korzikarenje

Dodicuss

Member
malo slika... krenuli prosle subote iz zg , spavanje na lago di garda, nedjelja preko piacenze i genove do nice, 6 dana na otoku...pa preko bastie , livorna, pise, firenze, ravenne, venecije nazad... kroz sloveniju autoputem ostalo sve lokalne ceste.





napravili ukupno cca 3500km, po otoku oko 1500... cca 1000 fotki, preko 15h video materijala... ostatak
(mojeg dijela) sutra...izmorise me 865km do kuce.
 
Fino,fino!Prvi putnici ove godine se varatili!  (y) Vidim da je bilo divno! Ja još trenkam po Hr i Slo,ali ubrzo bum i ja na putu!  :D
 
Izvanredne slike... (y)
Dajte neki troskovnik...
 
ib said:
Evo jos fotografija

Slike sam ti odgledao jos na Vstrom.info. Nisam mogao da cekam da se digne motori.hr  :)
Napisao sam vam i tamo....odlicna voznja, odlicne slike...sta vise jos reci... (y)

Pridruzujem se Gashovoj molbi....obzirom da na leto imam u planu i Sardiniju i Korziku, vas troskovnik bi mi dobrodosao
Izbegao bih samo ovaj jakuzzi sa 3 tipa, tako da njega ne moras da uracunavas u cenu :mrgreen:
 
Djura , a kam buš ti išel dogodine,pošto ove misliš sve obići?  :LOL:
Rastal si se?  :shock:
 
niksa said:
ja sam ljubomoran, stvarno fina voznja.  A vidim da vam ni kise nije bilo puno?

Na Korzici kise nije bilo. Nula. Meni samo malo 100-tinjak km ispred Nice, ali zanemarivo, 5 minuta... Prije toga i sve do povratka kuci, sunce i tu i tamo koji oblak. Voznja iz snova.

Sto se cijena tice, pocetak 5 mjeseca je vrijeme kad treba ic na Korziku. Zasto? Cijene smjestaja su 1/3 cijena u punoj sezoni. Mi smo placali smjestaj u selu iz snova u brdu na 500 m visine, bazenom i jacuzzijem 320 E za tjedan dana, sto na 5 osoba ispadne 65 E. Bagatela. Apartman potpuno namjesten. Vrijeme je bilo genijalno, ne prevruce, sto na Korzici moze biti problem kao i kod nas u punoj sezoni. Na planinama je jos bilo snijega, ma kaj da vam velim, san snova...

Trajetki su oko 120 E ukupno (Nica-Calvi, Bastia-Livorno). Ostalo je benzin, autoceste, hrana. Sveukupno, nije tako puno obzirom na guste.

ib
 
dr.chala said:
Djura , a kam buš ti išel dogodine,pošto ove misliš sve obići?  :LOL:
Rastal si se?  :shock:

:mrgreen: :mrgreen: Nisam, ali sam po ko zna koji put prepravio turu. Pricacu ti u petak.
Palo mi je na pamet da ga krenem nazad iz Barse obalom, stignem do Nice i tamo uhvatim trajekt sa Korz i Sard. i onda sa Korzike u Genovu pa ka Veneciji i nazad kuci.

Ma, beba nam je u planu, ako sve bude kako treba, necu se bas navozati sledece godine pa sam sve ugurao u ovu :misli:
 
Dodicuss said:
I ja bi to isto zakljucio gledajuci onu sliku  :mrgreen:

A di vam je treći?  :shock: Da ne roni s disalicom slučajno!  :LOL:  :jesus:
 
Dodicuss said:
malo slika... krenuli prosle subote iz zg , spavanje na lago di garda, nedjelja preko piacenze i genove do nice, 6 dana na otoku...pa preko bastie , livorna, pise, firenze, ravenne, venecije nazad... kroz sloveniju autoputem ostalo sve lokalne ceste.

napravili ukupno cca 3500km, po otoku oko 1500... cca 1000 fotki, preko 15h video materijala... ostatak
(mojeg dijela) sutra...izmorise me 865km do kuce.

Ah, lijepo je opet vidjeti poznata mjesta.. :)
 
Djura, troskovnik ti nece bas pomoci jer ako dodjes u ljeto docekat ce te totalno druge cijene, ovako okvirno sto ti moze koristiti je da u 3500km za benzin je potroseno oko 250 eura, s tim da opet ovisi gdje tankas, jer se cijene razlikuju i do 50%, npr u sloveniji je 0,99e , u monte carlu 1,5e za litru. Po francuskoj i italiji  oko 1.35-1.4e.  Sto se trajekta tice, sto ranije kupis kartu to ti veca sansa da ti karta bude jeftinija, naskuplja varijanta ti je doc u luku prije polaska trajekta i kupit kartu. Ovak lijepo ako znas kad bi isao na otok , kupis kartu prek neta, isprintas si doma sta ti ovi iz ferry kompanije posalju i kad dodjes tam taj papir ti vrijedi ko karta. Jednostavno da jednostavnije nemre bit.
Sto se djindjuva tice, tipa kavice , sokici, sladoledi , to je sve po 2-2,5 eura, pizze od 10-13e itd, itd...

Igor se malo preracunao pa je napisao da je smjestaj 1/3 od cijene u ljeto , nije bas tako prije ce bit 1/5... jer ta ista kucica u ljeto dodje 1500-1600e za 7 dana. Eto ti okvirno pa racunaj :)
 
Dodicuss said:
Igor se malo preracunao pa je napisao da je smjestaj 1/3 od cijene u ljeto , nije bas tako prije ce bit 1/5... jer ta ista kucica u ljeto dodje 1500-1600e za 7 dana. Eto ti okvirno pa racunaj :)

Tocno, jebate. Fakat je ovo bilo dzabe...
 
Gasho said:
Izvanredne slike... (y)
Dajte neki troskovnik...

Cijela prica me dosla oko 600e, moglo se proc i daleko jeftinije da smo mi iz zg isli na trajekt u livorno na polasku tamo, jer je karta bila duplo jeftinija nego za ici iz nice (kasnije sam i skuzio zasto, iz nice vozi trajekt koji juri 70 na sat, i treba mu 1h manje vremena za prijeci 200km nego ovom iz bastie koji ima 125 km do livorna), no kako smo se vracali tim putem, cemu ponavljati 2x istu rutu :) isto tako nemrem doc doma bez icega, pa sam se nakupovao finih sireva i vina, kofer na kojem pise max load 10kg je bio tezak preko 20kg  :mrgreen:
Da me na carini pitao da ga otvorim , ubio bi ga od smrada  :mrgreen: :mrgreen: jer sam izmedju ostalih uzeo jednu vrstu sira ciji se miris ne moze opisati... Al kad ga jedes....sline cure.