KTM 990 super duke

DrBasta said:
Nope, nije R.
Zato me i zanima.

Meni lično je R dosta privlačniji,dizajnerski su to sitnice,samo dosta znače prave supervojvodu još agresivnijim,a R ima još tehničkih pikanterija ili se varam? :misli:
Sada gledao cijene polovnih u dojčlandu,pa i nije tako skup samo što svi imaju premalu kilometražu u rasponu od 200-3500 prijeđenih kilometara. :mrgreen:
 
http://www.bikez.com/motorcycles/ktm_990_super_duke_2008.php

http://www.bikez.com/motorcycles/ktm_990_superduke_r_2008.php

po ovome imaju isto konja
 
Nisam mislio da R ima više snage,nego bolji ovjes i slično,ali izgleda da su male ili nikakve razlike.
Na nekim američkim stranicama piše da R ima 130 ks,eh da li misle na novog od 2010. ili kenjaju to neznam.
 
Do 2008.god. razlika između SD-a i SDR-a je samo u ciklistici,mašine su jednake-120ks na radilici.
SDR je jednosjed,ima zatvoreniji kut prednje vilice,kraći hod zadnjeg amortizera,viši je za 1cm do sica,ima amortizer volana.
Od 2008.god.SDR osim ove razlike u ciklistici dobija i jači motor-132 ks na radilici.
 
samo za usporedbu nemora sic biti mjerilo  :D kod Špice ima R prerađen iz mono u dvosjed,
i ako se nevaram kod R-ova je rama orange....
 
Da, sjedalo nikako nije mjerilo a ima i jedan forumas preradu obicnog u mono tj. R. Ta kombinacija s mono sjedalom mi je neusporedivo ljepsa. Vislji i zasiljeniji cijeli zadnji kraj, ma ko bombon!
 
DrBasta said:
Nego, se zna sta o ovom SD sto se prodaje? Padano, razbijano, itd..?

I... nitko?
 
DrBasta said:
I... nitko?

Ako si baš zagrijan za kupnju neka ti da br. motora pa provjeri kod ovlaštenog servisera. Iako ovako po slici motor izgleda tip top.
 
Jel netko od vas 02.08. bio u Sisku sa Novim KTM 990 SM i ima KTM jaknu, tj. sjedio je u birtiji Gymnasium... Ako je tu neka se javi, jer ima jeben motor, ali ga pegasica šije u zvuku... Ipak je jedan klip jedan... :p
 
dovla said:
Da, sjedalo nikako nije mjerilo a ima i jedan forumas preradu obicnog u mono tj. R. Ta kombinacija s mono sjedalom mi je neusporedivo ljepsa. Vislji i zasiljeniji cijeli zadnji kraj, ma ko bombon!

taj sam XD
 
Znam da si taj nego jesi to uzeo original iz PP kataloga ili? Kolika je okvirno cijena? Izgleda prejebeno.
 
Evo naišao na jednom forumu, copy/paste:

did a search on the part number and the only mention anywhere seems to be here-
http://www.moto-spica.hr/2006/Index.htm

it that croatian? if it is and the prices are croation then it equals £306.
the part number's name is "Superduke R-KIT " but there are 2 with the same name and diff number (same price)
also, the site address has 2006 in it.


GB ...................... Kataloški broj ...... str.kataloga ..... Cijena kn MPC
Superduke R-KIT ....61108200000 ......23 ................3330.00
Superduke R-KIT ....61108200100 ......23 ................3330.00
 
jup to je to... jos nek neko rijesi popust od 15% i fakat isopadne bagatela.. uzmi u obzir da unutra dobis preko 60 djelova...


svi sarafici kojih ima do 10x vise neg kaj ti treba, upute za slozit, nov azadnja led lampa, novi sistem brave, novo kuciste unutarnje, nove termo naljepnice.. fakat ono... SVE....


jedino kaj dolazi u crnoj boji pa si sam lakiras po zelji...
 
bu2rider said:
Drage kolege,
Kanim kupiti gore pomenuti motor..motor je 2007 godište i prešao je nešto oko 22000km..zanima me kakva su iskustva... savjeti..do sada sam vozio samo honde..pa me zanima pouzdanost..održavanej i sve odtalo...
PS.ako nije tema za ovdije prebacite je gdije pripada :misli:

Ja sam ponosni vlasnik  SD-a isto godište s malo više kilometara. S motorom sma prezadvoljan, imam ga godinu i pol i do sada sams njim napravio 17 000km. Po meni taj motor ti nkada nemože dosaditi, jer s ovjesom kakvim se dobije, možeš od njega napravit tvrdog R za špananje po stazi ili magistrali i zavojima, a opet možeš ga olabavit, tako da ti po gardu  pruža takvu udobnost da niti ne osjetiš da ideš po tarmvajskim šinama ili našim gradskim cestama. Definitivno najviše od njega češ dobiti po zavojima (osmijeh ti se ne skida s lica), pa nije mu badave nadimak kralj zavoja. definitivno je prestiž jer kad god se negdje parkam, ekipa slini do boli, dok frenda za njegov novi gsx r 1000 niko ni ne pita  :jesus: .
Što se tiče održavanja svakih 7500-8000 km je servis, 1500kn je regularni servis dok riktanje ventila, mijenjanje lanca i lnačanika su stvari koje radiš svakih cca 25000km, a tada te ta zabava dođe malo skuplje cca 4500kn. Servis po mogučnosti ili u špici ili u mms-u, s time da su u mms-u gostuljibiviji, srdačniji i prijazniji, jedino kaj su malo daleko nama iz zgb (požega). Neko je napisao da za svakodnevnu vožnju nije motor upotrebljiv s čime se ne bi složio, ja po zgb s njima u sezoni natučem bar 4000km, kad mu ovjes omekšam pa bolji mi je od fazera600 kojeg sam imao prije.Što se tiće potrošnje...kak ga voziš tak pije, možeš ga dobit na 6 litara a možeš ga i dignut na 12. al ajmo reć ovako relativno šnitanje po otvorneoj cest (plitvička jezera - slunj do cca 140km/h 7,5 litara, dok je strom600 od frenda za istu takvu vožnju (ofkorz  malo je zaostajal  :LOL: bio na 6,5L - baš mjerili). Jedine dvije mane motoru bi bile što je loša zaštita od vjetra iznad 150km/h, al to je s svakim nakedom tak da je na to spreman svatko tko uzima takav motor(postoji veći vizir iz powerpartsa koji to malo ublažava) i druga bi bila što nije za suputnika, tj dio zic za drugu osobu služi ako baš nekog moraš  u nekom momentu prepeljat od točke a do točke b i to je to, tlaka i napor je, bar meni , ići s nekim da dulje rute.
Ako te još šta interesira slobodno pitaj...
 
Sigurno ti je zahvalan na odgovoru, jer ga je u međuvremenu uzeo i zašio ga u prvu prikolicu koju je vidio :mrgreen:


bu2rider said:
dragi moji bikeri....stvari stoje ovako....motor sam kupio i prije vremena :misli:, posto je bio od rodjaka i vozao sam ga nekoliko dana probao ga...motor ne da mi se svidio i da mi je legao nego bruka...ali posto nije sve tako bajkovito i ova prica ima tuzan kraj....zapravo  ima srecan kraj jer sam ja prosao sa laksim povredama odnosno nsam imao lomova samo poderotine na zadnjici i natucenu zadnjicu i natucen skocni zglob noge i jedne i druge....ali na jednu se makar mogu opirati....ali proci ce sve...
naime sta se deilo vozio sam se sa jednim drudom. ja isao ispred i otvorena lijeva krivina i  na kraju krivine covjek skrece iz suprotnod smjera sa prikolicom i preprecuje put.....posto smo brze isli nisam uspio zakociti i udario sam u prikolicu....evo pogledajte
DSC00544_resize.jpg

DSC00547_resize.jpg

DSC00557_resize.jpg
 
Frane said:
Sigurno ti je zahvalan na odgovoru, jer ga je u međuvremenu uzeo i zašio ga u prvu prikolicu koju je vidio :mrgreen:
mala ispravka nisam ga ja svojom krivicom kako kaze "zasio" u prikolicu..nego je covjek presjekao put i onda sam udario u prikolicu..volio bih cuti tebe i tvoje misljenje i reakciju na gore pomenutu situaciju?!
a u svakom slucaju hvala na odgovorima svima