kopija rezervara od plastike ili karbona

tibor_zg said:
imajuci to u vidu, da li si mozda razmisljao da udruzis snage s jednim poznatim akademikom iz Rijeke (on je tu isto na forumu, cak i na fejsu stoga udaljenost nebi bio problem) pa da slozite neki zajednicki projekt ?

Ideja im ne manjka  :LOL:
 
bullitt said:
Pa pretpostavia sam da vjerojatno znaš što radiš.,a za motore.,s 15g ka mulac sam govoria da je idealan motor pet :mrgreen:.,jedan za stazu RR,jedan enduro za šumu i teren,jedan udoban za putovanja,jedan SM,jedan za grad i jedan skuter..,i ovo je minimalno :? ..:LOL: :LOL: :LOL: :mrgreen:

:LOL: :LOL: (y)
 
tibor_zg said:
moram priznat da mi se cinilo suludo rezat ramu, al sad kad si to tako objasnio onda to ima smisla (y)

imajuci to u vidu, da li si mozda razmisljao da udruzis snage s jednim poznatim akademikom iz Rijeke (on je tu isto na forumu, cak i na fejsu stoga udaljenost nebi bio problem) pa da slozite neki zajednicki projekt ?

nisam imao, ali svakako ću mu predložit. Početni projekt nam može bit rama tvog Horneta - očito je u Hondi ponestalo željeza pa su susjedu otkinuli ogradu i zavarili ramu i vilicu od toga. Bez uvrede ali čak je i na mom metuzalemu rama tehnološki dragulj naspram toga, pa neznam odakle si se našao baš ti sad tu bockat i predlagat rupe itd  :misli: :mrgreen: :mrgreen:
 
aurellie said:
... Bez uvrede ali čak je i na mom metuzalemu rama tehnološki dragulj...

Bila.  :LOL: :LOL:

ma ne daj se ti zajebavat aurellie, samo ti rokaj po svom :wink:
 
aurellie said:
nisam imao, ali svakako ću mu predložit. Početni projekt nam može bit rama tvog Horneta - očito je u Hondi ponestalo željeza pa su susjedu otkinuli ogradu i zavarili ramu i vilicu od toga. Bez uvrede ali čak je i na mom metuzalemu rama tehnološki dragulj naspram toga, pa neznam odakle si se našao baš ti sad tu bockat i predlagat rupe itd  :misli: :mrgreen: :mrgreen:

o jbt :shock: pa ja sam živel u uvjerenju da je meni rama od čelika :misli: ak je fakat od željeza ko što ti tvrdiš, onda je taj Hornet fakat puno veca krama nego kaj sam mislio :(

bilo kako bilo i kolko god ti mislio da te ja zekam pekam par rupa za olaksanje nije problem zbusit ni u kakvoj leguri pa cak ni u kemijskom elementu - bitno je samo imati dobro svrdlo (y)
 
aurellie said:
ispilio sam i točno sam znao koje će reakcije na forumu bit ali nije to tako kao što se čini. Motor ima brojne druge preinake koje dozvoljavaju ovaj pothvat, kao što je nosivi element sada na donjem dijelu rame i motora koje je vezano sa parom 1cm debelih alu nosača (ja napravio), i zadnjoj vilici. Gornji dio rame sada ne nosi nikakav teret osim samog uvijanja u vožnji.

A za šarafanje, pa najradije bi imat novca pa imat jedan motor za ovo, drugi za vozit se, ali to ne ide tako  :(. Trebalo je odvagat što mi je draže. Šarafanje je prevagnulo  :D A gušt kad nakon ogromnog posla sjedeš na motor je skroz neopisiv   :D

i šta ti više treba ?  :misli:
 
a, da se vratimo na početak teme . . .

cbr 600 rr ima plastični poklopac rezervoara, jel ti to nebi pasalo ?
 
SVJETLI said:
a, da se vratimo na početak teme . . .

cbr 600 rr ima plastični poklopac rezervoara, jel ti to nebi pasalo ?
ma čovik skida rezervar da bi ga proda, a ti ga uvaljuješ u trošak
 
SVJETLI said:
a, da se vratimo na početak teme . . .

cbr 600 rr ima plastični poklopac rezervoara, jel ti to nebi pasalo ?

Imam ih ja 2 viska  :LOL: dajem za kikiriki  (y) ali doslovno  :mrgreen:
 
Svejedno mi glavno da su svjezi,,, skupljaju mi prasinu oklopi :mrgreen:
 
nemoj reći da si se šalio kad ti donesem vrećicu kikirikija i pokupim oklope...  :jesus:
 
Ma de ti si bezobrazan  :mrgreen: radije ostavi nekome kome treba  :D
 
hahaha da ne bi postao gradjanin koji posjeduje korisne informacije i poklopac rezervara za cbr600rr, info na pepe  :LOL:

btw kad smo vec kod toga... kako se mijenja taj herpek ispod nicka?
 
cRuNk said:
hahaha da ne bi postao gradjanin koji posjeduje korisne informacije i poklopac rezervara za cbr600rr, info na pepe  :LOL:

btw kad smo vec kod toga... kako se mijenja taj herpek ispod nicka?

platiš banditu večeru ...  (y)
 
aurellie said:
evo tek sam danas pomalo krenuo s ovim. samo otpilao dio rame  :mrgreen:

nije puno, ali važno da je posao krenuo, ovo ostalo ćemo pomalo rastegnut

stavrno sam se nasmijao od srca kad sam ove slike vidjeo.  (y) svaka čast.

za tank ti mogu preporučiti da sagradiš od plastike pa zadnja dva sloja nadodaš karbon. dobit češ tvrdoču i izgled i koštati će manje, a za kalup ti preporučam gips pojačan sa ribicir mrežom ili gazom i to iz dva dijela.

sagradi drvenu kutiju oko tanka
očisti tank i odmasti površinski
začepi rupe maskirnom (papirnatom) trakom
premaži tank sa odvojivačem (recimo vosak za kalupe, vazilin za kalupe ili nešto iz trgovine boja i lakova za tu primjenu)
sagradi poprečnu crtu od iste te trake preko cijelog tanka postavljajući tanki karton vertikalno na stijenku i ljepi ga sa obje strane
postavi tank u kutiju i mjesta koja ostanu šuplja između dna tanka i kutije popuni sa glinamolom ili kitom za prozorska stakla poravnaj sa bazom tj. izravnaj - profiliraj
pripremi gips (dodaj gips u vodu ne obratno da se ne stvaraju grudice) promješaj mikserom za kolače ili bušilicom
zalij i ubacuj nasjeckane komadiće gaze ili ribicir mrežice i pusti da se stvrdne bar 1 dan - ovisi o tome koliko je gips debeo ali 1 dan, pa si siguran
razbij kutiju
otvori kalup uzduž prije postavljenog papira
po potrebi obrusi/izšmirglaj nepravilnosti

eto ti odljevak tanka 1:1  :mrgreen: