komunikacija za kacigu

Stigao Freed Conn tcom, montirano na kacigu samo ga treba isprobati kako radi u vožnji  :D
 

Attachments

  • IMG_20190523_133459.jpg
    IMG_20190523_133459.jpg
    2 MB · Views: 181
ROMANISTA said:
Koju senu si kupija. Jel ta ide na Arai x4 kacigu. I koliko dode. Koliko san skuzija , moran kupit dva komada ili vec imas u kutiji i za suvozaca.

https://www.revzilla.com/motorcycle/sena-10u-bluetooth-headset-for-arai-full-face-helmets-rc4

Sena 10u.

Stavio sam ju u RX-7V, al vjerojatno ide u X4...

Dobijes samo 1 set....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
https://www.revzilla.com/motorcycle/sena-10u-bluetooth-headset-for-arai-full-face-helmets-rc4

Sena 10u.

Stavio sam ju u RX-7V, al vjerojatno ide u X4...

Dobijes samo 1 set....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znaci za cakulu sa zenon u voznji. Cca 350-400€. Vidim nema vise ove sene 3 na njihivovim stranicama. A brate nisan skrt, al za cakulu mi se to pari puno. Pa makar i samo za sebe uzea. Jebiga otprilike znam di su kamere a i pogledas na mob( waze) i cao

Druga stvar. Uvik iman 4-5 kaciga koje koristim, znam da triba 15 min za prominit, al znam i sebe, nece mi se dat minjat non stop

Ima li sta ovih jeftilena da valja?  Ima na jebaju s3. Nije jeftin, ali to je vec ka zastraija proizvod.  Ka da kupis sad iphone 6 

Zagolicalo me najvise radi kamera , pa da cujen da mi waze javi. Drugo vise manje

Ima li koji kinez da valja. Preporicite sta. Iako san se oladija


Ps: iskreno, mogu to platit, nece me zabolit dzep. Al ono za sad ne vidin korist, za moje potribe. Kad se vozin sa zenom, znan da idemo, tako da nema neke potribe cakulat.

 
Uvatila te Sekifobija čini mi se  :LOL:

ROMANISTA said:
Sta ja tvoim postovima.  Vecina je prazna

Proba sam nekidan youtube link stavit i ispalo mi isto tako.

Lovro said:
ništ od brusnog kamena za bušilicu, probao i baš ne ide, na kraju malo skalpelom i nožićima za linoleum.

Znači da ne pokušavam ništa sa brusnim kamenom. Al kako ne ide? Šta se točno dešava?

Meni je zapravno neshvatljivo kako napravit rupu a da površina, na koju bi triba stavit onaj čičak na šta se slušalica zakači, bude ravna.
 
Cvitalo said:
Uvatila te Sekifobija čini mi se  :LOL:

Proba sam nekidan youtube link stavit i ispalo mi isto tako.

Znači da ne pokušavat ništa sa brusnim kamenom. Al kako ne ide? Šta se točno dešava?

Meni je zapravno neshvatljivo kako napravit rupu a da površina, na koju bi triba stavit onaj čičak na šta se slušalica zakači, bude ravna.

jedan je Seki :LOL:
 
Cvitalo said:
Znači da ne pokušavat ništa sa brusnim kamenom. Al kako ne ide? Šta se točno dešava?

Meni je zapravno neshvatljivo kako napravit rupu a da površina, na koju bi triba stavit onaj čičak na šta se slušalica zakači, bude ravna.

Nije mi išlo iz razloga što je brusni kamen bio prefin, čak sam stavio i nastavak za brusni papir pa opet ništa.
Na kraju malo zareži za nožem, malo sastruži i naravno da rupa nije ravna, meni izgleda živi očaj, ali sva sreća da podstava sve pokriva  :)
 
ROMANISTA said:
Elias

Sta ja tvoim postovima.  Vecina je prazna

To je link na yt clip i ja ga vidim bez beda.

Inače forum pratin sa tapatalk-a..





Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Lovro said:
Stigao Freed Conn tcom, montirano na kacigu samo ga treba isprobati kako radi u vožnji  :D

Meni stigao, nisam probao sa funkcijom pricanja sa suvozacem kao intercom..

Ali za glazbu imam osjecaj da je pretiho ?  :misli:
Ili mi nisu slusalice direkt na usima  :mrgreen:
 
Evo kako izgleda T-Max na Shoei Neotec II...

BTW, stavio sam SENU 10R na Njuškalo...

https://www.njuskalo.hr/dodatna-moto-oprema/sena-10r-bluetooth-komunikacija-kacigu-low-profile-oglas-28690233



bd4edfc2f5df2bb9cb73787068fb28b5.jpg


a2a79d7d38f1c06d5c27b2133ea6236c.jpg


Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

 
guso said:
Meni stigao, nisam probao sa funkcijom pricanja sa suvozacem kao intercom..

Ali za glazbu imam osjecaj da je pretiho ?  :misli:
Ili mi nisu slusalice direkt na usima  :mrgreen:

Ja nemam s tim problema, čak sam morao stišavati
 
Mr.Ti said:
Skupocjena kombinacija za grupnjak, kad bi svi morali imati Senu...


Pa sta se ne moze sa Senom upariti vecina toga universal intercomom?
 
nba163 said:
Pa sta se ne moze sa Senom upariti vecina toga universal intercomom?
Naravno da može. Bila je uparena i sa N-Com BX-5 i T-Max i nekim Interphone-om starijim.

Ali lijepo sam napisao grupnjak, znači više od 2. Universal intercom radi sa 2. Ustvari mislim da ide i vise, ali opet bi morale biti 2 Sene od kojih je svaka povezana sa drugom markom putem Universal intercom protokola....

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

 
Evo čime sam napravija rupe. Sija na kacigu na stolici jer mora bit dobro učvršćena i brusi/kopaj. Idealno bi bilo da je bušilica šta manja i uža šta kod mene nije bija slučaj pa nisam moga pod svim kutevima brusit.
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    43.5 KB · Views: 206
  • 1.jpg
    1.jpg
    79.4 KB · Views: 213
  • 3.jpg
    3.jpg
    40.8 KB · Views: 188
Bok,

Prošao sam kroz temu i sad tek ne znam koju napravu uzeti.

Ono što mi je bitno...

- da osim spajanje na telefon podržava više od jednog sugovornika
- bitno da je full duplex sa svima odnosno da se ne mora prebacivati sa jednog na drugog sugovornika (vidim da V6 verzije ne podržavaju to)
- daljina do 800m
- vidio sam i probleme sa struganjem ovratnika jakne o konektor, pa bi i to volio izbjeći


Znam da cijena diktira kvalitetu kao i ispunjavanje želja i potreba, ali nisam spreman istovariti hrpu novaca za početak. Vidim da se jedan uređaj može nabaviti za 40-50$ pa bi na temelju njega kasnije uzimao nešto bolje i skuplje kad vidim moguće nedostatke, odnosno nađem uređaje koji te nedostatke nemaju.

Ima li tko prijedlog za uređaj?

za sada mi je napeto ovako nešto...

https://www.ebay.com/itm/2-x-V6-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Interphone-Intercom-Headset-6-Riders-1200M/382963903523

https://www.ebay.com/itm/1000m-BT-S2-Motorcycle-Helmet-Headset-Handfree-Waterproof-Bluetooth-BT-MotorbikK/113714227315?hash=item1a79e56873:g:d3oAAOSwJtJcLzRS