korzikarenje

floyd said:
Odličan film sa vožnje. Uživa sam kao da sam i sam bio tamo.Izgleda da ima dosta kamenja tamo po cesti?! (y) (y)

Ukratko - ceste cu od famoznih (si vidio drugi filmic, onaj kraci?) do makadama sa svim mogucim varijacijama. Od cistih, do onih prekrivenih pijeskom, i to se stalno mijenja. Moze se voziti brze, ali se mora biti stalno maksimalno koncentriran. I zaboravih, ima zivina koje hodaju slobodno: krava/teladi, krmaca sa 20 malih prascica, nekih crnih svinjetina da se splasis kad to vidis i tak ;)

Drugi problem je da cese nisu dobro oznacene. To znaci, nema znaka da dolazi ostar zavoj, kad tamo zavoj od 180 sa zaostravajucim radijusom  :shock: :shock: :shock:. Ili, ima znak za ostar zavoj, a ono mozes ga zviznut sa 150... Uglavnom vise nema znakova nego sto ih ima.

Usprkos svemu, raj za motoriste  (y)
 
Konfiguracija terena gdje su vodile ceste po kojima smo vozili na Korzici:

Mens-Nica.jpg

corse01.jpg

corse02.jpg

corse03.jpg

corse04.jpg

corse05.jpg

 
Nije Damir pickica da ga smeta malo vjetra  :mrgreen: samo sam u cajtnotu, a ne volim polovicna izvjesca.
GSX se ponasao cak i bolje od ocekivanog, naime, nije problem drzati tempo 150-170 po autoputu (nije lako, da se razumijemo, ali i te kako moguce, provjereno na povratku). Trenutno imam maali orig. Suzuki vjetrobran, mislim da bi sa 10cm visim "problemi" potpuno nestali. Na Korzici se rijetko vozilo preko 100km/h, tako da nema govora o neadekvatnosti nakeda. Dalje, elasticnost jaaako dolazi do izrazaja, samo mi je trebalo vremena da skuzim da je bez veze u svakom zavoju saltati nizu, pa visu (da se ne bi slucajno zavrtio preko 2500rpm :misli: ) ;poslije sam ga u trecu, pa u zavoju spustio skoro na ler (20-30km/h), a onda po gasu do 3000-3500rpm (60-70km/h), bez saltanja, a pocupa dovoljno da je pola zadnje gume ostalo na Korzici, i to ne samo sredine.
Glede zavoja, motor se ponasa odlicno, samo je sofer mlak  :nasilni: , naime nemam muda drapati se k'o Bujanovic, on odeeee, a ja kocim do pola zavoja, onda po gasu  :mrgreen:
Potrosnja je bolja od ocekivanog, znaci oko 6L/100km, pojedina tankanja cak i do 5,5L, a po autoputu do 6,5. Mislim da je to jako dobro. Spuh necu dirati do daljnjeg, nemam "vremena", i trenutno mi je to vise cool  :mrgreen:

Slike necu stavljati, sve se vec vidjelo. Mozda za tjedan-dva kada bih trebao imati vise vremena (treba odraditi ovih tjedan dana djabalebarenja).

Sa sada toliko.
 
dpanijan said:
Slike necu stavljati, sve se vec vidjelo. Mozda za tjedan-dva kada bih trebao imati vise vremena (treba odraditi ovih tjedan dana djabalebarenja).

Ajd lijepo  (y) Moš stavit koju sliku na newse ak nećeš ovdje  :mrgreen: