ono što vidiš onda kupiš, garancija nema  jer se kvar može dogoditi i novom motoru.
 
3alfa3 said:
Meni jos uvijek nije jasno zasto se na tehnickom ne upisuje kilometraza kao na autima. A ironija je da me ispitivac uvijek pita da mu pokazem kilometrazu koju poslije kupac ne moze kod njih provjerit kao sto se moze za aute.
Znam da se time nebi ocistilo zito od kukolja, al bi se situacija barem malo promijenila na bolje.

A druga varijanta je kontaktirat servis gdje je motor odrzavan jer tamo se kilometraza upisuje, barem je u KMSu tako. E sad, o postenju servisa nebi jer sve je moguce, al eto, i to je opcija....

Meni su upisivali kilometražu , tako sam i znala koliko sam prešla jer to ne pratim  :neznam:
 
ja bi volio da mu je vratio ono 20000 30000 ljepši je osjećaj
Šta ćemo kad smo takvi.. tražimo nešto što dobro izgleda, htjeli bi da sve štima, cijena da je prihvatljiva i da je kilometraža mala.
Sjećam se situacije od prije par godina, kupujem polovni auto i sve, al sve je super, čak je i kilometraža ajmo reć u skladu s godinama, i na kraju na pitanje dal je kilometraža skidana, kaže tip "hoćeš bit sretniji ako spustim kilometražu za 20000-ak km..". I šta reć.. da, bio bih sretniji, valjda, al ne znam zašto..
 
Prekjucer sam stavio jednu sliku na kojoj se vidi plava R1.
Aktuelna kilometraza na njemu je 168000 km.S Pepeom se vozim vec godinama i jako ga dobro poznajem. Ali talijan Pepe, s njom nije bio ni na jednom servisu. Sve radi sam, a masina ide kao luda.Ovo je samo jedan primjer da servisna knjizica nije toliko bitna.

Skoro sam kupio CBR-a sa 58000 km. Prije nego sto sam je uzeo otisao sam u hondin servis, i ljudi su mi isprintali sve sto je uradjeno na njoj u zadnjih 5 godina. Zadnji servis je bio 2009, na 57000 km, i stajao je 2200 SFr. Ono bi bilo idealno, da svako ima tu mogucnost prije nego kupi dvotockasa, ali na zalost realnost je drugacija.Ovo je drugi primjer koliko je servisna knjizica bitna jer nisam poznavao ni vlasnika ni motor. 
 
prije 2god prodao 9-ku sa 6500 km nitko nije vjerovao u km i nije dolazio gledat,slućajno prodan
prošle god prodao jedan motor 2004 sa 13tkm kad ga je tip vidio bez crtice nije vjerovao u km,mislim da još ni sad ne vjeruje. :mrgreen:

samo oću reć da ako nemožete sami ocjenit jesu li to ti km odite kupit novi.
 
Otvorio bih Goli otok prvo za pedere drugo za ove koji skidaju kilometražu...
 
nikad ne bih skinuo kilometražu ni na autu ni na motoru....auto još malo pa 300000km
i sa mojim održavanjem će još toliko.....
a moj mille ima 68000km i ide ko urica.......
normalno sve održavam sam...... :D
 
Direktor said:
Otvorio bih Goli otok prvo za pedere drugo za ove koji skidaju kilometražu...

brijem da se ovi prvi nebi ni bunili  :mrgreen:


 
Direktor said:
Otvorio bih Goli otok prvo za pedere drugo za ove koji skidaju kilometražu...
Za ove prve se slažem, a ovo drugo.. a šta ćeš kad raja traži manju kilometražu!
boyze said:
imam prijatelja i ode on kupit motor, jedan ima nekih 35000 40000 tisuća km ali isfašan ovdje ondje ajmo dalje ,drugi na oko bombona nema po njemu packe al ima 70000 75000 km istih su godina tamo oko 97 godine, da bi na kraju kupio ovog od 70000 i poslije sjedimo kaze ma ja bi volio da mu je vratio ono 20000 30000 ljepši je osjećaj :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen:
 
ma koga boli k.. za kilometrazu, to je psihicki faktor... ta urica ima smisla samo onom koj ga je kupio iz ducana poslje je to sve totalno nebitna stvar.....

imas oci, usi, ruke, noge, um pa gledaj, slusaj, osjecaj, razmisljaj.... koga boli k. dali ima 100t ili miljon... kako je Trigger rekao, I have same broom for 20 years already.... I have change only 17 new heads and 14 new handles.... it's brand new!  :mrgreen:
 
Cuj, nazalost u oglasnicima ima svega. Rizik uvijek postoji, i nije mali!
 
naravno da ima, jedini rizik je da platis previse  :mrgreen:

 
Što se tiče servisne knjižice, dobra je to stvar, al ni to nije sveto pismo...
Evo ja prvi servisiram auto u ovlašenom servisu, ali neke veće kvarove nema šanse.. Recimo, ne dam za glavčinu i ležaj 2000 kn, kad mogu proć ispod 1000 kn. Kočnice (diskovi i pločice) - ista priča. I sad neko gleda servisnu i misli se sve super, a ono pun auto dijelova koji nisu oriđiđi...
 
stari jos gore, danas servisnu mozes zapalit kod prodaje to nikog ko ima mozga ne interesira mada ajde kad bi ja znao da je stvarno servisiran tamo i kako treba po intervalima bi se dalo pretpostavit stvarnu km, mada vise odprilike...

ali okrutna istina je da ja mogu imat frenda koj ce mi za neku cifricu ispecatirat novu knjizicu sa cim ja god ocu  :mrgreen:

naravno da ne napominjem da u tom slucaju auto/motor sta vec servisa nije vidio ni S  :mrgreen:

isto tako to nemora nis znacit jer ima stvarno ljudi koji odrzavaju sve sami i na vrijeme i prije nekad i nepotrebno ali takvi i cijene aute do nebesa a dokazat nemozes da se bacis na jatagan, na prsa  :mrgreen:
 
kilometraža po dogovoru :mrgreen: :mrgreen:
u zamjeni više kilometara  :LOL:

ovaj moj kramp ima skoro 60.000km, a kako je krenulo okrenit će i stotku bez beda
ni na kraj pameti mi nije spuštati kilometražu jednog dana kad ako bude išao u prodaju/zamjenu
 
Status
Not open for further replies.