Kupnja AIRBRUSH-a

http://www.geocities.com/hrvojekl/index.html
Ovaj link mi je dao covjek koji se bavi airbrush-om godinama kad sam na jednom drugom forumu postavio slicno pitanje kao i ti (y)
 
V_max said:
jel ima taj ivicek kakv katalog?web stranicu?

Vanja
ima evo ga
http://www.glasurit.hr/onama.htm
 
V_max said:
bas geledam...

nisam vidio nigdje airbrusheve...vidim da drze SATA proizvode...a ti su ab-ovi (pojedini) jako skupi :(

Vanja
slaba im je stranica nazovi ih i popričaj sa čovijekom stvarno su ljubazni i susretljivi....imaju od igle do lokomotive što se tiče tog zanata  (y)
 
ja uopće nisam upućen u to..dakle treba i kompresor???
đizs! mnogi misle da je to sam tako....a baš ću vidjeti koliko će moju curu to dugo zanimati  :mrgreen:
 
Faber said:
ja uopće nisam upućen u to..dakle treba i kompresor???
đizs! mnogi misle da je to sam tako....a baš ću vidjeti koliko će moju curu to dugo zanimati  :mrgreen:
netreba ti radionicki kompresor :wink:
 
Ovaj covjek ciji sam ti link dao inace sam radi kompresore(ovisno za sta ti treba)! Ima i te neke male za kucnu upotrebu sto ne "rondaju" previse i tako to (y)
 
Faber said:
ja uopće nisam upućen u to..dakle treba i kompresor???
đizs! mnogi misle da je to sam tako....a baš ću vidjeti koliko će moju curu to dugo zanimati  :mrgreen:

Ima i zrak u limenci :mrgreen:

Jeftiniji za one koji brzo odustanu od farbanja :misli:
 
Eee jos me jedna stvar zanima!
Imam mali kompresor i na njemu pise da se moze koristiti za AIRBRUSH.
Dali treba taj kompresor imati neki poseban ventil za kontrolu izlaznog zraka?
Odnosno koliko treba bara za AIRBRUSH?
 
evo ovdje link kako iskoristiti bocu od starog kompresora i motor od frizidera i sloziti
tihi airbrush kompresor...ovo je samo za airbrush...pistolji za lakiranje
trebaju vece boce i veci protok zraka...

http://www.speedyshare.com/587665968.html

Zrak u boci je sranje...kratko traje...neces ocistit airbrush sa tom jednom bocom

ja imam u sobi kompreosr od 25 litara...onaj glasni...drugog nemam

moj setup sto se kompresora tice:
IMG_1513.jpg
IMG_1512.jpg


vanjo u akciji :D
85a86cfb.jpg


e da...treba imati i filter za vlagu!
IMG_1514.jpg


i morate znati da airbrush radi sa tlakom do nekih 2,5 bara ako se nevaram...
ali toliko vam i netreba...ja radim sa sa manje od bara ali treba sve izprobati i
vidjeti kako vam najbolje pase!

Vanja

 
Neda mi se sve citat pa neznam dal je netko vec napomenuo da su u Magma ducanima imali solidne airbrushe za kupit. Bilo je jeftilena pa do skupljih modela. Na odjelu maketa.
 
airbrush nebi treblo koristiti sa tlakom vecim od 45 PSI ili oko 2,5 bara...
Ja rijetko kad koristim 1,5 bara...uvijek oko 1 cak i manje jer ja sam stavio 10m
crijeva (da se zrak ohladi) pa onda filter za vlagu i tek onda 2m crijeva od airbrusha.
dakle tlak opadne dok dodje do ab-a...

Dalje...treba imati filter za vlagu jer ako se vlaga iz boce od kompresora pocne mjesati sa bojom
tada ste UBILI cijeli posao...naime boce nemaju nikakvu zastitu iznutra-RAW METAL! i zato kada
ispustate zrak iz boce tekucina koja izadje bude smedja...kao hrdja! zamislite to u zraku koji
putuje do airbrusha i mjesa se sa bojom!

postoje i airbrush kompresori bez boce i ima ih koliko hocete...od ovih motora od frizidera koji imaju samo
filter za vlagu, manometar-bez boce! i imate komresore sa membranom/dijafragmom...ovi kompresori su mali i tihi.

Nemaju bocu i to im je najveci problem...moraju non stop radit i zbog toga se pregrijavaju, a isto tako nemogu pruziti konstantan tlak-on opada...

Ako imate garazu-neko mjesto gdje cete radit s airbrushem i gdje nikome nece smetati buka...kupite za manje od 500kn
kompresor od 25 litara koji radi do max 8bara i mirni ste...ako vam smeta buka mozete slozit neku kutiju od drveta i
zvucno izolirati kompresor...ako planirate i lakirat onda morate razmisliti i o vecem kompresoru...8 bara je dosta ali boca od 25 litara je premala-non stop bi se palio a komprimirani zrak bi bio topal i time bi imali problema sa vlaznim zrakom...

Nadam se da sam malo pomogao...
bude li jos pitanja vicite!

Vanja
 
V_max said:
airbrush nebi treblo koristiti sa tlakom vecim od 45 PSI ili oko 2,5 bara...
Ja rijetko kad koristim 1,5 bara...uvijek oko 1 cak i manje jer ja sam stavio 10m
crijeva (da se zrak ohladi) pa onda filter za vlagu i tek onda 2m crijeva od airbrusha.
dakle tlak opadne dok dodje do ab-a...

Dalje...treba imati filter za vlagu jer ako se vlaga iz boce od kompresora pocne mjesati sa bojom
tada ste UBILI cijeli posao...naime boce nemaju nikakvu zastitu iznutra-RAW METAL! i zato kada
ispustate zrak iz boce tekucina koja izadje bude smedja...kao hrdja! zamislite to u zraku koji
putuje do airbrusha i mjesa se sa bojom!

postoje i airbrush kompresori bez boce i ima ih koliko hocete...od ovih motora od frizidera koji imaju samo
filter za vlagu, manometar-bez boce! i imate komresore sa membranom/dijafragmom...ovi kompresori su mali i tihi.

Nemaju bocu i to im je najveci problem...moraju non stop radit i zbog toga se pregrijavaju, a isto tako nemogu pruziti konstantan tlak-on opada...

Ako imate garazu-neko mjesto gdje cete radit s airbrushem i gdje nikome nece smetati buka...kupite za manje od 500kn
kompresor od 25 litara koji radi do max 8bara i mirni ste...ako vam smeta buka mozete slozit neku kutiju od drveta i
zvucno izolirati kompresor...ako planirate i lakirat onda morate razmisliti i o vecem kompresoru...8 bara je dosta ali boca od 25 litara je premala-non stop bi se palio a komprimirani zrak bi bio topal i time bi imali problema sa vlaznim zrakom...

Nadam se da sam malo pomogao...
bude li jos pitanja vicite!

Vanja
slažem se s tobom a postoji još jedna mogučnost da se napumpa guma odnosno zračnica od auta ili tak nešt slično i na nju se spoji ab....kad se zak potroši opet se napumpa i nema buke za one kojima buka smeta znači pumpa i zračnica i ab ...
 
da moze i sa gumom...ali opet se javlja isti problem-nemas konstantan tlak, on opada kako se guma prazni...a opet dobra je
stvar sto znas na koliko si bara napumpao gumu i nemoze biti veci nego sto je...ali opada

vanja
 
V_max said:
da moze i sa gumom...ali opet se javlja isti problem-nemas konstantan tlak, on opada kako se guma prazni...a opet dobra je
stvar sto znas na koliko si bara napumpao gumu i nemoze biti veci nego sto je...ali opada

vanja
znam da je to mali problem al za početnike je čist ok a kasnije dok skupe malo novaca i dok vide dal im to ide lako si kupe kompresor jer zna se desit da ljudi nakupuju i kompresor i ab itd itd i onda vide da to nije zanjih i onda to stoji a novac je bačen bezveze  :wink:
 
Tako je,najbolje da probas ako poznas nekoga tko ima airbrush doma! Svakome to izgleda lagano,ali nije...u biti,ovisi sta mislis radit! Najbolje da probas pa onda krenes u kupnju!Najbitniji je talenat za crtanje, a ostalo je stvar vjezbe kao i u svemu i naravno...svaki posao ima neke svoje "cake" pa tako i ovaj a i to dolazi s vremenom.
 
kaj se tiče airbrusha moram ovo napisati:
Prilikom jednog mog upoznavanja s tom tehnikom na nekom forumu sav videl tipa koji ima smisla ali su mu se boje razlijevale malo ko da nije imal dosta pritiska. Kad sam ga pital kaj koristi i zake mu se tak boje poznaju poslal mi je sliku svog kompresora: NA SLICION S KISTOM A BURAZ S LEĐNOM ŠPRICOM ZA VINOGRAD KOJA GLUMI KOMPRESOR riknul sam od smijeha :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Cigel said:
kaj se tiče airbrusha moram ovo napisati:
Prilikom jednog mog upoznavanja s tom tehnikom na nekom forumu sav videl tipa koji ima smisla ali su mu se boje razlijevale malo ko da nije imal dosta pritiska. Kad sam ga pital kaj koristi i zake mu se tak boje poznaju poslal mi je sliku svog kompresora: NA SLICION S KISTOM A BURAZ S LEĐNOM ŠPRICOM ZA VINOGRAD KOJA GLUMI KOMPRESOR riknul sam od smijeha :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
:shock: :shock: :shock:
a čovijek se je snašo  :LOL:
 
za sablone neznam...njih neskidam...ali mozes si napraviti ako ti trebaju...

ja radim sa "maskama" tj trakom koju izljepim po povrsini koju zelim oslikat,
tada uzimam olovku i skiciram i kada budem zadovoljan sa skicom onda uzimam flomaster za cd-e i
podebljavam ali sada tocno linije koje zelim izrezati...
rezem dio po dio...npr ako radim lubanju onda ostavim zaljepljene ocne supljine i nos, nacrtam sve okolo
i onda tek njih radim...ovako ce ti linije biti ciste...

mozes ti i sablone neke slozit...sta ja znam...ja sam npr nasao sliku che guevare, isprintao,
ulezo lemilicu i rendgen sliku...

flomasterom precrtao sliku, sa lemilicom ju "izrezao" i sada imam sablonu koju nisam niti jednom iskoristio :(

netreba mi...bezveze sam ju napravio jer najolje covjek radi kada radi freehand iliti prostorucno...

mozes si nabaviti francusku krivulju da ti sluzi kao "freehand shield"...samo da pokrijes dio koji nezelis da
prefarbas...itd..itd..itd

vanja