Kupil bi petogodišnjem dečecu prvi motor(ček)

Cerka je odma isla na KTM SX65
 

Attachments

  • 20230813_165223.jpg
    20230813_165223.jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • 20230813_165312.jpg
    20230813_165312.jpg
    3.7 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: diesel power
U mlađim danima dok sam počinjao,enduro kros mi je čak i bio početna opcija.Međutim,nekako sam otišao na stranu eRa i to me dan danas drži,mada više sport turing.Nekako mi se čini razboritim razmišljanje,da je puno bolje da ga usmjerim ka kros odnosno enduro vožnji.,jer smatram da je puno sigurnije nego da ga izložim s vremenom cestovnom motociklizmu za koji svi vidimo kako stoji,a i sigurnost u cestovnom prometu na motoru je postala jako opasna i rizična.Eto ,tako stojim u tim razmišljanjima u pogledu toga.😎👍
 
  • Like
Reactions: prpa and e39
Dijelimo totalno isto mišljenje.
Motokros je krasna disciplina za djecu i mladež u svim pogledima.
Sad ako če mali vozit po stazama,što je po meni opet najsigurnije onda pv yamaha il ycf zaboravi.
Ta dva motora su za okolo kuče,malo po kojoj gmajni itd.
Stim da 6g.. to če ti bit pv za koju godinu i onda opet moraš ganjat nešto veče.
Ja sam malome sa slabih 6g uzel ktm sx50 (prije sxa sam mu uzel novog kineza koji je vrhunsko odradil 60h.. Ima kinez koji je donekle za vožnju oko kuče i po gmajnama a to je Gazele,na oko izgleda kao i svaki drugi al ima cijevasti okvir napravljen u obliku koša,repliku delorto frgazera i dvolamelnu sklopku sa jačim federima,jedino kaj sam mu ja dodal je bilo vodilica lanca...i mali je odvozil gmajne,razne šodrane puteljke bez problema )
Sa slabih 8g sam mu uzel yamahu yz65 i sada sa slabih 11g ktm sx 85.
Iako sada ako vratim film..preskočil bi sx50 i napravil kao što je Branko-st, odma 65 i fino da se navikne na kuplung i šaltanje.
Da se nači tu i tam koji stariji motorič tipa sx65...koji više nije baš za takmičenje u državnom prvenstvu al ako je bio koliko toliko održavan može još dugo služit za amatersku vožnju po stazama za početnika i učenje.
Da ne ispadne sad da te nagovaram na kupnju,al ak te zanima ima moj šogor ktm sx65 2014g ...njegova kčerga ga je prerasla i prelazi sad na 85ccm.. motorič je redno održavan ,prošle godine je bila napravljena i veča generalka,svi lageri u motoru,nova klipnjača,klip..bez problema se vozi al vide mu se godine i tragovi korištenja.
Dao bi ga on za neke male novce,možda i za kojih 1500eur
 
Sad neznam do koje cifre si mislil ič,al sjetil sam se za još jedan motor iz naših krugova koji je stvatno vrhunski i mogu ga preporučit i svome rođenome bratu.
Motor je od naših prijatelja,koji povremeno odu sa nama na koju vožnjicu al mali ga više mazi na stazi nek da ga goni..a njegov otac više pere,čisti,podmazuje servisira nego što se koristi.
Motorič je skoro kao nov,poljepljen sa redbull grafikama,servisiran,nove gume,lanac lančanici,nedugo nazat je promjenjen i klip itd.. i može se komotno stavit mašnica za rođendanski poklon na njega..
KTM sx65, ja mislim da je 2019g... cjena bi bila cca 2500eur
 
Iskreno ,mislil sam kupiti novu pw ili ttr,ali po sugestijama koje čitam sad mislim da bi to bil promašaj,glede veličine.Ktm je svakako interesantan,kak I Branko veli to je već ozbiljna pila. Ali je i daleko ozbiljnija po cijeni a i ozbiljnije izveden u svim komponentama.Nekak sam zasada najbliže ycf ,gledal sam to u amd motoopremi .A kaj se tiče Gazelle,postoji mogućnost i da ona uđe z izbor ,ak veliš da je kod tebe odradila 60ak sati bez greške ,osim ove vodilica za lanac kaj si napravil doma.Tu bi mi zapravo bilo najmanje krivo ,jer ako i rikne za tih parsto eura koliko košta ,nije bitno u početku.👍😎
 
Da da... ovi pravi kros motori..počevši od sx50 to su pravi mali strojevi sa kvalitetnim komponentama.
Ja neču nikat zaboravit osmjeh na licu mojega klinca kad je 1.put provozal sx50.
Najviše ga je fascinirala lakoča vožnje na račun odličnih komponenti ovjesa,kočnica itd..
Sa gazele nečeš puno promašit glede na uloženo dobiveno, za 1.motorčič da malo stekne praksu i onda ubost jednu 65ticu ktm ili yz yamahu i gas
 
  • Like
Reactions: Kawah
Opet ,taj Gazelle model dok gledam,kao diskovi preko sajle ,paljenje na potez ,kotači mislim 10 cola ,ili 12.,vjerojatno je to to za taj novčani iznos.😎👍
 
Možda bi ti imal Šipek koju dobru yz65 za male pare.
Ja sam uzel kod njega, motori tipa..odradili 2 sezone...uredno servisirani 100%
 
Opet ,taj Gazelle model dok gledam,kao diskovi preko sajle ,paljenje na potez ,kotači mislim 10 cola ,ili 12.,vjerojatno je to to za taj novčani iznos.😎👍
Da to je to.. za po gmajni i malo okolo..
Paljenje na potez al noviji pul start... i sa delorto frgom pali na zub.
Največi problem kot tih kineza su frgazer koji dolazi u osnovi kod jeftinijih modela...to nevalja kurcu..preljeva zaljeva i ubije svu volju i djetetu i ocu-dedi ko asistentu😅
I kod jeftinijih modela, rama...nije koš nego mašina pršraufana na komadič pleha i onda to savija sve,baca lanac ...ma samo za uzet sjekiru i pocjepat.
Nije sad ni gazele za usporedbu sa ozbiljnim motoričima al za prvi susret sa motoričem i provozat 2 sezonice oko kuče,bi poslužio.
Same mašine niso loše,ja još uvjek imam nov cilindar i klip koji sam uzel na rezervu al nisam nikad trebal jer je šljakala mašina b.p.
 
Šipeka bum i kontaktiral prije same odluke,mada nekak naginjem k tome da uzmem ycf zbog omjera uloženo dobiveno.Vidjeti ću još ,možda neko izleti s kakvim konstruktivnijim prijedlogom.👍😎
 
  • Sad
  • Like
Reactions: Branko-ST and e39
Ycf je daleko ozbilniji motor od gazele..al opet daleko od kros motora.
Sječam se kad smo bili u Slovenskim Konjicama na školi motokrosa,poslije završene sekcije svi koji su imali ycf nudili su motore na prodaju,jer su nakon cjelodnevnog treninga skužili da na žalost neče proč plan uštede novca na račun jeftinijeg motora
Relativno je i težak sa tom 4t mašinom..a i razvijanje snage na malim obrtajima je dosta plašilo djecu..pa bi vozili sa on-of gasom .
Da nekako napravimo zaključak.
Ako če mali vozit rekreativno na stazama onda sx50-65 , yz65
Ak če vozit okolo po gmajnicama ..livadama itd.. onda ycf
 
Za početak će voziti rekreativno, dok ne svlada elementarne stvari.Istina da je ycf neusporediv s sx50 ili yz65 ,to stoji .,da ima četverotaktni slabašan agregat ,alu mislim da bi za početak dok su klinci kod mene vikendom to zadovoljilo početni stadij vožnje u prirodi.
A sjetil sam se da tu u blizini ima susjed koji ima kavu kx65,neman od motora ,pa ću sutra kod njega ,možda dogovirimo deal,nešto sam načuo sa bi ga prodal.👍😎
 
  • Like
Reactions: e39
Branko ,nekak si mi se smrknul na spomen Šipeka.Nisam u vodama endura i krosa ,nisam na tom polju dovoljno educiran,ja sam cestovnjak od uvijek .,samo tražim konstruktivna mišljenja i prijedloge,što ,kako ,zašto?👍😎
 
Branko ,nekak si mi se smrknul na spomen Šipeka.Nisam u vodama endura i krosa ,nisam na tom polju dovoljno educiran,ja sam cestovnjak od uvijek .,samo tražim konstruktivna mišljenja i prijedloge,što ,kako ,zašto?👍😎

Nemam dobra iskustva sa njim
 
To sam i pretpostavio.Ne ću u detalje osim ako ih ti ne želiš iznijeti.Čovjeka znam na bok ,bok.👍
 
Najbolje bi ti bilo vidit te motore uzivo ako imas prilike,da dite sidne jer jako brzo prerastu,

Di zivis?

Danijel 23 ti moze pomoc iskustvom, njemu sva dica vozaju enduro.
 
  • Like
Reactions: Kawah