komunikacija za kacigu

biker4life said:
Kako ste zadovoljni sa CARDO komunikacijama?

npr. https://www.cardosystems.com/products/devices/freecom-2-plus/

Ja imam tu komunikaciju i baš sam zadovoljan. Prije sam i mao neku kinesku i od kad koristim cardo živi preporod.
Baterija duže traje, skroz smanjuje šum vjetra u kacigi, i na većim brzinama se da još uvijek stigne normalno razgovarati.
Jedino jedna stvar koja me malo nervira je ta da kad puštaš muziku u kacigi treba joj par sekundi da prebaci na razgovor tako da se zna par riječi izgubit.
 
sorac said:
Ja imam tu komunikaciju i baš sam zadovoljan. Prije sam i mao neku kinesku i od kad koristim cardo živi preporod.
Baterija duže traje, skroz smanjuje šum vjetra u kacigi, i na većim brzinama se da još uvijek stigne normalno razgovarati.
Jedino jedna stvar koja me malo nervira je ta da kad puštaš muziku u kacigi treba joj par sekundi da prebaci na razgovor tako da se zna par riječi izgubit.

Hvala na informaciji. (y)
 
Stigao FreedConn u roku od 10 dana od kada sam dobio obavijest da je poslan. Isprobao za sada samo u kuci, zvuk odlican, cak u pozivu bio preglasan, radio hvata samo jace frekfencije ali to me ne smeta.
Prebacuje brzo sa poziva na radio opet.
Ja zadovoljan (y)
 
dane2606 said:
Stigao FreedConn u roku od 10 dana od kada sam dobio obavijest da je poslan. Isprobao za sada samo u kuci, zvuk odlican, cak u pozivu bio preglasan, radio hvata samo jace frekfencije ali to me ne smeta.
Prebacuje brzo sa poziva na radio opet.
Ja zadovoljan (y)
Ajd, pliz, link gdje si kupio.
 
Weller said:
Ajd, pliz, link gdje si kupio.

https://www.aliexpress.com/item/2016-New-Version-TCOM-SC-Bluetooth-Motorcycle-Interphone-Headset-Helmet-Intercom-LCD-Screen-with-FM-Radio/32674456106.html?spm=2114.search0604.3.20.6d8e1c7dsiZZbZ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10307_10820_10301_10821_10303_537_536_10902,searchweb201603_35,ppcSwitch_0&algo_expid=b8dcd1e6-c964-4e39-9efd-52e76b724364-5&algo_pvid=b8dcd1e6-c964-4e39-9efd-52e76b724364
(y)
 
moze prijedlog/savijet...imam HJC IS17 i nema sanse da mi slusalice od interkoma stanu unutra.. nemogu cak ni obicne slusalice od moba staviti (iscupa mi slusalicu il uho dok stavljam).
Ima li ikakvog spasa osim rezanja unutrašnjosti (što mi uopce ne djeluje pametno)
 
Ja sam baš na ženinoj IS17 sa jako oštrim skalpelom točno na mjeru fino iskopao stiropor i lijepo utopio slušalice i funkcionira bez greške
 
maredo said:
Ja sam baš na ženinoj IS17 sa jako oštrim skalpelom točno na mjeru fino iskopao stiropor i lijepo utopio slušalice i funkcionira bez greške

Također na ženinoj IS17 rezao skalpelom utore, s time da moja FG-ST ima utore, ali su preplitki pa sam morao i svoju rezati (samo malo dublje, na istom mjestu) :mrgreen:
 
ne cudi me da ste zenama dubili kacige.. al ja pitam za sebe  :mrgreen:
sad bez zezanja.. koliko je pametno dirati u strukturu kacige? nekak mi to ne djeluje  bas najmudriji potez
 
snake123 said:
ne cudi me da ste zenama dubili kacige.. al ja pitam za sebe  :mrgreen:
sad bez zezanja.. koliko je pametno dirati u strukturu kacige? nekak mi to ne djeluje  bas najmudriji potez
Kompletan stiropor je zalijepljen za školjku i ti udubiš možda 5% površine a da ne probušiš do kraja...nema se apsolutno ništa dogoditi...evo tu se na slici nadam se vidi zvučnik...
3cf8f2e22e5cd717c74824fab3c2e1c9.jpg
 
Sto nije bolje kupiti odmah kacigu kao npr nolan n-com ili tako nesto na koju se moze ugraditi originalan sistem za komunikaciju nego bušiti sa skalpelima po kacigi?
 
Shoei, Scorpion, LS2... na svima imam Bluetooth i svugdje je već originnalno ostavljena rupa za slušalice...
 
mate said:
Shoei, Scorpion, LS2... na svima imam Bluetooth i svugdje je već originnalno ostavljena rupa za slušalice...

Moja HJC FG-ST također ima pripremljene rupe za zvučnike, ali kad zalijepim onaj čičak na koji još ide zvučnik, to već prilično strši van iz te rupe i žulja, tako da sam morao dodatno dubiti rupu...
 
antezd said:
Sto nije bolje kupiti odmah kacigu kao npr nolan n-com ili tako nesto na koju se moze ugraditi originalan sistem za komunikaciju nego bušiti sa skalpelima po kacigi?

Tako je. Npr ja sam za Arai kupio Senu bas za Arai i plug-play ide


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja FreedConn stavio na N87. Tri put manje košta, a radi jednako kao N-com.
Slušalice idu knap u rupe tako da onaj čičak nije potraban.
 
Dobila i žena freedconn, svi zadovoljni.  8)
Morao sam malo proširivati utore za slušalice, ali to nije bio problem.
Isprobano, radi, vjerovatno kao i sve druge "Brand name" komunikacije, a cijena neusporedivo manja.
Također su jednako dostupni za kupiti i svi potrebni dijelovi ako se nešto strga.
Konkretno sam naručio u rezervu nosač koji se zalijepi na kacigu (ne koristim clip mount) nek se nađe.
 
luchko said:
Moja HJC FG-ST također ima pripremljene rupe za zvučnike, ali kad zalijepim onaj čičak na koji još ide zvučnik, to već prilično strši van iz te rupe i žulja, tako da sam morao dodatno dubiti rupu...

Nemoj koristiti čičke, probaj sa dvostrano ljepljivom trakom. Čvršće drži, lakše reguliraš dubinu i udobnost a u konačnici i basove.