komunikacija za kacigu

Farba said:
FreedConn stigao i radi odlično. Clip mount montaža mi se baš ne sviđa pošto je donji dio kacige  zaobljen pa je intercom s gornje strane dosta odvojen.
U setu se dobije i nosač na ljepljenje.
Jel neko probao kako to drži? Malo me frka da ne odleti na većoj brzini (naked motor)

Koristim FredConn vec 2 godine (par stranica unazad sam pisao utiske), naked motor, nosac na lijepljenje, nikakvih problema - stoji k'o zasarafljen  (y) Bilo je i voznje po kisi, ali ljepilo nije popustilo
Sto se tice generalnog stanja komunikacije nakon 2 godine, manje-vise radi sve, ali se pocelo desavati da izgubi kontakt na mikrofonu/slusalicama pa nekad ne cujem suvozacicu sta prica ili obrnuto. Mrdnes malo konektor i sve proradi. Problem je ocito na oba uređaja, sumnjam na konektore. Rastavio sam ih i lemovi na zenskim konektorima (u intercomu) izgledaju dobro. Mozda je do muskih konektora na ozicenju, ali ne mogu da potvrdim jer se problem desava samo ponekad  :misli:
 
ja imam tour od cellularline http://www.interphone.com/it/prodotti/interfoni/interphone-tour/193883,
baterija traje pun kufer , deklarirano ima standby 1000 sati ili 20 sati govora  :shock: je kompaktibilan sa druge modele iz druge marke, vodootporan i lagan za montirat ne treba bušiti kacigu jer baza se ljepi sa naljepnica. Domet ima 1,5 km. Ima svoju aplikaciju na smartphone za podešavati svega i svačega.
 
Naručio FreedConn i to baš u vrijeme kad ne rade zbog kineske nove godine.
Navodno od sutra obrađuju sve narudžbe zaprimljene od 01.02. pa do danas.
Javim kada dođe i isprobam, ako sve bude kako se čini po iskustvima, bit će i za ženu jedan.
 
criiistian said:
ja imam tour od cellularline http://www.interphone.com/it/prodotti/interfoni/interphone-tour/193883,
baterija traje pun kufer , deklarirano ima standby 1000 sati ili 20 sati govora  :shock: je kompaktibilan sa druge modele iz druge marke, vodootporan i lagan za montirat ne treba bušiti kacigu jer baza se ljepi sa naljepnica. Domet ima 1,5 km. Ima svoju aplikaciju na smartphone za podešavati svega i svačega.
koja  je cijena komunikacije?
 
Ja sam mislio da je to dosta skuplje.
Ocekujemo vase utiske jef vjdim ima nas jos zainteresiranih za kupovinu.
Da li je senna onda toliko dobra kad kosta 1600 kn?
 
vlais ng said:
Ja sam mislio da je to dosta skuplje.
Ocekujemo vase utiske jef vjdim ima nas jos zainteresiranih za kupovinu.
Da li je senna onda toliko dobra kad kosta 1600 kn?

Vjerujem da u mnogim slučajevima pa tako i u ovom "Brand name" nosi više od 50% cijene.
Sigurno da postoji razlika u kvaliteti izrade,ali na kraju sve to dolazi iz kine.
 
pratit cu ovaj  FreedConn sto je ekipa kupovala pa cu se najvjerovatnije na njega odlučiti.

 
Ima li tko iskustva sa FreddConn T-Rex  komunikacijom??



Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
esso_sa said:
...ali se pocelo desavati da izgubi kontakt na mikrofonu/slusalicama pa nekad ne cujem suvozacicu sta prica ili obrnuto. Mrdnes malo konektor i sve proradi. Problem je ocito na oba uređaja, sumnjam na konektore. Rastavio sam ih i lemovi na zenskim konektorima (u intercomu) izgledaju dobro. Mozda je do muskih konektora na ozicenju, ali ne mogu da potvrdim jer se problem desava samo ponekad  :misli:

Već sam nekoliko puta pročita da se gubi kontakt od kabela kod kineskih komunikacija i da je problem šta je je kontakt sa donje strane uređaja pa ga ovratnik od jakete lako može rashebat. Još čekam lito da svoju upotrijebim, al mi se čini da mogu okrenit komunikaciju naopako. Svakako je dobro znat da se može lipit naljepnicama za kacigu ala gopro pa bi bilo dobro ako bi kabel bija dovoljno dug da se komunikacija postavi na viši položaj na kacigu kako ovratnik ne bi radija problem.
 
Cvitalo said:
Već sam nekoliko puta pročita da se gubi kontakt od kabela kod kineskih komunikacija i da je problem šta je je kontakt sa donje strane uređaja pa ga ovratnik od jakete lako može rashebat. Još čekam lito da svoju upotrijebim, al mi se čini da mogu okrenit komunikaciju naopako. Svakako je dobro znat da se može lipit naljepnicama za kacigu ala gopro pa bi bilo dobro ako bi kabel bija dovoljno dug da se komunikacija postavi na viši položaj na kacigu kako ovratnik ne bi radija problem.

Ne bi rekao da je do ovratnika jakne. Kabal i konektor su na donjem rubu kacige, ni blizu ovratnika. Prije ce biti da su se vremenom rasklimali od spustanja kacige na stol i tvrdu podlogu - tada se kaciga malo nasloni na konektor. Najgore je sto je jako tesko koji konektor je krivac. Da li je to ovaj na intercomu ili je na ozicenju od mikrofona/slusalica...
 
Ako mogu nekome pomoći sa odabirom jeftinije komunikacije...

Imam Freedconn COLO-RC+L3...
Praktično je što ima daljinski za volan, pa se ne trebaju tražiti tipke na kacigi.
Nisam uparivao sa drugim komunikacijama, pa ne mogu reći kakva je kvaliteta signala, domet itd.
Što se tiče razgovora u vožnji, to radi odlično, slušanje glazbe isto tako iako bi zvučnici mogli biti malo bolji.
Cijena 450kn, plus carina (ne sjećam se koliko)...

Sum sumarum, zadovoljan sam uloženim-dobivenim. (y)
 
Cvitalo said:
Već sam nekoliko puta pročita da se gubi kontakt od kabela kod kineskih komunikacija i da je problem šta je je kontakt sa donje strane uređaja pa ga ovratnik od jakete lako može rashebat. Još čekam lito da svoju upotrijebim, al mi se čini da mogu okrenit komunikaciju naopako. Svakako je dobro znat da se može lipit naljepnicama za kacigu ala gopro pa bi bilo dobro ako bi kabel bija dovoljno dug da se komunikacija postavi na viši položaj na kacigu kako ovratnik ne bi radija problem.
kod mene je kabl dovoljno dug i uredaj nije ni blizu da bi zapinjao za jaknu ali vjerujem da se konektori mogu ostetiti ako se 2 kacige ostavljaju u jednom koferu. Ja imam kofer od 53L i potrebno je kacige okrenuti na bok, samo tako ih mogu postaviti da nije pritisak na uredaj/konektor. Ako se vidi da je pritisak na konektor dok je kaciga negdje odlozena, najlakse je samo iskopcati žicu.
esso_sa said:
Ne bi rekao da je do ovratnika jakne. Kabal i konektor su na donjem rubu kacige, ni blizu ovratnika. Prije ce biti da su se vremenom rasklimali od spustanja kacige na stol i tvrdu podlogu - tada se kaciga malo nasloni na konektor. Najgore je sto je jako tesko koji konektor je krivac. Da li je to ovaj na intercomu ili je na ozicenju od mikrofona/slusalica...
(y)
jucer se opet malo vozikao pa samo da napomenem, nastavak na onaj moj komentar od prije neki dan.  Ako slusam radio a netko me nazove na mobitel, ja se javim,nakon razgovora me automatski vraca na radio. (y)
 
Jas said:
Ako mogu nekome pomoći sa odabirom jeftinije komunikacije...

Imam Freedconn COLO-RC+L3...
Praktično je što ima daljinski za volan, pa se ne trebaju tražiti tipke na kacigi.
Nisam uparivao sa drugim komunikacijama, pa ne mogu reći kakva je kvaliteta signala, domet itd.
Što se tiče razgovora u vožnji, to radi odlično, slušanje glazbe isto tako iako bi zvučnici mogli biti malo bolji.
Cijena 450kn, plus carina (ne sjećam se koliko)...

Sum sumarum, zadovoljan sam uloženim-dobivenim. (y)

Da li Freedconn COLO ima FM radio? U opisu na AliExpresu piše da ima a u nekoj usporednoj tabeli Freedconnovih komunikacija piše da nema.
 
Thx. To mi je bitan podatak.
Radi onog remotea na volanu i malih dimenzija samog uređaja, za mene je Colo najbolji izbor.
 
Je, istina, najmanje strši iz kacige, a meni je i najprihvatljiviji dizajnom. Na botune se lako navikneš.