Kupnja AIRBRUSH-a

vxrzadar

New member
Ej ljudi prelistao sam sve teme o AIRBRUSHU i nista nisam tocno nasao.
Zanima me gdje mogu kupiti "pistolj" za airbrush? :misli: Kompresor sam dobio 8) pa me zanima neki pocetnicki ili polu profi kit!
Kako se krecu cijene?
Linkovi i slike su dobro dosle!!!!!! (y)
UNAPRIJED HVALA
 
Ne kužim što bi to bilo "početnički airbrush kit"?

A da se raspitaš kod ljudi koji se time bave.. to rade i mnoge autolakirnice, kao Iviček iz Lučkog, a i neki članovi ovog foruma... ne mogu se sjetiti imena (nickova), ali će se već naći dobrih duša koje će ti dati nickove, ili će se i sami osobno javiti... a onda dalje samo na PP i to je to...  (y)
 
Sledgehammer said:
Ne kužim što bi to bilo "početnički airbrush kit"?

A da se raspitaš kod ljudi koji se time bave.. to rade i mnoge autolakirnice, kao Iviček iz Lučkog, a i neki članovi ovog foruma... ne mogu se sjetiti imena (nickova), ali će se već naći dobrih duša koje će ti dati nickove, ili će se i sami osobno javiti... a onda dalje samo na PP i to je to...  (y)

daklem, "pocetnicki"... ako krenemo od formulacije pocetnog posta, dolazimo do zakljucka da je autor mislio na airbrush "pistolj" najnizeg cjenovnog ranga, kojim bi mogao sarati po zidovima i inima, da malo uvjezba airbrush tehniku i vidi da li je to uopce za njega...  (y)
 
Pa....ajmo reci tako nesto low_rider.

Zanima me gdje ima u HR kupiti.
btw ja sam iz ZADRA.

Pa bas i neznam mjesta u zagrebu Tommee.
Ako ti ducani imaju stranice na internetu dobro su dosle.
 
Nazalost nemaju. Stavio sam br, salju postom. Nego takvih stvari, pogotovo za nezahtjevne se da kupiti po trgovackim centrima tipa bauhaus i sl.
 
Uf, cini mi se dosta skupo. Sto se tice firmi zaista bi bilo glupo da komentiram jer nemam iskustva sa gore navedenim. Cak ne znam koje marke su moj pistolj za lakiranje i airbrush... Hm, ako ga bas mislis koristiti za slikanje, nije vazno po cemu, tu ce morati uletiti netko drugi jer to ne radim. Meni te stvari sluze za lakiranje modela, buduci da su tamo stvari sitne i pipkave pa cisto zbog toga, a to nije niti priblizno slicno oslikavanju, za to treba umjece.
 
A sto je tu je...
Probat cu pogledati jos malo!
Ti slucajno ako naletis na nesto pa javi.
Meni treba AIRBRUSH za slova i za neku malu sliku nista zahtjevno, tek da vidim kako to ide.Zato nebi isao na skuplju varijantu, a poslije ako bude islo dobro ko zna..... (y)
 
vxrzadar said:
Evo Tommee nasao sam nesto sto mislis o ovim kistovima neki OMNI i BADGRE. Pogledaj pa mi javi.
http://www.alpha.hanich.hr/zracnikistovi.asp

(y) (y) (y) (y) (y)

Meni se frend sa posla (Balaško) bavi tim modelarstvom i maketarstvom, i ima brdo tih stvari, kao i zračni kist za farbanje modela, i veli da je to kod Hanića odlična oprema...

Ja se nisam sjetio pištolja za makete...  :bonk: :bonk: :bonk: :zid: :zid: :zid:
 
vxrzadar said:
A sto je tu je...
Probat cu pogledati jos malo!
Ti slucajno ako naletis na nesto pa javi.
Meni treba AIRBRUSH za slova i za neku malu sliku nista zahtjevno, tek da vidim kako to ide.Zato nebi isao na skuplju varijantu, a poslije ako bude islo dobro ko zna..... (y)

Mislim da si onda sa ovim siguran, a cak bi i nesto jeftinije trebalo sluziti svrsi. Pogledaj na news grupi modelarstvo, maketarstvo i slicnima mozda neko prodaje polovno.

Jel za slova na motoru pisat ili?
 
E da jos sam htio nesto pitati....
Sto se tice boja mogu li ici one obicne za plastiku, metal itd. ili postoje neke posebne? :misli: :stupid:
 
vecer!

Posto me momak kontaktirao vec danas ali nikako vremena da odgovorim sada cu pokusat svima
malo pojasnit sta kako i gdje...

Dakle u HR imas samo na par mjesta da se prodaje ista vezano za Airbrush (AB)...
jedan do linkova je vec postan a to je alpha hanic u zagrebu, lik salje postom pa ti onda nije problem
sto si u zadru

Drugo mjesto je www.juricek.hr ( http://www.juricek.hr/inlay.php?sto=katalog&ITEMGROUP_NAME=3&naziv=airbrush&opis= )

i tamo sam vidio kvalitetnije pistolje ... (olympus, iwata)

Sad-ovisi za sta je namjenjen airbrush...dali je za uporabu za tkanine ili je vise za auto/moto oslikavanje, vise za detalje ili vece povrsine?
Dobro je imati vise pistolja ali nasa realnost i situacije u kojoj smo (makar ja) to je nemoguce!

Ja sam imao srece da si dovucem airbrush iz Danske koje je kao "Allround airbrush"...0.3dizna/igla koja omogucava rad sa detaljima ali i mogucnost
sire linije...dakle super je...ali opet nije za tkanine (majice i te sheme) jer za to treba veca dizna i veca posuda....

Kod hanica ima jedan dobrak komplet VEGA 2000 ako se nevearam komplet sa crijevom iglom posudama-sve 990kn ili tako nesta-makar bilo
Taj airbrush slovio kao vrlo precizan pistolj...jer vega ima mogucnost mjenjaja igli i dizni...medium,fine i tako...nisu dijelovi toliko skupi ali su, sto je
najvaznije, DOSTUPNI!

Ja za svoju Iwatu trebam putegnut veze iz SAD-a...a i vrijeme dok dodje...grozota...pukla mi dizna i skoro se upuco!

A opet kod juriceka ima jedan super airbrush koje je malo vise namjenjen detaljima-Olympus 100b 0.2 dizna/igla

sto se boja tice...
Juricek ima seriju AutoAir boja koje su dobre boje, na bazi vode...s njima samo airbrush radit, neisplati se cijeli (npr) tank farbat jer nisu
bas jeftine...dobra stvar je da su na bazi vode i da za rad snjima netreba neka extra oprema osim maske-moze i ona obicna jeftinjara, samo
da zastiti ulazak pigmenta u pluca-inace ako radite sa auto lakovima (dobre su i prisutne u HR Sikkens i PPG) trebate bas MASKU sa filterima jer
ce vam pluca odapet!

Ako nekoga jos vise zanima tema airbrush imate super stranicu na internetu www.airbrush.com , tamo imate search na forumu i mozete
provjeriti STA GOD vas zanima...ima likova tamo koji su IKONE airbrush "scene" u svijetu, razno razni savjeti tehnike itd itd

i da...

Pocetnicki airbrush ili "nesta za prvu ruku" je los nacin razmisljanja!
Ako vas AB bude zezao, budete li vise vremena proveli prckajuci PO njemu nego S njim onda ce vam dojadit
i prestat cete se zanimati za njega...mozda je bolje odmah dati malo vise i ucini ti si VELIKU uslugu!

neznam sta vise da napisem,...bude li vas jos sta zanimalo vicite...ide ova tema u bookmarkse...

Vanja
 
vxrzadar said:
E da jos sam htio nesto pitati....
Sto se tice boja mogu li ici one obicne za plastiku, metal itd. ili postoje neke posebne? :misli: :stupid:

Za motor najbolje boja za lakiranje auta, primer, boja i finish (y) Deci oko 30kn
 
Tommee said:
Za motor najbolje boja za lakiranje auta, primer, boja i finish (y) Deci oko 30kn
ako naletis na PPG super...ali i vidio sam odlicne uratke sa SIKKENS i MAX MAYER bojama...

samo ako vec uzimas te boje bolje da uzmes i njihove razrjedjivace-nemislim na NITRO jer
to je iskljucivo za ciscenje...ameri to zovu "stanjivaci"...dakle boju zapravo razrjedjujete da bude
odredjene gustoce i providnosti...a ako nabacite nitro u vecini slucajeva pigment samo spadne na dno i cepi
airbrush...
 
vxrzadar said:
Hvala!
Procitao sam!
Biti ce nesto!
imaš i kod ivičeka velika gorica a cijena ti zavisi o modelu od 1000 do 3000 kn