kopija rezervara od plastike ili karbona

aurellie

Active member
Htio bi se riješit rezervara za motora. Da, čudno zvuči  :mrgreen: ali ne treba mi ko rezervar. Treba mi samo nešto istog oblika s vanjske strane, da je lagano, i da je relativno čvrsto da ne bi bilo "opla" u po bogena. iznutra ne treba bit ništa, nek šuplje ostane. Tko to može odradit? A da mi pritom ne usere rezervar jer je novi pa da ga prodam  :mrgreen:
 
Nadam se da znas da ta zahebancija nece biti jeftina
 
ne zvuci cudno, i ja sam neki dan razmisljao o prebacivanju tezista malo nize..
karbon bi te stvarno skupo izasao...
ako zelis stakloplastiku, drasticno jeftinije.
na moru si, valjda netko pravi brodove tamo?
ako zelis stvarno jeftino proci, uzmi otisak "starog" tanka, napravis dvodijelni kalup, i pici...

edit:
gdje i kako planiras smjestit gorivo??
 
od kojeg materijala bi mogao napravit kalup?  

gorivo ide između motora i zadnje vilice, premjestio sam amortizer i neke sitnice i treba sad otpilat dio rame  :mrgreen: i bit će mjesta za 10-12 litara goriva
 
aurellie said:
od kojeg materijala bi mogao napravit kalup?  

gorivo ide između motora i zadnje vilice, premjestio sam amortizer i neke sitnice i treba sad otpilat dio rame  :mrgreen: i bit će mjesta za 10-12 litara goriva

Kalup napravi od poliestera Mora ti biti rastavljiv da bi mogao izvaditi dio iz njega To sve možeš napraviti sam uz malo truda i malo kunica  :wink:
 
aurellie said:
od kojeg materijala bi mogao napravit kalup?  

gorivo ide između motora i zadnje vilice, premjestio sam amortizer i neke sitnice i treba sad otpilat dio rame  :mrgreen: i bit će mjesta za 10-12 litara goriva
Isto od stakloplastike. Progooglaj malo ima dosta linkova i na jubito ima filmica. Ipak ako ti je mio orginalan rezervoar (a kako vidim jeste) mozda da ipak posao prepustis strucnjacima?  :misli:
Promuvaj se malo oko ovih sto krpaju/izradjuju brodove od stakloplastike, oni imaju sve odgovore!
 
ok, budem. ako uz ovoliko škverova ne nađem nekog tko će ovo napravit, onda jebemu sve  :mrgreen:

tnx  (y)
 
imaš u tehničkim pitanjima
majstor je u oroslavlju
prek puta oro goro pizerije
sad baš radi jedan tank
zvrcni pa vidi
 
Izradi model od stiropora, njega obuci u karbon ili stakloplast kad se sve dobro posuši unutra ulivaš pomalo benzina koji otapa stiropor, ostaje ti na kraju prazan tank.
 
aurellie said:
ok, budem. ako uz ovoliko škverova ne nađem nekog tko će ovo napravit, onda jebemu sve  :mrgreen:

tnx  (y)

Pokušaj pitati mene  :mrgreen:
Elias said:
Izradi model od stiropora, njega obuci u karbon ili stakloplast kad se sve dobro posuši unutra ulivaš pomalo benzina koji otapa stiropor, ostaje ti na kraju prazan tank.

Stiropor se topi u dodiru s poliestero
:wink:
 
Uzmeš si taj svoj "stari" rezervar i "obučeš ga" u prozirnu foliju i onda preko toga navučeš ženski "najlon čarapu"... Tako si ga zaštitio da se smola ne zaljepi za njega... ;)

zamješaš si dvoljnu količinu smole i pripremiš koji kvadrat vune i to poljepiš po tako pripremljenom rezervaru ... a na sredini si prije toga pripremiš (od papira ili slično) "crtu" koja će ti razdvajati dvije polutke kalupa (radi lakšeg skidanja) ... i to ti je sva mudrost ...  (y)
 
strasilo said:
Uzmeš si taj svoj "stari" rezervar i "obučeš ga" u prozirnu foliju i onda preko toga navučeš ženski "najlon čarapu"... Tako si ga zaštitio da se smola ne zaljepi za njega... ;)

zamješaš si dvoljnu količinu smole i pripremiš koji kvadrat vune i to poljepiš po tako pripremljenom rezervaru ... a na sredini si prije toga pripremiš (od papira ili slično) "crtu" koja će ti razdvajati dvije polutke kalupa (radi lakšeg skidanja) ... i to ti je sva mudrost ...  (y)

Zaboravio si nanijeti odjeljivac :wink:
 
Siguran nacin, istina malo nespretan, ali radi je kalup od gipsa.
 
ok, izvjestim vas što sam odlučio i kako radovi napreduju  :D sve ostalo mogu manje više sam ali taj rezervar me jebe jer je dosta kompliciran a htio bi ga se rješit jer je pretežak i ne treba mi
 
jolly the roger said:
a može i pur pjena (y)


Na koji ćeš način odljepiti put pjenu od rezervara :misli:
 
vickodu said:
Na koji ćeš način odljepiti put pjenu od rezervara :misli:
tako što rezervar prvo omotaš kako je strašilo rekao :wink: (ok, mi smo koristili kile i kile onog papirnatog selotejpa, i celofan za hranu)
 
hoce li biti negdje slike kako si rijesio novi tank za gorivo??

edit:
mislim na ovaj "pravi", iza masine..